Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy mégsem allergiás...

Létezik, hogy mégsem allergiás a macskám?

Figyelt kérdés

Elkezdett egy foltban kopaszodni, ami egyre csak nőtt és nőtt. Véresre, sebesre vakarta magát. Először azt mondták bűzmirigy probléma. Kinyomták, de nem lett jobb.

Mondta az orvos, hogy valószínűleg allergiás. Megcsináltattuk a méregdrága vérvizsgálatot, csak a táplálék részét, az jött ki, hogy minden ételre, húsra allergiás, csak 4 dologra nem.

Az orvos azt mondta napi szinten gyógyszer reggel-este és diétás táp. Na már most ez havi szinten 30.000 Ft-os kiadást jelentett, és miután mindennek felment az ára és albérletben élünk, egy idő után nem jutott rá pénz. Ez van sajnos, tudom, szar ember vagyok. Na és a lényeg, hogy nem kapja a gyógyszert és a diétás tápot sem, és elkezdett kihullani ismét a szőre, majd abbamaradt és szépen visszanőtt, nem is vakarózik. Létezik, hogy nem is allergiás?



2023. máj. 16. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkerdezhetem melyik 4 dologra nem allergiás és milyen tápot, gyógyszert kapott? Hasonló helyzetben vagyok jelenleg, elég kétségbeejtő.
2023. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ló, tenger gyümölcsei, tönköly és cukorrépa amire nem allergiás. Virbac nevű tápot kapta és Apoquel nevű gyógyszert. A táp mellesleg tartalmaz olyat, amire állítólag allergiás. Úgy érzem csúnyán lehúzott az állatorvos hónapokon keresztül.
2023. máj. 16. 21:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lehúzott sajnos, mert ha tényleg allergiás volt, az allergiateszt nem ér semmit. Fals poz-neg eredményt adhat, csak tünetmentes, eliminált állapotban hoz használható eredményt.

Ilyen esetben érdemes lehet bőrkaparék vizsgálatot kérni, hátha valamilyen atkaproblémája van.

Albérlettel kapcs jól tippelek, hogy 100% benti macska?

2023. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mire allergiás? Mindenféle más húsra? Ez hulyeség szerintem.
2023. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy allergiás, csak szezonálisan, és valamilyen növényre, porra.

Apukámnak volt egy betege, kiderült hogy a cica a dohányfüstre volt allergiás. Gazdik befejezték a lakásban cigizést, a cica köszöni azóta semmi baja

2023. máj. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az jött ki, hogy az összes húsra, kivéve a lovat. Kértem, hogy csináljunk bőrkaparék vizsgálatot, de lebeszélt róla, hogy felesleges, mivel sebes volt a vakarózástól, az jönne vissza csak, hogy genny.

Jó tudni, hogy csak tünetmentes állapotban hoz használható eredményt, valahogy ezt is elfelejtette közölni...

Csak benti cica igen. Már költözködtünk vele 2-szer is, úgyhogy az sem lehet, hogy valamire az albérletben volt allergiás.

2023. máj. 16. 22:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Lovas hipoallergén eledele van a Trovetnek.

A cicám tele akarta nyomni a doki szteroiddal, a táp sem az ő ötlete volt, hanem itt olvastam az oldalon a tapasztalatokat. Atkára és bűzmirigyre is próbálták kezelni, de egyik sem hozott tartós javulást.

2023. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy van a cicád kérdező? Nálunk megint állapotromlás van. 7es voltam.
dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi baja nincs, makkegészséges. Nem kap gyógyszert sem diétás tápot, nem hullik a szőre.
dec. 22. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!