Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik rosszabb a leukózis...

Melyik rosszabb a leukózis vagy az AIDS?

Figyelt kérdés
Illetve ha mindkettő van a macskànak az sokkal rosszabb a túlélési esélyeit tekintve,mintha csak az egyik lenne?

jan. 29. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most ha muszaj valasztani, akkor a leukozist mondanam szerintem rosszabbnak, mert az daganatok kialakulasahoz vezethet.

Ha mindketto van a macskanak, az extra szopas. Bar nem tudom, ez lehetseges-e, de ezek szerint igen.

jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos lehetséges
jan. 29. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem gyógyítható ki belőle, a macska AIDS tünetei kezelhetőek, megfelelő ellátás mellett a cica képes teljes életet élni mellette - csak nyilván ne érintkezzen más macskákkal.

Persze ettől még sz@r


Így a leukózist mondanám a rosszabbnak a kettő közül.

jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a FIV is tud végzetes lenni, akár több év tünetmentesség után is. 😞
jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Feketeruhasember ***** válasza:
100%

Nekünk a macskánk (utcáról befogadott) FIV-es volt. Nagyon rossz bőrben volt már. Viszont elvittük dokihoz többször is. Kapott rengeteg injekciót és vitaminokat. Arra volt jó hogy utána összeszedte magát és másfél évig velünk volt viszonylag jó állapotban boldogan. Aztán elkezdett lefogyni és utána már nem tudott segíteni a doki, elaltattuk a javaslatára hogy ne szenvedjen tovább..


Elvileg ha időben "el van kapva" akkor elég jól kezelhető bár macska függő is. A miénknek ennyi időt tudtunk még adni.

jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mi is megkaptuk a leukózis diagnózist (amit egyedül egy felemás pupilla jelzett). Amikor részletesebben utána jártam a betegségnek egy kisebb összeomlást kaptam, hiszen nagyrészt 1-1,5 évet jósolnak nekik. De az állatorvosunk megnyugtatott, hogy nem mindig olyan tragikus a helyzet, mint ahogy az interneten írnak róla.

Az én nagy fiúm idén lesz 10 éves és tünetmentes 🙏

Szerencsére megfelelő tartás és vitamin kúra mellett ők is hosszú életűek lehetnek.

jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Sajnos az én befogadott macskám dupla pozitív volt.A diagnózis után mikor náthásan orvoshoz vittem sajnos egy hónap után feladta.Hidegzuhanyként ért mikor közölte az orvos,hogy sajnos mindkettőre pozitív.utána kapott kezelést és én reménykedtem,hogy javulni fog,de sajnos egy hét után megint nem evett.utána megint gyógyszer,infuzio ami sajnos ismét rövid javulást hozott.sokféle immunerosito,gyogygomba egyszóval mindent próbáltam,de eredménytelenül.Nemrég hozzánk került egy kicsi akinek nincsen tünete,de szinte biztos hogy o is elkapta.Az inyet megnéztem és láttam,hogy enyhén gyulladt neki ami ugye sajnos az egyik tünet.
jan. 30. 12:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

(6-os vagyok) azt elfelejtettem írni, hogy hozzánk is később került a második cicánk (akkor még nem tudtuk, hogy a nagy fertőzött) és szerencsére ő sem kapta el, oltásokkal azóta sem. Úgyhogy mindenképp érdemes elvinni egy tesztre, mert egyáltalán nem biztos, hogy ő is beteg.

Sok sikert a picivel! :)

jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A FIV az tuti nem terjed csak úgy. Nálunk évekig élt együtt pozitív és negatív (nem oltott) cica és nem kapta el, de mondta is a doki, hogy az csak párzással ill. verekedéssel terjed, nyállal, közös alommal, fekvőhellyel viszont nem.


5: Mi 5 évet "kaptunk", amit kevés tünettel vészelt át a FIV-es cicánk. Aztán viszont már elég gyors volt a leépülés.

Viszont én ezt korábban végigcsináltam már negatív, de vesebeteg cicákkal. Sajnos semmire nincs garancia, akkor sem, ha negatívak. Hiába van kilenc életük, jön egy nyavalya és gyors a leépülés. 😞

jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A túlsúly jobb vagy az FIV?
febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!