Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen takaró a legjobb szőr...

Milyen takaró a legjobb szőr ellen?

Figyelt kérdés

Lakásba szeretnék cicát.


Régen volt macskám, és emlékszem, hogy a poliészter/polár takaról borzasztóan szőrösek voltak mindig, se mosás, se porszívó nem segített rajtuk.


Szőrhengert még nem próbáltam. Az segíthet?


Illetve mivel érdemes letakarni a bútorokat, ami kevésbé vonzaná a szőrt vagy mosáskor jobban kijön majd belőle?

Van ilyen anyagú takaró vagy ilyesmi?


Köszönöm!


febr. 27. 00:47
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Mosáskor nem nagyon jön ki belőle de mióta szárítvépünk van minden egyes szálat leszed bármilyen takaróról. Egyébként tökmindegy milyet veszel csak szeresse a cica és akkor csak arra a helyre fog feküdni ahol takaró van. Lehetőleg olyan színűt vegyél mint a macska és akkor nem lesz annyira feltűnő rajta a szőr. Nálunk addig semelyik nem feküdt a fotelban amíg nem hagyott ott valaki egy takarót azóta viszont csak oda fekszik de csak akkor ha takaró van alatta, a pocos fotelt nem szeretik. Mindegyiknek megszokott helye van nem fekszenek össze vissza. Legyen ágya, kuckója stb és akkor úgyis legtöbbet abba fog feküdni már ha szeretni fogja. De egyébként ha megengedheted tényleg a szárítót ajánlom mert tényleg minden egyes szőrszálat eltűntet mindenről ami bekerül
febr. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szőrguriga is jó ötlet.


Nekünk nincs macskánk, de időnként vigyázok egy-két héten át egy-egy macskára, akik általában olyankor itt laknak.

Vettem szőrhengert, plusz a takaró ÉS a kanapéhuzat nem polárosak, hanem egyszerű szövet.


Mivel átmenetileg vannak itt a cicák, nincs "állandó külön helyük", hiszen ők választanak, így fontos, hogy minden bútorhuzat könnyen tisztítható legyen.


Mondjuk, kinek mi a tűréshatár, engem kevéssé zavar a szőr - az állattartás ezzel jár. Takarítok minden másnap, amikor itt egy cica, de ha szőrösek leszünk - ugyan már.

febr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ezek a fényes felületű, steppelt ágytakarók, mostanában elég sok helyen lehet kapni, azokról nagyon jól lejön. Én a nagyját szőrhengerrel szedem le, és egy finomabb szemcséjű körömreszelőnek a lapjával pedig az apróbb szőrőket, szöszöket szedem le. Nekem ezek nagyon jól beváltak.

Emellett a cicákat kétnaponta kikefélem, hetente egyszer a furminátort is használjuk.

És ami olyan mosnivaló, hogy jobban lehet rajta szőr (itthoni ruha, zokni, plédek) azokat mindig külön mosom a kinti ruháktól, törölközőktől, meg amit nem akarok, hogy szőrös legyen.

febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden szőrös lesz, felejtsd el, hogy könnyen megszabadulsz ettől. A szőrhenger hasznos, de ha te naponta többször nekiesel a teljes kanapénak, szőnyegnek stb-nek, akkor le a kalappal, de rá fog menni a fél napod meg alkalmanként egy-két tekercs. Ez ruhára hasznos, amin csak gyorsan átszaladsz. Inkább válassz ki otthoni ruhákat, amiket nem sajnálsz, ha szőrösek és mosd őket külön a többitől (amiket meg ne úgy teregess, hogy elérje a macska, mert akkor azt is összeszőrözi). A szárítógépre sokan esküsznek, nekem mondjuk semmit sem ért sajnos. A padlót porszívózd fel egy-két naponta, a kanapéra meg vegyél kárpitra való porszívófejet.
febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!