Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg nem éri meg brit...

Tényleg nem éri meg brit rövidszőrű macskát venni?

Figyelt kérdés

Nagyjából 10 éve az akkori szomszédunknak volt ilyen cicája, és azóta vágyom rá. Mindig engedte a gazdája, hogy játszunk vele, sőt néha hámmal le is vettük a parkba. Nagyon jó fej, játékos és gyönyörű macska volt, sajnos nem voltunk sokáig szomszédok. Sokat olvasgattam a fajtáról, de egy ismerősöm le akar róla nagyon beszélni, mert elvileg a brit cicák ritkán olyanok, mint a szomszédunknak volt. Szerinte nem játékosak, nem bújnak egyáltalán, sőt megsimogatni se lehet nagyon őket. Maguknak valóak, ezt olvastam is róluk, de mindenhol írták azt is, hogy egyébként emberbarát fajta. Ez az ismerős (munkatárs) folyton mondja, hogy inkább keressek egy menhelyes cicát, mert később bánni fogom, hogy kiadtam közel 300 ezret egy bunkó macskára, akire ránézni sem szabad. Szerintem, ha tényleg ilyen borzalmas természetű macskák lennének nem lenne rá ekkora a kereslet, már jó ideje keresek több tenyésztőnél és még a leggyakoribb, kék színűek is állandóan foglalózva vannak. Plusz ugye a saját tapasztalatom is teljesen más, mint mond, bár erre azt mondta lehet nem volt fajtiszta az a macska.

Akinek van saját tapasztalata ezekkel a cicákkal tényleg nem éri meg az árát? Nekem semmi bajom a menhelyes cicákkal, de kifejezetten erre a fajtára vágyok.


jan. 9. 14:19
 1/7 anonim válasza:
100%

Ha kifejezetten ez az álmod, akkor az almodra csak is ilyet!

De tényleg, ha ők tetszenek akkor mindig bánni fogod hogy nem szereztél be egyet. Családban is van ilyen macska, ő tényleg halál unalmas. Állítólag velük van hogy játszik meg simogatni is lehet. Én szerintem egyszer nem tudtam hozzáérni a sok év alatt. De őket se láttam. Nem tudom amúgy milyen macskák, én úgy gondolom inkább gazdától függ mit hagy és kinek.

jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőmnek ilyen cicája van, azt le se lehet vakarni magadról, annyira bújós és igényli a simit.


Az enyém (exkóbor) meg tűr kábé két simítást, aztán hagyjam békén :D


Egy napig volt egy olyan menhelyi cicánk, aki szintén bújós volt. Sajnos szuperallergén is, így nem maradhatott :(


Egyedfüggő, "fajmacskából" és egyszerű utcai cirmosból is van mindenféle természetű.


Ha tenyésztőtől vásárolsz, akkor érdemes barátságos párostól származó kölyköt venni, és a kiscicák közül is a barátságosabbat választani.

jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is brit rövidszőrű az egyik. A másik devon rex


Lehet simogatni, lehet vele játazani, de nem ölmacska. Sosem jön az ölembe, nem szereti ha nem az van amit ő szeretne.

Bunkónak nem mondanám, de ha Te bújós ölbe vevős cicát szeretnél, akkor lehet nem jó választás.


Ha mindenképpen fajta tiszta cicát szeretnél ami a te elvárásaidnak is megfelel, akkor közülük válassz:


Skót lógófülű

Ragdoll

Burmai Szent Templommacska

Maine Coon

Devon rex ( ő kifejezetten gazdi specifikus )


Vagy, ahogy a kollegád mondta.

Menj el egy menhelyre válassz ott egy cicát. Mert sima mezei cicák is tudnak nagyon szeretni.

jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

mi örököltünk egy bunkó burma macskát

attól még mindenki imádja, mert elképesztően cuki, hogy bántuk volna már meg? néha megmondjuk neki, hogy egy köcsög és forduljon fel :)))))

jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem elvárás, hogy kifejezetten ölcica legyen, de ismerősöm úgy beszél róluk, hogy kb.megérinteni sem lehet az átlag briteket. Azt tudom, hogy ez nem mindre igaz, mert a szomszéd macskáját pl.csak felemelni nem igazán tudtuk, mert ellenkezett, de a simit nagyon szerette, és idegenekkel is jó fej volt. Tudom, hogy ahogy idősödnek egyre kevésbé játékosak, de azért napi 1 óra közös játék jó lenne vagy, ha filmezés közben mellém fekszik stb. Egy tenyésztő pl.azt mondta, hogy a legtöbb brit, ha nem is szereti az érintés, de kb.minden percben a gazdájuk 2 méteres körzetében megtalálható, nagyon ragaszkodóak. Nekem már ez is elég lenne.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

jan. 9. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Téli vannak a menhelyek, onnan érdemes hozni.
jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki menhelyes macskát ajánlgat csak azért teszi mert böki a csőrét h kifizetnél ennyit egy macskára, holott a menhelyen meg szinte ingyen a tiéd a sima házimacska. Igenis van különbség. 2 britem van, és egy félig török angórám. Tény és való a brit macskák nem ölbemacskák, de nagyon ragaszkodóak, mind a maga módján. Az egyik csak akkor jön amikor ő akar, de akkor nagyon 😃 a másik britem meg elég antiszoc, de imádom. Iszonyat intelligensek, látszik h nem sima házimacskák. Ha ők már nem lesznek csakis brit. Nem tolakodóak, és gyerekbarát cicák, ez nálam fontos szempont. Szóval ajánlom!
jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!