Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alig tud járni a macskánk....

Alig tud járni a macskánk. Mitévő legyek ?

Figyelt kérdés

Reggel úgy jött haza hogy csapzott a bundája, a hátsó karmain és a mellkasán szürke szőr szálak voltak. Minden bizonnyal egy komoly verekedésben volt része egy másik macskával. A probléma viszont az hogy a bal első lába iszonyatosan fáj neki, járni is nagyon nehezen tud, sántít és nagyon nehezére esik a mozgás, egésznap fekszik az odujában.


Van a városban egy állatorvos holnap vigyem el hozzá ? Vagy ki fogja heverni ezt az egészet és fel gyógyul ? Az állatorvos mit tudna ezzel kezdeni hogy sántít a macska ? Vagy egyenest röntgenre kellene vinni ? Nem igazán tudom mitévő legyek. Aki ezt az utat bejárta már a macskájával valaha. Kérem írjon tanácsokat.


febr. 4. 14:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Vasárnap nem fogad az állatorvos senkit a telefont se vette fel."


Hogy lehetett annyi eszed, hogy az állatorvost hívogattad? Ügyeletre kellett volna vinni, vagy utánanézni, hogy hol van legközelebb olyan állatorvos, aki esetleg fogad állatokat vasárnap is. Érdekes, nekem mindig sikerült állatorvost keríteni vasárnap is, ha szükség volt rá.


Ha meg ilyen szinten undorodsz az állatoktól, akkor mi a fenének állítod egy kóbor macskáról, hogy a tiéd? Keress neki egy felelősségteljes gazdit, ha már emberkézhez szoktattad, és tartsd magad távol az állatoktól. Neked is jobb lesz és nekik is!

febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Mindannyian azt szajkózzátok orrvérzésig hogy én mennyire hú de nagyon nem vagyok felelősség teljes gazda. Mit jelent nektek a macska tartás ? Azt hogy csak is kizárólag a lakásba élhet a macska mintha családtag lenne ? Meg ha fáj a lába nem akar mozogni csak feküdni akkor enni se esztek inni se isztok aludni se alszotok hanem rohantok a legközelebbi állatorvosi ügyeletre hogy nehogy meghaljon a macska azért mert fáj a lába ? És aki nem ilyen szinten van bele bolondulva a macskájába mert mondjuk a teraszon tartsa a macskát egy faoduba és nem azonnal viszi állatorvoshoz egy lábfájás miatt hanem másnap akkor azt le támadjátok ismeretlenül ezernyi baromsággal hogy nem érdemel macskát, ajándékozza el a macskát, undorodik a macskáktól, tartsam magam távol minden állattól stb stb. Hát hol éltek ti ? Civilizált emberi lények vagytok ti ? Emberek vagytok egyáltalán ? Én csak egy kérdést tettem fel, tanácsokat kértem. A legkisebb mértékben sem gondoltam hogy ilyen lények fognak majd írni és e féléket mint amit írtatok. Szebb, boldogabb életet kívánok nektek de nem kis és közepes mértékben kívánom ezt nektek hanem nagyon komoly mértékben mert higyjétek el rendkívüli mértékben szükségetek van rá.


A macska egyébként már jól van, illetve akik normálisan válaszoltak azoknak köszönöm szépen. Sziasztok.

febr. 5. 20:06
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hamar jól is lett a cica? Nem vitted orvoshoz, mi?
febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Nos, leírok egy sztorit, tanulságul...

Évekkel ezelőtt a saját udvarunkon, a szemem láttára egy ivaros kandúr úgy megverte az ivartalanított nőstény cicámat, hogy ott helyben összefosta magát és utána csak gunnyasztott és remegett. Azonnal vittem orvoshoz, mert látszott, hogy komoly fájdalmai vannak. Szerencsére egyetlen injekció (antibiotikum és fájdalomcsillapító) helyrehozta, fél óra múlva kutya baja sem volt. A támadót pedig a helyi állatvédők segítsésével becsapdáztuk és ivartalanítottuk, hogy ne fordulhasson elő újra az eset. A "gazdái" konkrétan észre sem vették, hogy a macskájuk ivartalanítva van, mert szerintük a kandúrokat nem kell, jó az úgy... egy év múlva ugyanez a macska megjelent az udvarunkon, a lábán egy nagyon csúnya fekélyes sebbel. (Ez egyébként nálatok is benne van, a macskaverekedések után, még ha nincs is nyoma, később gyakran keletkezik tályog a sérülés helyén.) Ennek a cicának konkrétan át volt lyukadva a lába, ahogy a tályog kifakadt. Én vittem el orvoshoz. Kezelték, hamar helyrejött. Aztán egyre gyakrabban járt hozzánk. Eleinte nem akartam befogadni, mert tudtam, hogy van gazdája, de nagyon ragaszkodott hozzánk, jött minden nap és nem volt szívem elzavarni. Aztán teljesen beszokott, szobacica lett, már ki sem akart menni. Télen egyáltalán nem ment ki, nyáron max. a ház előtt sütkérezett. Viszont ezzel együtt elkezdtek megjelenni a bajok. Mert abból a verekedésből sajnos FIV-es lett. Öt évet élt még ezután, az utolsó pár hónap már szenvedés volt mindannyiunknak, pedig rengeteget küzdöttünk érte, több százezret költöttem rá. Pár hete engedtük el végleg. Amikor kb. naponta jártam vele orvoshoz, egy öreg jött a kutyájával és előadta, hogy kéne neki egy ivaros kandúr, mert azok a jó egerészők. Én pedig ott az állatorvosi rendelő várójában kiadtam minden dühömet, elmagyaráztam neki, hogy ez a cica itt velem azért haldoklik, mert róla is ezt gondolták. Aki állatot tart, az felelősséggel tartozik érte és pont. Ez független attól, hogy szobacica vagy kerti egerész macska, a felelősség a gazdáé. És ebbe igenis beletartozik az állatorvosi ellátás is. Törvény írja elő, hogy a "jó gazda gondosságával" kell állatot tartani. Aki erre nem képes, az ne tartson állatot.

febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Hát pedig ha nem tartod birtokon belül a cicust, akkor kóbor macskának minősül. A felelősségteljes gazdik bent, a házban tartják a cicát. Ha van kert, lehet kifutót építeni, ha van erkély, azt macskabiztossá lehet tenni ráccsal, hálóval.

Az a baj, hogy a cicád kárt tehet mások kertjében. Meg elütheti egy autó, lelőheti a vadász, megmérgezhetik, beszorulhat, leeshet. A macsek vadászösztönét neked, a gazdinak kellene kielégíteni. Minden nap játszani kellene a cicával. Ki lehet alakítani a lakást is úgy, hogy szórakoztató legyen a cicának. Lehet kapni készen is macskaházakat, amibe bebújhat, vagy épp felmászhat rá. De polcokat is fel lehet szerelni, amikre felmászhat a cica.

Nem a legjobb megoldás, ha hagyod szabadon kóborolni. Ma már megvannak az eszközök, hogy macskabiztos lehessen az otthonod.

febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szia, hogy van a cicád? :)
febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!