Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon erre allergiás a macskám?

Vajon erre allergiás a macskám?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de aki veszi a fáradtságot és elolvassa, nagyon köszönöm!

Körülbelül 2-3 hete nagyon hullik az egyik macskám szőre. Eleinte foltokban kezdett el hullani, ma már a törzsén alig van szőr. Természetesen el vittem állatorvoshoz, mikor még nem volt ennyi szőr kihullva neki, majd azt kaptam válaszul, hogy valószínűleg csirke allergiája van. Természetesen oda adtam a többi macskámnak a megmaradt tápot, másnap be is szereztem egy másik fajtát, direkt elmondtam az állateledeles boltban, hogy mi baja a macskámnak, és javaslatra kaptam akkor egy másikat, amit tud enni. Viszont a szőre nem nő, mint említettem, azóta több szőre is ki hullott és rosszabb lett, mint mikor vittem őt orvoshoz.

Na tudni kell a macskámról, hogy kiskora óta nem eszik rendes macska kaját, a nyers étkezésbe sem tudom bele vinni, a táp az amit megeszik, illetve régebben adtam neki csirke húst főzve, de nyilván ma már ugye az nem opció. Néha ette a párizsit, de azt nem ajánlatos neki adni, így nagyon ritkán megszántam egy kis falatra, de ennyi. Gyakorlatilag Tápon él. Emellett szoktam neki venni luisa jutalom falatot a pennyben, csak a halasat, ilyen párnácska, nem tudom ki ismeri. De nem úgy adok neki, mint amire ki van találva, ugye benne is van a nevében, hogy jutalom falat, hanem ugyanúgy egy kis marékkal azt is szoktam neki naponta adni, hogy ne csak ugyanazt a tápot egye mindig. Most azt gyanítom, lehet hogy a jutalom falat az oka, lehet arra érzékeny. Mindenképpen szeretném vissza vinni az orvoshoz, viszont akkor szeretnék itt is tanácsot kérni, mert nem szeretném gyakorlatilag ugyanazzal a táppal etetni élete végéig, hogy mit érdemes neki ilyenkor még adni, vagyis hogy mit lehet? Sajnos próbáltam a macska konzervet, alutasakos kaját meg a pástétomot meg sem kóstolja, sosem ette meg, még a többiek igen.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.



febr. 7. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a csirkére allergiás és semmi másra, akkor a hipoallergén táp segíthet.
febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is csirke allergiás és válogatós.

Először is nézd meg milyen tápot adtak, annak mi az összetétele. Sajnos van hipoallergén táp ami csirkés.

Másodszor. Kell egy kis idő amíg látható változás lesz, ez pár hét is lehet az étrendváltoztatás után. De ha úgy érzed hogy rosszabbodott az állapota akkor vidd el ismét orvoshoz, esetleg kérd ki másik doki véleményét is.

A Luisa és a többi jutifalat sajnos amellett hogy mondjuk 4 % hal mellékterméket tartalmaz, lehet benne csirkéből vagy másból származó dolog, illetve az nem eledelként használandó. A kis marék mindenképpen rossz, ha változatosan akarod etetni, vegyél egy drága tápból egy kis zacsival és azt add (pl Orijen Six fish az csirkementes), vsgy vannak jobb minőségű vitaminos jutifalik ami még a szőrének/gyomrának is jót tesz.

Szóval a jutifalat alapból egészségtelen és amíg nem kezd javulni, semmiképp nem adnék belőle, utána is csak max 2-3 szemet naponta.

Elvileg nem gond ha ugyanazt a tápot kapja évekig, ha az jó minőségű. Szerencsére többféle van amit ehet majd, így azokat keverheted is.

febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen tapot kap pontosan? Milyen jutalaomfalat? Jutalomfalatbol pedig nem marekkal adunk, nem erre lett kitalalva.

Nincs baj azzal, ha csak tapot eszik, ha iszik eleget. Inkabb ez, mintha csak nedvesen elne, az rosszabb lenne a fogainak.

febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De akkor vizsgálat nem volt, csak így bemondásra, hogy talán csirkeallergiás? Lehet teljesen más baja van.
febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!