Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni egy bolond...

Mit lehetne tenni egy bolond macskás nő ellen?

Figyelt kérdés

Társas házban lakok , lakik egy idős nő a házban . Szinte az összes kóbor macskát a környékről oda édesgeti és éteti őket . A macskákat beengedi a lépcsőházba meg a pincébe . Az egész ház bűzlik a macska húgy szagtól . Minden este kinn van a nő és kb 10-15 macska körülötte és ezek mind bejárnak .

Mit lehetne tenni ? Van valami törvényes mód , hogy leállítsuk ezt a nőt ?


2010. okt. 22. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tudtommal még nincs állatrendőrség, vagy legfeljebb vmi kezdetleges formában. Állatvédő egyesületek segítségét kérd.
2010. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Tudtommal önkormányzati szinten szabályozva van, hogy társasházban milyen állatot, mennyit és milyen feltételekkel (oltások stb.) lehet tartani. Persze ha a cicák nem a néni lakásában vannak tartva, "csak" a lépcsőházba meg a pincébe járnak be, akkor ez rá nem érvényes. De ha esetleg azt mondanád, hogy a néni cicái, csak kiszöktek? Elvégre úgy tűnik, az egész ház tanusíthatja, hogy ő szokta etetni őket. Csak be lehet jelenteni valahol... Nem tudom, csak egy ötlet.
2010. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Önkormányzatnál bejelenteni ezt a bolond nőt!
2010. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hollófernyiges ***** válasza:
81%
Bolondnak ennyiből azért nem mondanám, valószínűleg inkább csak magányos. Nem lehet normálisan megbeszélni vele hogy a házba ne engedje be a macskákat?
2010. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

talán először vele beszéld meg..nem kell egyből állatrendőrség..

ha megmondanátok neki h zavar titeket h a lépcsőházzba beengedi a macskákat lehet h egyből változtat is rajta... (a pince gondolom sajátja ott azt tart amit akar)

2010. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is vele kéne megbeszélned.
2010. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteg állatrendőrös müsort néztem, a valószínüleg nem bolond, hanem beteg. beszélni lehet vele, de ide komolyabb beavatkozás kell. a legtöbb valószínüleg beteg, férges stb, néhányat meg tarthat, a többit viszont el kéne vinni a menhelyre, ott rendbe teszik őket.
2010. okt. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet beszélni vele , mér többször beszéltünk vele . Pince meg közös . És nem a saját pincéjébe engedi be őket hanem a pince közös folyosójára . 2007-óta lakok itt , nem egyszer lázadtak a lakók ellene . 3 év óta csak egyre több a macska .
2010. okt. 22. 17:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy pincében sem tarthat amit akar , pincének is megvan a célja . Ha azt tarthatna amit akar akkor én medvéd is vihetnék oda .
2010. okt. 22. 17:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki hogy takarítsa fel a macskapisit. De amúgy a leghumánusabb amit tehetsz hogy fotót készítesz a cicákról és örökbefogadásra meghirdeted őket pár oldalon (sok ilyen van). A macskapisitől is megszabadulsz, és jót is cselekedtél a cicákkal. Bár sanszos hogy az illető öregnéne idővel újratermelné a kóbormacska állományt...
2010. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!