Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel vágjam a macska körmét?

Mivel vágjam a macska körmét?

Figyelt kérdés
körömcsipesz jó? vagy van speckó macskaköröm vágó? és ha van, a fresnapfban lehet venni?
2010. okt. 24. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
miért vágnás már le? a macska vissza tudja húzni, nem kell levágni!
2010. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom:S Minek akarod levágni?Ilyent se hallottam még soha az biztos. Ha benti cica,akkor is általában megoldják falon vagy szőnyegen, ha NINCS nekik koptatófa. Tehát,ha nincs neki,akkor vegyél....ők ezt öszönösen csinálják, tudják,hogy koptatniuk kell és kész, nem kell vágni:s
2010. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A benti cicáknak vágni kell, ha nincs koptatva. Nálunk pl. egyetlen cicabútoron sincs olyan anyag, ami valóban koptatná a karmokat (hiába szizálos). Aztán meg amikor túlnő a mancsain, hallatszik ahogy járkál a padlón. :)

Én szoktam vágni neki, anno egy állatpatikában vettem speckó karomvágót (hasonlít kicsit a tipvágóra). Fressnapfban nem láttam.

Esetleg olvasd el ezt a kérdést is: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__160288-hogya..

Fanni

2010. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
benti cica. Van neki kaparója, de nem használja. Azért gondoltam, hogy kicsit lecsippentek a hegyéből, mert már ahogy néztem, nem tudja teljesen visszahúzni, és eléggé látszik már, hogy hosszú az elhalt rész. Természetesen nem akarom teljesen levágni a karmát, csak a hegyéből picit.
2010. okt. 24. 14:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Én körömcsipesszel vágom neki már 8 éve. :)
2010. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tihanyi Fruzsina ***** válasza:
van macskaköröm vágó izé, lehet kapni pl. Fressnapfba:D
2010. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is a Fressnapfban vettem ollót.Nem igazán tudom levágni neki, mert nem szereti, de más macska se rajong érte szerintem. Én csak is azért akarom levágni neki, mert amikor játszunk, nagyon karmol és tele lesz sebbel a kezem.
2010. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom sokan miért lepődtek meg azon, hogy egy macskának vágják a karmát.

Én körömcsipesszel vágom a macskáim karmát. Van karomvágóm is, de kár az ő kis gyenge karmukhoz azt használni. A csipesszel nagyon gyorsan megvan.

2010. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Cheyene válasza:

Benti cicáknál célszerü vágni. Hiába van kaparó. A mieinknek egy szobányi cicabutoruk van száz topminöségü kaparóval, használják is, mégis hosszura és hegyesre nö a körmük.

Érdemes venni cicakörömvágót, mert a körmük elég kemény, és ha nem elég éles a vágó, beszakadhat, ami fájdalmat okoz nekik. Viszont vigyázz, amikor vágod, figyeld hogy a rózsaszin részbe NE vágj bele, mert az is fájdalmat, gyulladást okoz nekik!

2010. nov. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg hát vanak olyan cicák,amelyek nem tudják teljesen visszahúzni pl az abesszin...Enyémben brit vér csörgedezik és ő sem tudja,mindig hallom amikor jön ,kopog.
2010. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!