Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit változott a kandúr...

Mennyit változott a kandúr cicátok, ivartalanitás után?

Figyelt kérdés

Nekem egy tünemény kandúr cicám van, vagyis velem az de a páromat és más embereket ki nem állhat.

És a testvérét is pár máfél hónapos kora óta bántja, mindig neki támad, lehet csak játszani akar, csak a másik meg olyan kis ártatlan és van hogy hagyja magát.

A tesója is kandúr cica, ő mindenkit szeret.

Fognak változni ivartalanitás után?



dec. 22. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi befogadtunk egy kóbor kandúrt (nem a mi döntésünk volt, odatévedt, és úgy döntött, hogy marad 😀).

A kinti-benti kedves, bamba lánycicánkat utálta, ott bántotta, ahol érte (ő közben szinte teljesen benti lett már), de a kinti másik lánycicával összebarátkozott lassan. Egyébként mindegyik ivartalanított volt már addigra.

A kandúr a területét is őrízte nagyon keményen, addig átjáróház volt a kert, utána nem nagyon jött más macsek arra :)

Mi is az ivartalanítástól vártuk volna a változást, hogy legalább a másik cicánkat ne bántsa, de semmi...

A területet is ugyanúgy védi, mintha ivaros lenne.

Annyi a változás, hogy kigömbölyödött és gyönyörű fényes szőre lett, egy igazi csillogó fekete kis gombóc lett, de ez is inkább a rendszeres, normális kajától szerintem, csak kis részben az ivartalanítástól.

dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Kedden ivartalanititta az orvos. Ugyanolyan mint addig volt. Harapdálja a combom, lábam, kezem. Ha tudom hogy nem változik el se vittük volna ivartalanítani. Kilenc hónapos és 3,5 kg.
dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Nővéremnek van két kanmacskája. A személyiségük semmit nem változott.

Az étvágyuk nagyon megnőtt és állandóan csak ennének! Híztak is elég sokat!

Haveromék macskája sem változott semmit személyiségre. Állandóan hiperaktív macska. Kiszamíthatatlan és agresszív! Nem igazán ajánlatos felvenni, meet bármikor bekattanhat!

Ugyanúgy vágyik a szabadságra, mint ivarosként! Nehezen viseli az állandó bentlétet.

dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Személyiségre nem fog változni az ivartalanítástól.

A macskák alapból nem társas lények, nem igénylik feltétlenül a fajtársak jelenlétét, és általában a többmacskás háztartásban is csak elfogadják egymást, de az a ritkábbik, mikor kötődnek egymáshoz, együtt alszanak, stb.

Arra figyeljetek, hogy mindkét macskának legyen elég tere, tehát alapterületben is legyen elég, meg külön búvóhelyeik, ágyaik, táljaik, almaik legyenek, stb. Legyen hová elvonulniuk.

Egyébként az ivartalanítás így is úgy is szükséges, hogy egészséges, boldog élete legyen a macseknak.

dec. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás után nem változik egyből,mert több hèt mire a nemi hormonok kiürülnek belőle. A mi kandúr macskáink az ivartalanítás után kevesebbet csavarogtak ès bújósabbak is lettek.
dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
3 hónapos kandúrkám van. Állandóan a seggemben van. Enni is csak úgy tudok, ha vagy őt csukom be a szomszéd szobába, vagy én zárom magamra az ajtót. Ezt a nem társas lényre reflektáltam.(persze tudom, hogy így van) Nyolc hetesen került hozzám, lehet anyjaként tekint rám.Éjszakára bezárom a szomszéd szobába, mert akkor egész éjszaka a fejemen mászkál, puszilgat :-)
dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Bújós kis szeretetgombóc lett, lépni, ülni, feküdni nem lehet tőle, rám van tapadva, mint egy matrica.
dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!