Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy anyamacska meddig tekint...

Egy anyamacska meddig tekint a kölykére a gyermekeként?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben találtunk egy anyamacskát és egy darab kölykét. Azon a napon és másnak még visszamentünk a helyszínre de több kiscica nem került elő. Befogadták szegénykéket, azóta eltelt jó pár hónap az anya és a kölyke is ivartalanítva lett. A kicsi van hogy szopni akar de az anyja nem engedi.

Meddig tekint rá a kölykeként? Vagy már úgy gondolja mintha egy másik társa lenne?


márc. 1. 11:29
 1/6 A kérdező kommentje:

*másnap

*Befogadtuk

márc. 1. 11:30
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
nem tudom, de nekem tavaly már az éppen 1 éves kandúrom a saját anyukáját "kapta el" a kertben, azt hittem rosszul látok 😮
márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BécsiFehér ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kölykének tekinti még, de egy idő elteltével (nem tudom, mennyi az), próbálja magától elválasztani, hogy önállósodjon. Az anyai szerepe itt valószínűleg véget ér.

Gondozok két kóbormacskát, anya és fia, mindkettő ivartalanítva lett, általában azóta is együtt vannak, és láthatólag nagyon szeretik egymást. Nem tudom, hogy az anya kölykeként tekint-e rá, minden esetre szorosabb a kapcsolata vele, mint amit más macskakolóniákban látok egy-egy ivartalanított nőstény macska és bármelyik ivartalanított kandúr között.

márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BécsiFehér ***** válasza:
69%
#2: Valószínűleg ezért is távolodik el a kölykétől, ha az kandúr. Nem "akar" beltenyészetet. De nem tudom biztosra.
márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ivartalanítva van a kicsi, akkor bőven elérte azt a kort, amikor az anyacica leválasztja. Ez 3-6 hónapos kor körül jön el.
márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Miután leválasztotta az anya a kölyköt, már nem törődik vele többet mint egy akármilyen más macskával. Később akár konkrétan rivalizálni is fognak, a családi kötelék azzal sem jár együtt, hogy feltétlenül jobban kijönnek egymással.
márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!