Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnánk rászoktatni a...

Hogyan tudnánk rászoktatni a cicánkat, hogy hagyjon minket éjszaka?

Figyelt kérdés

Azt gondolom szinte lehetetlen megtanítani neki, hogy aludjon is. Csak annyit szeretnénk, hogy ne járjon-keljen az ágyunkon, és ne vertyogjon, hanem feküdjön le nyugodtan közénk, vagy ahová szeretne. Nem kellemes arra riadni éjszaka, hogy rájött az ötperc.


Dolgozunk napi 8-9 órát, de amint hazaérünk, igyekszünk foglalkozni vele, dögönyözzük, játszunk vele, de valamiért mindig kipattan a szeme éjjel, és igényli a figyelmet. Hétvégén, ha egész nap otthon vagyunk vele, akkor is.


Direkt csak esténként kap enni, hogy ne szokja meg a hajnali fixet.


Van esetleg valami ötletetek, vagy tapasztalatotok? Igyekszünk nem tudomást venni róla, amikor bolond éjjel, hátha leszokik róla.


Egy hónapja fogadtuk örökbe, 4 éve cica, és napok alatt beszokott hozzánk.



febr. 4. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Szívás. Én határozottan elzavarnám a büdös francba, aztán majd megtanulja.
febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ezért volt kizárva éjszakára a kezdetektől. Sajnos a macska alapvetően éjszakai-hajnali állat, bármennyit is foglalkoznak vele, ez akkor is ösztön, ami vagy előjön vagy nem. Egy hónap még nem olyan rövid idő, némi kitartással szerintem ki lehetne szoktatni, persze legyen neki kitéve valami játék, amivel elfoglalhatja magát (lehetőleg ne csörgős-zörgős).
febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt hozzáteszem, természetesen kizárás alatt nem a kertre, utcára gondolok, csak a szobából kitessékelésre.
febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Zavard el. Felfogja.

Zárd ki a szobából.


Nem annyira hülyék a macskák, mint amilyennek látszanak.

Megérti mint egy kutya,hogy mit lehet és mit nem,viszont kis köcsög lázadók.

febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Hát erre én is kíváncsi vagyok, enyémek este 8-kor kelnek, reggel 3-ig baromkodnak.

Azután reggeliznek, kakilnak, repetáznak, kakilnak, utána elpihennek. Ha délelőtt dolgozom, akkor fél 3-kor érek haza, addig max mászkálnak, de nem őrülnek meg, csak miután hazaértem.

Ha délután, akkor még előtte 8-9-kor felkelnek futni pár kört meg megrágni ezt azt.

febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, mi is elláttuk minden földi jóval, hogy ne unatkozzon. Három mászóka, mindenféle játék, de nélkülünk valamiért nagyon nehezen boldogul.
febr. 4. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell beengedni a hálóba, és következetesen ignorálni kell a nyávogást, kaparást.


Megszokja.


Nálunk mondjuk kicsi a háló, nyitva az ajtó, szóval úgyis bejön, de nem ugrál, hanem lefekszik és pihen. Nem alszik, de minket hagy aludni.

febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként normális, mert a macska éjjeli állat.
febr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!