Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért folyik a kaki a cicámból...

Miért folyik a kaki a cicámból? És mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

most lesz 3 hónapos, (egyelőre még ivaros) kislány. szobatiszta, első perctől kezdve használja az almot viszont néha elkezd belőle picit folyni a kaki. ekkor hígabb állagú trutyi jön ki belőle, nem sok. persze, én ilyenkor felkapom és szaladok vele az alomra.

Ami érdekes, hogy mikor magától megy, akkor teljesen normális állagút kakit.

amúgy eszik, iszik, játszik, nincs vele semmi gond.

Smilla, ill Purina kitten konzervet kap + Smilla száraztápot, mell néha csirkemellsonkát. kb napi egy vékony szeletet.


Dokinál voltunk a héten 2. oltáson, szerinte teljesen rendben van a cica


dec. 19. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A konzervtől lehet hasmenése. A száraztáp legyen az alap, a konzerv csak kiegészítő. Próbálj meg magasabb hústartalmú kaját adni neki, a Purina kb legalja, nem csoda, ha nem bírja a gyomra.
dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hmm. milyet vegyek neki? Most jelenleg ezt eszi:

PURINA PRO PLAN Kitten Healthy Start

dec. 19. 22:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Premier, N&D, Brit Care/Premium, Real Nature Wilderness, Applaws, Concept for Life, Carnilove, Purizon, Orijen, Acana...
dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Féreghajtót is kapott?

Szintén 3 hónap körüli a cicám, lágyabb a széklete, ha túl sok nedves eledelt kap. Real Nature táppal etetem, ha 20 grammal többet adok, már formátlan a kakija. A doki a szárazat javasolta még 1 hónapja megelőzésként.

dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Emberi kaját szerintem inkább ne adj neki, picike még, érzékeny az emésztőrendszere. Nagyobb korában legalább nem fog (annyira) kunyerálni, ha most nem szokik rá.
dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Esetleg ha váltja a fogait az is megviselheti, de nem tudom okoz e hasmenést. Kérdezd meg mindenképp a dokitokat, jobbulást a picikének.

Felnőtt cicámnak nem állandó hasmenésre probiotikumot adtak, mikor folyamatosan ment a hasa, akkor antibiotikumot kapott.

Ja igen, ha lehet egy gyártó tápjával etesd.

dec. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket. Mindenkinek ment a zöld.

igen, kétszer is kapott féreghajtót. egyszer, mielőtt elhoztuk az eredeti gazdájától, aztán az első oltásnál is.

A száraztáppal az a bajom, hogy nem nagyon eszi. Alig fogy. Ha nem adok neki nedveset, akkor ráfanyalodik?

dec. 19. 23:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Keverd össze a száraz kaját a nedvessel, aztán fokozatosan csökkentsd a nedveset, növeld a szárazat. Ne hirtelen változtass, mert nem fog kapásból a szárazra hajtani.
dec. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én először adom a szárazat, ha abból evett, akkor kaphat nedveset is, másképp nem nagyon fogy nálunk sem.
dec. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismételten.

Sajnos a kérdésem kiírása óta a cicónak rendes hasmenése lett. Ma már csak száraz táp volt előtte, de szerintem nem igazán evett belőle. Fogalmam sincs, mi okozhatja, én a konzerves ételre gyanakszom, mert az volt mostanában csak "novum". Pár napja kezdtem el adni neki.

Kérdés, hogy a diéta utáni visszaszokást, hogy érdemes kezdeni? érdemes még a mostani konzervvel próbálkozni, vagy inkább új fajtát vegyek?

Ti pontosan mit és milyen ütemezéssel csinálnátok?

A cicó egyébként jól van, játékos, vidám, étvágya is lenne, mert üvöltve próbál koldulni :)))

dec. 20. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!