Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időt bír ki a macska...

Mennyi időt bír ki a macska otthon egyedül?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék nem kínozni akarom, sőt. 16 órát is van hogy dolgozom egy nap és 45 percnyire van a munkahely. Így van hogy egy héten csak 2-3 napot dolgozok, de szeretnék egy cicát tartani, de nem tudom mennyire ártok neki ezzel hogy ennyit vagyok távol 1-1 nap.

Benti macska lenne egy 35 négyzetméteres lakásban.


jan. 5. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jobban érezné magát ha lenne egy másik cica is vele ketten együtt jobban telne az idő és ők se unatkoznának.
jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Elvan ő, csak szoba rendezésbe kezd.
jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Egy alacsonyabb energiaszintű macskának nem feltétlenül lenne gond az, hogy 16 óráig nem vagy ott, HA (!) az etetése meg van oldva, pl automata etetővel.

Viszont kiscicát semmiképp nem választanék ilyenhez, ugyanis kicsiként ott kell legyél vele többet!

Az viszont egy jó megoldás lehet, hogy menhelyről/macskamentéstől örökbefogadsz. Egyrészt akkor örökbe fogadhatsz felnőttet, másrészt ajánlhatnak neked olyan cicát, akinek alacsony az energiaszintje, és kevesebb aktív törődést igényel.

(És muszáj megemlítenem, hogy az 1es válaszoló tanácsa alapvetően nem helyes, két random macska egyáltalán nem fogja egymást szórakoztatni az esetek 95%-ában, ugyanis a macska nem falkaállat! Ha egy már eleve összeszokott párosról van szó, az kivétel.)

jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Értem
jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Cica
jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Általában jól elvannak egyedül. Nálunk a max amit elvoltunk hétvégén az egy szombat reggeltől vasárnap estig volt, hagytunk elég kaját, azzal el is volt. Egyszer volt az autópályán akkora dugó meg lezárás, hogy vasárnap este helyett hétfő hajnalban értünk haza. Na akkor látszott rajta, hogy ehhez nincs hozzászokva, és "ragadtak" a mancsai, úgy kapaszkodott a pulóvermebe, és nem akart elengedni.
jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 3-as válasza tökéletes.
jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
66%
Az is egy fontos szempont, hogy mennyire tudod a lakásodat úgy átrendezni, hogy az a felügyelet nélkül lévő cicára ne legyen veszélyes és a berendezés se szenvedjen nagyobb károkat. Nekem 1 évembe telt amíg a kölyök korától nevelt macsek megtanulta a rá vonatkozó "házirendet" és a távollétemben is hellyel-közzel betartja azt.:D Ez az idő alatt folyamatosan kellett újra és újra átgondolni mi maradhat és mit kell eltenni, lecserélni, átrendezni ,v elzárni előle. Ja és ennek még korán sincs vége, minden nap jöhet egy nem várt dolog.:D Nem tilthatsz úgy, hogy valamit ne adj helyette amivel megelégszik és ezt néha nem egyszerű megoldani. Nem szándékom, hogy elriasszalak de gondold jól át ezeket a dolgokat is mielőtt döntenél.
jan. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sokkal pozitívabb, hogy macskát tartasz mint maga a dilemma. Nálam, ha elmegyek edzőtáborba vagy egy éjszakánál többet nem vagyok otthon, mindig a szüleim néznek rá, akár kétszer is egy nap, mivel közel lakunk egymáshoz. Nem jó érzés nekem sem és amúgy is sokat van egyedül, szintén munka miatt, de direkt olyan típust választottam, amelyik jól elvan egyedül is. Néztem kamerán és tök jól elszórakozik magával, persze a játékai szanaszét vannak a lakásban. Arra figyelj, hogy almot kell ürítened, bútort vagy lambériát, falat kaparhatja, ezek a járulékos veszteségek, amik kellemetlenek lehetnek, de megéri :)
jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!