Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyamacska 4-hónap után fúj...

Gyula1971 kérdése:

Anyamacska 4-hónap után fúj saját kölykére?

Figyelt kérdés

A szoptatásról le kell szoktatni,ez normális dolog.

Náunk köykezett a szomszéd kóbor macska márciusban. Rendesen jött át szoptatott. Egy kolyök maradt nálunk,fiú.-

De az anya enni továbbra is átjön.

Viszont,már messziről,ahogy látja saját 7-hónapos kölykét, morog és fúj...De ha én simogatom akkor is morog,és nekem is odakapna,de vigyázok.-

A saját kölykét meg pofozza, már a kölyök kerüli is, szopásról szó sincs.-

Végül is a kaját megeszik egy tányérból,de az anyamacska állandóan morog...

Rám csak akkor nem morog,ha a kölyök nincs ott, tehát be van zárva másik helységbe!

Et a fujás és morgás örökké fog tartani?

De a tél végén mikor a nőstény macska tüzelt,akkor nem fújhatott az apa bak macskára?



2022. nov. 4. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok egy idő után elmarják maguktól az utódokat.
2022. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen már leválasztják, nem foglalkoznak vele. Utána már nem látja kölykének.

Az én macskám 4 hónapos volt, mikor hoztam, külön kellett választani a szüleitől, mert folyton gyepálták (mind benti volt).

2022. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális folyamat. 4 hónapos kor körül szokott ez megtörténni. Ez a leválasztás folyamata, idegen macskaként fogja kezelni, aki a területén ólálkodik, sokszor messzire elzavarja. Párzás idején párosodna vele, ugyanis többé már nem úgy tekint rá, mint az ő kölykére. Ez a leválasztási folyamat a többi nagymacskánál is megfigyelhető.
2022. nov. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem,de azért tudja,hogy az ő kölyke? Na meg én rám sem kellene fújnia.

Ha a kölyköt simogatom, a szaga lehet rajtam,és erre fúj az anyamacska?

Az anyamacska nekem semáll meg mindig,hogy simogassak, morgást hallok,de azért dörgölődzködik hozzám.

Kaja adásakor engedi simogatni magát,de akkor is hallom a morgását.

2022. nov. 5. 18:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudja. Anyai ösztönei vannak, ezek a kölykök bizonyos kora után elmúlnak és eltaszítja magától mindent. Idegenként kezeli.
2022. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!