Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy valószínűsèggel nemsokára...

Nagy valószínűsèggel nemsokára (pár nap) el kell altatni a cicám. Nagyon félek. Ez hogy történik és hova lehet tenni a kis testet? Milyen egy élettelen cicatest? Egy hétig csak sírtam, most félek. Nagyon.

Figyelt kérdés
jan. 20. 01:50
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Tényleg nagyon rossz látvány. (Ne, ne ess nagyon kétségbe!)


Én 13 évesen olyan pánikrohamot kaptam ezután, elég sokáig nem tudtam kigyógyulni - a gyógyszerek csak kábítanak. Gondold azt, hogy egy Jó Angyalka magához veszi és a Mennyben énekelnek azután a cicusodnak...


Érdemes lefertőtleníteni a holttestet. (Én még a mai napig sem tudtam hozzányúlni ilyen holttesthez, rövidebb sikítófrászt kaptam a dölgött patkánytól is.) Pedig most már nekem kell eltakarítanom, ha találok.


Szóval: fertőtlenítőszer. Állatorvos elmagyaráz mindent. Szerintem néhány napig nem igazán lesz étvágyad, de majd csak megnyugszik benned minden. Lélegezz mélyeket, meditálj. Tereld el a gondolataidat.


Vegyél valamilyen illatot utána a lakásba. Párologtatót. Hova tudnád elvinni? Állatmenhely szerintem. Vagy sintért hívsz, haláleset után.

jan. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Üdv!


Az altatás menete úgy kezdődik, hogy bealtatják, mint egy műtét előtt: teljesen elveszti a tudatát, "nem érez semmit". Majd miután kellően mélyen alszik megkapja a második injekciót, amitől leáll a szíve és a légzése.

Általában nincs jelen a gazdi, de állatorvos függő, hogy mit ajánl, meddig maradhatsz stb.


Kb. 20-30 perc után fix, hogy valóban elment a cicus.


A test kezelését előtte is megbeszélheted az orvossal, hogy közös vagy egyedi hamvasztást kérsz, vagy hazaviszed és magad temeted el (ha van hol). Ha hazaviszed, akkor egy pelenkába, vagy a saját kis pokrócába becsomagolva adják általában oda, "magzatpózba" hajtogatva.


A test a halál után kihűl, a szemek nyitva maradnak és zavarossá válnak - ez nem szép. A hullamerevség megjelenése sok mindentől függ, de ha megjelenne ne próbáld "kimozgatni".


Fertőzéstől nem kell tartani, mert nem fogod 2-3 napig "aszalni".


Ne félj, jobb lesz neki a halál, mint a szenvedéssel teli élet. A legjobb döntést hozod.


Nagyon-nagyon sajnálom.

jan. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Ha igazán tapintatos, és tisztelettudó akarsz lenni a kisállattal, aki szeretett, nem az "élettelen cicatest"-en gondolkozz, hanem a végső nyughelyén inkább.


Nekem eszembe nem jutna a (remélem még nagyon soká) meghaló cicámon úgy gondolkodni, mint élettelen test.


Evvel csak magamat kínoznám, szinte 1 másodpercet se lennék már rá így kiváncsi, egy kis pokrócában, szépen betakarva elhelyezném ott, ahol mindig is szeretett ugrabugrálni.

jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos haza nem vihettem a testet, lakasban elunk, igy az allatorvos intezte a hamvasztast.

Sajnos akkor nem volt ra penzem, de lehet kerni a hamvasztast ugyis, hogy csak a te allatodat kulon es akkor megkaphatod a hamvait urnaban. En ezt szerettem volna, de nem engedhettem meg magamnak akkor, nyilvan ez tobbe kerul.

jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, sírd ki magad és engedd el őt lélekben:



""Tóth Krisztina: Űrcica


Posted date: 2010 March 30 Tue In: Cicák, Dagi, Napos oldal, Vélemény | comment : 1


Nem is olyan régen az űrkutyákról írtam: hajdani, kedves barátaimról, akik a felhők felett várják, hogy ismét elém szaladhassanak. Poci cica, aki négy évig élt velünk, ma hozzájuk költözött. Ott ül valamelyik jó puha felhőn, dagaszt, én pedig ütöm a klaviatúrát é nehezen szokom meg, hogy a bőrszéken nyugodtan hátrébb csúszhatok, mert nem alszik ott mögöttem összegömbölyödve.



Ha valami megzörren a lakásban, folyton azt hiszem , megjött. Pedig nem ül többé az ablakban és nem figyeli méltatlankodva a madarakat, akik az ő területén csipegetnek, nem hoz nekünk ajándékba egeret és nem bámulja fáradhatatlanul a mosogató titokzatos, hörgő lefolyóját. Reggel söprögetés közben egy hosszú bajuszszőrt találtam: olyan volt ez, mint amikor Karácsony után az ember tűlevélre bukkan és összeszorítja a szívét, hogy elmúlt valami. És eszembe jutott, ahogy a gömbökre vadászott a fenyőfán, amit az ő kedvéért aggattak tele csillogó, zörgős díszekkel.



Aki állatokkal osztja meg az életét, az pontosan tudja, hogy minden cica és kutya külön egyéniség, a gazdik pedig sajátos, nehezen leírható fajt alkotnak. A gazdi nem teljesen ember, hanem kicsit maga is állat: hajlandó elragadtatottan bámulni a macskájától ajándékba kapott kövér gilisztát, hogy aztán egy óvatlan pillanatban visszavigye a kertbe. (A gazdi gyereke ilyenkor kimegy, megvigasztalja a sokkos kukacot és újjal előfúr neki, hogy könnyebben vissza tudjon mászni a földbe.) A cica pedig boldog, mert végre ő is adhatott valami finom falatot a kétlábúaknak, akik láthatólag hamar el is fogyasztották – hiszen a giliszta eltűnt!



Poci macska egyébként kifejezetten igényelte, hogy kétlábúszámba vegyék: étkezéseknél helyet foglalt egy széken, esti mesénél pedig a paplanra kucorogva hallgatta, mi lesz Ruminivel a következő fejezetben. Ez lehetett a kedvenc könyve – hát persze, csupa egér és patkány szerepelt benne! Kis Nicolas kalandjai kevésbé érdekelték, a Harry Pottert pedig tényleg csak a kétlábúak kedvéért hallgatta.



Nyaranta vadul kergette s legyeket és mindenféle más repülő lényeket. A tollasokról többször próbáltuk őt lebeszélni: figyelmesen hallgatott és hümmögött magában. Pontosan tudta, hogy mi is meg szoktuk enni a Tollas Csipogókat, bár azt nem sikerült megfigyelnie, miként kapjuk el őket. De a csontot neki adtuk, nem értette hát, neki miért ját szidás, ha néha ő is hazahoz egyet-egyet.



Tavaly nyáron egy óriási szarvasbogárral gyűlt meg a baja, a küzdelem nyoma sokáig ott maradt az orrán. Végül ő győzött, az ellenséget ropogtatva elfogyasztotta. Akkor megtapasztalta, hogy a szarvasbogár nem jó: sőt, pfuj, kifejezetten undorító. Felhagyott a további bogarászással és inkább keresett kiengedésre váró fagyott csirkét, virslit, kolbászt. A kétlábúak sok mindent kiraktak az asztalra, aztán otthagyták, nyilvánvalóvá téve az arra járó cicák előtt, hogy ők már jóllaktak, nem kérnek belőle.



A kétlábúakat nehéz volt megérteni, de Pocika mindent megtett, hogy eleget tegyen különös rigolyáiknak. Ők az asztalról ettek, de ha ő megpróbált alkalmazkodni és ugyanígy cselekedett, akkor a földre zavarták. Saját maguktól belefeküdtek erős szagú vízbe, de amikor ő beleült az üres fürdőkádba, kivették onnan. Maguk elé tartották az újságlapot, ő pedig a mancsával próbálta lesimítani az oldalakat, hogy megmutassa az újságpapír egyetlen értelmes felhasználását. A kétlábúak nem értettek, hogy az újságra rá kell feküdni, pedig számtalanszor megmutatta nekik



Ennek ellenére szerette őket, a nagyobb kétlábút, aki a tükör előtt erős szagokkal büdösítette be magát, hogy ne ismerjék fel. Reggelente vadászni indult, a virágillatú rejtőszag mellé az arcát is összemázolta. A vadászat sikeres volt, este mindig zsákmánnyal jött haza. És szerette Poci a kisebb, Marci nevű kétlábút, akinek macskaneve van, és kicsit ért az állatok nyelvén. Poci esténként lefeküdt a párnájára és figyelmesen hallgatta, hogy mit dünnyög neki a kis kétlábú, miközben simogatja a hátát. Jó szaga volt, Poci örült, amikor bevitték neki az állatkórházba a kisfiú párnáját.



A kórházban minden más rossz volt. Idegen kétlábúak jöttek-mentek, szurkálták, fogdosták, tapogatták. A két ismerős kétlábú nem volt ott, éjjelente rémisztő zajokkal telt meg a levegő, kutyák ugattak, fémkocsik zörögtek, semminek nem volt otthoni szaga. A fémasztal hidegen sütött, mint a márciusi telihold a függönytelen ablakon. Sehol nem volt puha, megszokott melegség, mint otthon a kandalló előtt.



Az ételeknek fura ízük volt, a végén már nem is volt kedve enni. Pocika csak feküdt, a bokorra gondolt, ahol született, a nyárra, a fűben ugráló szöcskékre, a gyíkokra, a kutyákra, akik az utcában laktak, a szomszéd kétlábúakra, akik szerették és mindig megsimogatták, aztán gondolt még a cicatestvérekre, a járda repedésében lakó pókra és arra, milyen süppedős is a naptól átforrósodott őszi avar. Ám akkor szerencsére leereszkedett egy nagy, bolyhos felhő: óvatosan átmászott rá és elkezdett dorombolni. A két otthoni kétlábú küldhette. Biztosan érezték már, hogy fáradt, és nagyon szeretne hazamenni.""

jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!