Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi "jutalmat" szokás adni...

Mennyi "jutalmat" szokás adni egy állat megtalálójának?

Figyelt kérdés

Sajnos nemrég eltűnt az egyik macskám, kitettem ilyen plakátokat, h elveszett, és ráírtam, h " az állat megtalálója jutalomban részesül"....mert más, hasonló ilyen plakátokon is mindig ezt láttam stb......viszont most nem tudom, h amennyiben vki megtalálná, akkor mégis mennyit adjak, mennyit "szokás" ilyenkor adni???

Ha esetleg vkinek van vmi tapasztalata ilyen téren, akkor megköszönném, ha megosztaná velem ;)))


2010. okt. 21. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit jónak találsz. Én egyszer találtam egy kutyát, de hamarosan a hozzá tartozó hirdetést is megtalálta, hogy keresik és a megtalálója jutalomban részesül. Elvittem a megadott címre és annyira jó volt látni, ahogy egymásra találtak :) Én nem fogadtam el pénzt Tőlük. De ezt mindenki maga dönti el. Nekem nem volt teher, hogy pár napig elláttam a kutyát és pláne nem húzok abból hasznot, ha valaki elveszíti az állatát. De azóta is tartjuk a kapcsolatot, a kutyus mindig örül nekem :)
2010. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bp1985 ***** válasza:
100%
Igazából ez változó. Pl hallottam olyt is, hogy harci kutya elveszett, 100-at adtak a megtalálójának. Szerintem cicánál 1-2 ezer ft. Az a baj a cicákkal, hogy olyan szinten szaporodnak, hogy ingyen adja mindenki. Tehát nagyon nem is lehet pénzért venni.
2010. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen...hát sima házicica, tehát a megtalálónak semmi érdeke nem fűződne ahhoz, h megtartsa, csak úgy gondoltam, h amolyan kis "ösztönzés" arra, h ha vki látta esetleg valahol, akkor vegye a fáradtságot, és hívjon már föl stb....:)

Ha mondjuk 2-3 ezer forintot ajánlok föl, az úgy jó? tehát nem kevés? Habár....lehet, h k*cs*gség, de ha már megtalálta, és itt van a cica, és a jutalmat viszont kevésnek tartja az illető, akkor igazából mindegy nekem, h most kevesli-e, vagy megsértődik stb.....Csak így nagyjából amolyan irányárat akartam, h kb. miben gondolkodjak :)

Am köszönöm a válaszokat!! ;)

2010. okt. 21. 23:32
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Hacsak nem valami különleges, könnyen felismerhető cica, nem érdemes jutalmat kiírni érte. Azzal csak azt éred el, hogy a gyerekek (mert párezer forint főleg őket motiválja) az összes létező, hasonló színű macskát el fogják cipelni hozzád, amit meglátnak az utcán. Ráadásul nem feltétlenül lesz annyi eszük, hogy a macskát visszavigyék oda, ahol találták, ezzel még más cicákat is kóborrá tehetnek. Inkább csak tegyél ki róla egy fényképes felhívást ahová csak tudsz! Egy barátoméknak is így lett meg a cicájuk, kiderült, hogy pár házzal arrébb költözött az ottani macskával haverkodni, és mivel ott nem tudták, kié, befogadták.
2010. okt. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát eléggé egyértelműen fölismerhető, ugyanis van egy daganatszerű seb a fülében, ez meg is van említve a plakáton. Sajnos azért léphetett le, mert a seb miatt voltunk orvosnál....és hát....nem nagyon tetszett neki az orvoslátogatás...minden esetre ez alapján tkp. szinte összetéveszthetetlen más cicákkal.
2010. okt. 22. 00:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi ötöt adtunk volna annak, aki megtalálja, de nem találta meg senki. Amúgy nem is cipeltek hasonló macskákat, mert csak telefonszám volt a plakáton, mi mentünk macskanézőbe. Amúgy elképesztő mennyien próbáltak segíteni, nagyon sokan hívtak, de sajnos nem lett meg.


Olyan is volt, hogy egy elég gáz helyen egy nagyon mogorvának tűnő pasi nyitott ajtót, azt hittük elküld a fenébe, és ott nézte a képet, aztán hívta a gyereket, aztán a másik gyereket, aztán az asszonyt és ott nézték, hogy látták-e, meg tanácsot adtak, hogy a környéken hol érdemes és mondtuk, ha nyomravezettek, jövünk a jutalommal, de közölték, hogy semmit nem fogadnának el és azonnal hívnak, ha látják. Azért olyan jól esett bár azóta sem tudom mi lett a mi angyalkánkkal. Hát az újak már nem mennek ki. :(

2010. okt. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
annyit adj, amennyit megér neked. erre nincs protokoll.
2010. okt. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mifelénk már 10 éve 5k-t kértek a nemzetiségiek a portánkon, vagy a házunkban talált tárgyakért.

Kutya, macska, fúrógép, betonkeverő egyre ment. Nem tudom, most mennyi lehet a tarifa, mert időközben elköltöztünk, de gondolom 5k + infláció a méltányos.

2010. okt. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!