Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Feliway párologtatók beválna...

A Feliway párologtatók beválnak nehéz természetű kandúrok esetén?

Figyelt kérdés
Gondolkozom a kipróbáláson, viszont nagyon vegyes véleményeket olvastam róluk. Állatorvos is ajánlgatja, de nem tudom, hogy valóban megérne-e ennyi pénzt kiadni? Plusz van bennem félelem is, hogy nehogy lakástűz keletkezzen a használat miatt. Ezért ne kövezzetek meg!
febr. 1. 06:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakástűz nem keletkezik, ha rendben van a konnektor, ahova dugod (nem száz éves földeletlen szemét). Ettől ne félj. Olyasmi, mint a konnektorba dugható szúnyogriasztók.


Mi költözésnél, új cica beilleszkedésénél használtuk, nekünk bejött. A konnektorba dugós keretet egyszer kell megvenni, utána az utántöltő azért már olcsóbb valamivel. :)

febr. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

"Nehéz természetű kandúrok"

Ez mit akar jelenteni?

Ha kiemeled, hogy kandúr, azzal arra utalsz, hogy ivarosak. Két ivaros kandúr rivalizálása csak ivartalanítással szüntethető meg. Ha nem ivarosak, akkor mindegy, hogy kandúr vagy nőstény.

Olyan nincs, hogy nehéz természetű. Kifejtésre szorul, hogy mi a problémád. Ugyanis ha a tartási körülményeik nem megfelelőek, akkor a párologtató garantáltan nem fog segíteni.

febr. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

2 így van kettesnek igaza van mi az, hogy "nehéz természet"?

Ivartalanítás és nem lesz sok gond velük a továbbiakban

További problémák esetén a mindenhová való vizelés és az állandó verekedés gyakran előfordul a hím macskáknál

febr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3 éve ivartalanok már. A fekete előtte volt nagyon "kandúr". Utcáról mentett kölyökként fogadtam magamhoz. Az ivartalanítás után már nem jelölgetett többet, nem volt aggresszív. Rá 1 hónapra fogadtam örökbe háztól a 2 hónapos cirmost. Az összeszoktatásra is hagytam több hetet, csak utána engedtem őket egymás közelébe. Sajnos a cirmos nagyon domináns volt már 2 hónaposan is. Ez azóta is így van. 1 éve kezdődött, hogy teljesen rászállt a feketére, közösül vele, és az a szerencsétlen annyira nyuszi, hogy nem tudja magát megvédeni. A kajára is irigy, az almokra is. Mindent magának érez.

A fekete már szinte csak úgy ehet, ha ott vagyok mellette, vagy a cirmos alszik éppen. Le is fogyott, pedig nagyon szép gömbölyű cica volt. Néha még azért próbálkozik védekezni, de ez nem elég a másikkal szemben.

Jól vannak tartva egyébként. Normális minőségű nedves és száraz tápot kapnak. Az alom is a szinte prémium minőség. Jutalomfalatok, paszták, játékok, kaparófák tömkelege itthon.Mindent megadok nekik, de a pénztárcám nekem sem véges. Rendszeres játsszás velük, de sajnos rengeteget dolgozom jó ideje, lehet ez is baj. Nem tudom.

Orvoshoz rendszeresen járok velük. Egy ilyen alkalommal ajánlotta az

orvos a Feliwayt, hogy próbáljam ki, hátha. Nagyon el vagyok keseredve a helyzet miatt, mert nagyon szeretem őket. De ezt látni nagyon rossz.... Nagyon féltem a fekete macskámat, mert a feneke rendszeresen vérzik az ilyen "akciók" után. A külön zárás sem működik, mert akkor egyik sem eszik napokig szinte semmit, alomba is alig mennek. Együtt sem, de egymással sem férnek meg normálisan. Nem tudom, hogy mit tehetnék még....Megválni egyiktől sem szeretnék.

A cirmosom mint egy ivaros macska, úgy viselkedik, jelölget olykor, ablak alatt nyávog, főleg ha hallja a kinti párzási hangokat,

és támadja a feketét. Picit hosszú lett, de ez a számomra nagyon szomorú valóság.

febr. 1. 07:56
 5/9 A kérdező kommentje:
*a pénztárcám nekem sem végtelen
febr. 1. 07:59
 6/9 A kérdező kommentje:

Pff...mennyit hibázok, de kinevethettek, sajnos sírva írok most.... Egyszerűen nem találom a megoldást.

Tehát, akkor újra:együtt sem férnek meg, de egymás nélkül sem igazán tudnak lenni.

febr. 1. 08:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Én vettem egyet de nem saját használatra és nekem azt mondták nem vált be. Stressz ellen akartuk bevetni. De állítólag átment másik szobába inkább a cica.
febr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szeretemacicámat blog Attiláját keresd meg. Ő kifejezetten problémás cicák rehabilitációjával foglalkozik.

Amit írsz, az alapján az összeszoktatás lett valahol nagyon-nagyon elrontva, ezt a problémát nem fogja megoldani - önmagában - a Feliway. A félénkebb cicának növelned kell az önbizalmát, a másik fölé helyezned őt. Attila blogján vannak tanácsok is cikkekben, ami neked is hasznos lehet, de én azt mondanám, írj neki, kérj segítséget, menjen el hozzátok, nézze meg a cicákat, inkább erre költsd a párologtató árát.

febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az ivartalanítás nem sikerült igazán. Annak kellene a végére járni, hogy miért. Illetve léteznek gyógyszeres hormonkezelések is, esetleg azt is érdemes lenne megpróbálni. Sajnos nekem is volt dominána exkandúrom, de azért ennyire nem...
febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!