Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha a macska...

Mit lehet tenni, ha a macska annyira megijed egy hirtelen hangtól, hogy ordítva nekem támad? Utána is frusztrálódva fúj és fura hangot hallat, nem nyugszik meg.

Figyelt kérdés
Korábban is előfordult már ilyen viselkedés egy éve. Hogyan lehet megnyugtatni és miért pont nekem ugrik? Miért rám vetíti ki?

febr. 29. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem stresszelheti valami a környezetében? Olyan mintha az idegrendszerével lenne valami
febr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hú, de para 😮
ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit. Mivel a hang spontán jön, megijed, tálamdó állásba kapcsol az agya és rajtad vezeti le az adrenalin löketet. Hagyd békén, ne nyugtasd, majd megnyugszik magától. Ha látja, hogy nem foglalkozol vele, még hamarabb is.
ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki olvas eleget cicákról, már tudja, hogy a macsek, ha hirtelen nem tudja levezetni a feszültségét, akkor betámadja azt a személyt, vagy cicát, aki legközelebb van hozzá. Mivel ők erósebben stresszelnek, vagy megijednek, mint mi, igy vezetik le a feszültséget.
ápr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, de így nem lehet élni, hogy folyamatosan attól tartok, mikor fog megint sárkánnyá alakulni és véresre karmolni a kezem vagy a combom. Megint megtörtént ma reggel, szekrényajtó nyikorgott, ott volt mellettem, fújt és ordítva nekem esett. Nem is lehetett megközelíteni, kimentem, ott volt a sarkamban és folyamatosan fejhangon nyöszörgött. Most hazaértem és aranyos újra. Vettem párologtatót és van gyógynövényes krémem, de nagyon zavar, hogy nyugodtan nem tudok lenni. Egyedül élek és sokat van egyedül, szerintem ez rásegít. Ezért érdekelne milyen tapasztalta van másnak ha van.
ápr. 15. 15:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy a szekrény hangja hozta ezt ki belőle, valami komolyabb idegbaja is lehet. Amúgy ha téged ennyire zavar, inkább keress neki egy másik gazdit, aki képes elviselni. Mivel úgy látszik, te nem vagy rá képes, és így tényleg csak nyűg lesz az életed.
ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Előtte a mellkasomon simogattam pár perccel azelòtt. Tapasztalatot kértem pont azért,mert nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, ha megválok tőle. A kérdés az, hogy másvalakinek van-e ilyen tapasztalata.
ápr. 15. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!