Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alig tud járni a macskánk....

Alig tud járni a macskánk. Mitévő legyek ?

Figyelt kérdés

Reggel úgy jött haza hogy csapzott a bundája, a hátsó karmain és a mellkasán szürke szőr szálak voltak. Minden bizonnyal egy komoly verekedésben volt része egy másik macskával. A probléma viszont az hogy a bal első lába iszonyatosan fáj neki, járni is nagyon nehezen tud, sántít és nagyon nehezére esik a mozgás, egésznap fekszik az odujában.


Van a városban egy állatorvos holnap vigyem el hozzá ? Vagy ki fogja heverni ezt az egészet és fel gyógyul ? Az állatorvos mit tudna ezzel kezdeni hogy sántít a macska ? Vagy egyenest röntgenre kellene vinni ? Nem igazán tudom mitévő legyek. Aki ezt az utat bejárta már a macskájával valaha. Kérem írjon tanácsokat.


febr. 4. 14:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok látnok, de tuti, hogy nem fogja orvoshoz vinni.
febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%
És az oltásai sincsenek meg :D:D:D
febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
Akkor most gondolj bele, hogy iszonyatos fájdalmaid vannak, de csak holnap délután jutsz el orvoshoz... Gratulálok!
febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Na ezt szépen abba lehet hagyni az én kérdésem alatt hogy ti ide kommentelitek teljesen ismeretlenül nekem hogy tuti nincs oltása a macskánknak meg tuti nem fogom állatorvoshoz vinni. Senkinek semmi köze nincs ahhoz hogy én mit és mit nem csinálok a saját macskámmal. Ha a lábasba darabolnám akkor se lenne jogotok még csak megszólalni sem. Nem is értem hogy aki ismeretlenül oda kommentel egy idegen embernek ilyes féléket az milyen elmeállapotban van.


Az volt a konkrét kérdésem hogy szerintetek mitévő legyek nem pedig egy kéréssel fordultam felétek hogy álljatok belém és hülyeségekkel bombázzatok. Aki normálisan a kérdésre válaszolt annak pedig köszönöm a segítségét!

febr. 4. 20:00
 15/26 anonim ***** válasza:
83%

Hiába gúnyolódsz, eleve sokat elmond rólad, hogy kóbor macska - NEM a tiéd!!!, az utca neveli, aztán még itt kérdezősködsz, hogy elvidd-e a sérült macskát orvoshoz.



Inkább add oda egy felelősségteljes gazdának, aki nem b.a ki az utcára, mint te.

febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%
És az milyen elmeállapotban van, aki nézi a szenvedő (elvileg saját) állatát, és ahelyett, hogy orvoshoz vinné, itt oltogat minket? Ha tiéd a macska, akkor vállalj érte felelősséget! Ha pedig nem a tiéd, vagy nem tudod neki biztosítani a megfelelő ellátást, akkor add oda valakinek!
febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem fogja elvinni orvoshoz, ha sajnált 15-20 ezret az ivartalanításra és - ha kijárós is ugyan a cica -, de hagyta, hogy éjjel is kint csámborogjon.

Most megvan a baj; megtépték egymást egy másik tökösködő kandúrral.

De nem gond, majd beledarabolja a lábasba; nála ez a problémamegoldás.

febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Persze, ilyenkor a te macskád, de amikor felelősséget kell vállalni érte, vagy tenni érte valamit, akkor nem.

A faluban, ahova rendszeresen jártunk ki gondozni egy idős ember kertjét, ugyanez a mentalitás... Tucatnyi macska minden háznál, se oltva, se ivartalanítva, ha megsérültek, hagyták szenvedni...merthogy az kóbor macska, ők csak etetik. De ha el akartuk vinni valamelyik macskát orvoshoz, akkor meg kardoskodtak, hogy az az ő macskájuk, hagyjuk békén, semmi közünk hozzá. Néhány macskát, akik elképesztő állapotokban voltak, sikerült titokban elvinni orvoshoz, aztán már nem vittük vissza, hanem kerestünk nekik gazdit. Mikor nagysokára észrevették, hogy eltűnt valamelyik macska, akkor csak legyintettek, hogy "nah, biztos elütötte egy autó".

febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Eldöntöttétek otthonról a fotelból hogy én nem akarom orvoshoz vinni, sokkalom a 15-20ezer ft-ot, nem tudom neki biztosítani a megfelelő ellátást, én hagyom szenvedni a macskát, rossz állattartó vagyok, ja és hab a tortán: nem is az én macskám. A következő komment mi lesz ? Indítotok egy rendőrségi eljárást is ? Az ilyen buta emberekből ki nézném mint amilyen ti vagytok komolyan mondom.


Az nem tűnt fel nektek hogy a kérdést vasárnapi napon írtam ki ? Hogy vasárnap történt a cicával ez a baj ? Hová tudtam volna vinni még aznap ? Mert ezt hangoztattátok hogy mire várok meg hagyom szenvedni stb. Vasárnap nem fogad az állatorvos senkit a telefont se vette fel.


Egyáltalán nem kellene magyarázkodnom egy halom buta embernek de hogy megnyugodjatok ezeket le írom utoljára:


Ma reggel elértem telefonon az orvost és kora estérekaptam időpontot és vinni fogom a macskát! Megnyugodhat mindenki! Továbbá kölyök korában kaptuk, mi neveltük, mindig is felelősség teljesen volt nevelve és tartva! Mindenki szereti a családban a macskát! Nem kóbor állat akit etetünk és ide jár! Az hogy ő elkóborol és verekszik más macskákkal azzal nem tudok mit kezdeni. A házba pedig nem fogom be hozni esténként mert nem benti cica és nem is lesz bent tartva mert a házba állat nem való és erről nem fogok senkivel vitatkozni, elhiszem hogy titeket az sem zavar hogy egy ágyban alszotok egy tányérból esztek meg együtt fürödtök egy állattal annyira állat fanatikusok vagytok de ez a ti dolgotok. Csak nem kellene ennek a fanatikus majdnem már őrült elméteknek átbillenni oda hogy ti egy idegen emberbe bele álltok és az elmebetegségeiteket szajkózzátok hogy látatlanba eldöntitek hogy én milyen állattartó vagyok. Máshol éljétek ki magatokat az unatkozásotok közepette ne itt a kérdésem alatt meg belém kötekedve.

febr. 5. 15:20
 20/26 anonim ***** válasza:

"Vasárnap nem fogad az állatorvos senkit a telefont se vette fel."


Orvosi ügyeletről hallottál már? Állatorvosi is van. Balesetes állatoknak tartják fönt. Igen, van, hogy másik városba kell emiatt autózni. És igen, van jócskán felára.


"Az hogy ő elkóborol és verekszik más macskákkal azzal nem tudok mit kezdeni"


De tudnál, tudtál volna. Régen ki kellett volna heréltetni. Nem kóborolna és nem verekedne. És olcsóbb is lett volna :) Létezik, hogy az orvos, akihez rendszeresen viszed oltásokra - mert viszed, ugye? - , erre nem hívta fel a figyelmedet? :)


Az elmebetegezést és a lábasba darabolást te kezdted!


Pá, megyek megágyazni a cicámnak. Nálunk bejöhet.

febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!