Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam 2,5 éves, szeretném...

Kisfiam 2,5 éves, szeretném már leválasztani. Van valakinek bármilyen tuti tippje? Fixen reggel és esti alváshoz kap (tudom, tudom hiba volt rászoktatni. ), és még éjszaka is átjön.

Figyelt kérdés
Próbáltam már, hogy nem adom oda neki, de totál kiakad. Kíméletes, de hatékony módszert szeretnék - létezik egyáltalán ilyen?
2012. máj. 15. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. Van gyerek, aki eleve nyitott az elválasztásra, és van aki még évekig szopizna.

A lényeg szerintem, hogy következetes légy, és fokozatos. Hagyjátok el a reggelit, én utána az éjszakait hagynám el (ezt már rég, ez szerintem sokkal rosszabb mint hogy elalváshoz is kéri) aztán az "altatót"

És ha egyszer azt mondod, hogy nincs cici, tartsd magad hozzá!

2012. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2012. máj. 15. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem rontottad el:)!

Beszéld meg vele este, sokszor mondd el neki, hogy legközelebb reggel kap cicit, amikor süt a napocska(ne világosat mondj, ismerek egy kislányt, aki erre felkapcsolta a lámpát:D). És ehhez tartsd magad. Nem lesz könnyű, de az összebújás segíteni fog. Nekünk segített, így teszünk kb. 3 hete. 3 éjjel volt pici méltatlankodás de azóta is megbeszéljük ezt minden este és lekopogom, egész jól működik.

A reggeli- estihez nem tudok tanácsot adni, nálunk még megvan de az én lányom csak másfél éves.

2012. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ, megpróbálom ezt is.
2012. máj. 15. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a most 3 eves kislanyom 2 honapja szokott le rola, de ugy hogy kozbe a masodik babammal viaskodott a tejjert.

semmi baj nincs elhagyja magatol szerinem az a legjobb

2012. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:

Egyetértek. Mindenképp azzal a szopival kezdd, ami a legkevésbé fontosnak tűnik neki és úgy haladj előre. A fenti megbeszélős tipp is jó - nyilván arra az esetre, szopira vonatkoztatva, amelyikről épp szó van.

A következetesség is fontos: ha valamit eldöntesz, akkor ahhoz tényleg tartsd magad, abban a dologban már ne változtass. Ne legyen egyik nap kimaradó szopi, de a másik nap megsajnálod és mégis adsz neki... (És nyilván egyszerre csak egy dolgot variálj, hogy legyen módja, ideje megszokni az újat.) De, ez a következetesség ne jelentsen lehetőleg erőltetést. Legyél határozott, szelíden, de higgadtan próbálkozz; de ha a fiad egyértelműen azt mutatja, hogy még nem kész a leválásra, akkor lehet, hogy neked kell inkább módosítani. Hogy ha nem olyan nagyon sürgős a dolog, akkor a többszöri sikertelen próbálkozások után érdemes lehet egy kis szünetet is tartani. Még ebben a korban is elég gyorsan változhatnak a szokásaik, igényeik; lehet, hogy pár hét kihagyás után már sokkal együttműködőbb lesz, mint éppen most. Szóval csak türelmesen, az ő jelzéseit követve és úgy biztos jó lesz. :)

2012. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a hasznos és biztató sorokat! Az tény és való, hogy volt már, hogy nekifutottunk, de végül én voltam a gyengébb :)
2012. máj. 15. 19:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom szeptemberben meg böcsibe, akkor lesz 2,5, addigra muszáj leszoktatnom. Már régóta törtem a fejem azon, hogy hogy legyen. Nagyon szeretett, nappal még 3x, és éjjel is 1-2x szopizott. Aztán a véletlen segített be. Egyik este hányt a kislányom, elég sokat össze vissza evett (vendégségbe voltunk). Akkor is utána kérte, én meg mondtam neki, hogy nem adhatom oda, mert akkor megint hányni fog. Szó nélkül elfogadta. Reggel is mondtam neki, hogy nem lehet. Mire este lett addigra mondtam neki, hogy nem adom, mert megromlott benne a tej, és azért hányt. Kicsit nehezen, de elaludt. Még 2-3 este volt, amikor kínlodva aludt el, többször kérte, és én mindig elmondtam, hogy miért nem lehet. Azóta elfogadta. Persze nagyon sokszor meginogtam, lelkiismeret furdalásom is van miatta. De ennél jobb alkalmam nem lett volna.

Az éjszakai szopikról is leszokott. 1x kel éjszaka, mikor átmászik hozzám. Összebujunk és már alszik is tovább.

Összességében könnyebben sikerült leszokni róla mint gondoltam. Ekkor 25-26 hónapos volt a lányom.

2012. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod! Igen, ez tényleg jól jött ki, már ha lehet ilyet mondani, természetesen az nem jó része, hogy hányt a kislányod. Én azzal próbálkoztam, hogy "elromlott" a cici, de ezt nemhogy megértéssel fogadta volna a fiam, inkább még jobban kikészült és sírt, hogy "nem romlott el!". Jelenleg ott tartunk, hogy nyomatékosan mondom neki, hogy este - reggel még lehet cicizni, de napközben már nem. Ahogy Valamelyikőtök írta, ha este lesz,és ha kisüt a nap. Tegnapelőtt és tegnap a déli alvásnál kb. 1 1/2 órát küzdöttünk, de végül elaludt cici nélkül. Szóval haladunk. :)
2012. máj. 18. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!