Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leukózis gyorsteszt vérből...

Leukózis gyorsteszt vérből mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

Fél évesen lett tesztelve a cicám, negatív lett. Rá 2 évre lett egy másik is, neki 3 hónapos korában csinálták meg a tesztet, szintén negatív. Benti cicák, viszont előtte kint éltek, mentett mind a kettő.

Az állatorvos szerint fölösleges lett volna megismételni a tesztet, a leukózis oltást sem javasolta így, hogy csak bent vannak.



#macska #leukózis teszt
jan. 5. 15:29
 1/3 A kérdező kommentje:
*leukózis elleni oltást
jan. 5. 15:30
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Összességében megbízható, de nem 100%-os eredmény.

Ha nincs okod gyanakodni (pl megjelenő tünetek miatt), hogy leukózisos lenne, akkor azért nem kell megismételni. Viszont ha ettől te megnyugszol, csináltasd meg.

Oltatni pedig sosem árt, benti cica esetén sem, hiszen történnek balesetek, kiszökhet véletlenül, és elég egy kis verekedés egy másik (kinti) macskával és elkaphatja. Én inkább beadatnám, ha nem múlik máson.

jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

...

Olyan nincs, hogy "nem javasolja az oltást, ha csak bentiek".

Nekem csak benti cicámat vitte el a kór. Bárhonnan mi is bevihetünk hozzájuk bármit, és ők ráadásul jóval érzékenyebbek, mint azok, akik mindennap mindenféle vésszel kell megküzdeniük.

Az állatorvost meg csókoltatom, mert pont tudom, hogy a leuko oltás hiánycikk, kb sehol, senkinek sincs. De nyilván egyszerűbb azt mondani, hogy nem ajánlja, mint hogy ezt bevallaná.

jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!