Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ne várjak csodát?

Ne várjak csodát?

Figyelt kérdés

Adott egy középkorú-idősebb cica, aki egész életében szabadon élt, most viszont lakásba került.


Az alomra nagy nehezen rászánta magát, de enni-inni nem nagyon akar, csak fekszik egész nap a kanapén.

A kinti nagyvárosi zajoktól pedig fél, eddig nyugodtabb környéken élt.


Aggódnom kellene, hogy nem fogja megszokni a bezártságot?

Mennyi időre lehet körülbelül szüksége, hogy elkezdje magát jól érezni?


Legvégső esetben megvan rá a lehetőség, hogy visszavigyem oda, ahonnan elhoztam és ahol szeretett lenni, de ott nem kapná meg a neki szükséges orvosi ellátásokat.


Más cicák mennyi idő alatt alkalmazkodnak egy ilyen nagy változáshoz?


márc. 2. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideje tart ez, mióta szoktatjátok?

Nagy ellentmondás van egyébként a szövegben, ami egyáltalán nem arra utal, hogy ne szokta volna meg a benti létet. Ugyanis ha a macska fél, akkor nem a kanapén fog aludni, hanem elhúzódik. Ha ennyire nyitott helyen mer aludni, akkor nem fél. Inni sok macska nem iszik látványosan, ezért is kell neki adni nedves tápot, hogy biztos elég folyadékot bevigyen. Evésnél több oka is lehet, de nem a stressz lesz az első, ha kint tud aludni egy kanapén.

Alapból hogy mennyi idő alatt szokják meg a változást, azt nehéz megmondani. Pár naptól kezdve a fél évig bármi lehet. Az, hogy fél a kinti zajoktól, tök normális, hiszen nem tudja, hol van, nem tudja, hogy ezek a zajok fontosak-e számára,figyelnie kell-e rájuk vagy sem. Majd megszokja idővel.

Amit tehettek:

Legyen megfelelő búvóhelye, lehetőleg kaparófa tetején lévő kuckó, de legyen mindig B opció is. Ha ezeken a helyeken pihen, ne rángassátok ki, legyen ez neki a biztonságos hely, ahová elvonulhat. A kaja ne az alom közelében legyen, és a víz se, de sok macska szereti, ha a víz és a kaja sem egymás mellett van.

Ne piszkáljátok, ne menjetek a macska után, várjátok meg, míg ő közeledik. Hívogatni, csalogatni szabad, jutalomfalattal kínálni szabad, ezek általában segítenek is az oldódásban, ha félne tőletek.

Illetve ha eddig nem történt meg, mindenképp vidd el állatorvoshoz ez állapotfelmérésre, és érdemes említeni neki azt is, hogy nem nagyon eszik a macska.

Kaja terén próbálj ki több mindent, mindenképp minőségibb kaját, ne szokjon rá a whiskasra meg hasonló szemétre. Száraz legyen előtte egész nap, nedveset pedig inkább kevesebbet kapjon többször.

Vissza semmiképp se vidd, nincs értelme, és minden macska megszokja a bentlétet egy idő után. Az, hogy szeretett ott lenni, ahol eddig volt, azt a macska mondta neked? :) Mert inkább úgy helyes, hogy ott már megszokta. Megszokja majd ezt is.

márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló mindent tökéletesen leírt. Annyit hozzátennék, hogy általában ha egy cica nem bírja a bezártágot, az szökni próbál, beáll az ajtóba vagy ablakba és várja a pillanatot, hogy elszökhessen. Szerintem a te macskádnak csak az új környezet ijesztő, legalábbis az alapján amit leírtál. Ez pedig nagyon változó mikor oldódik fel a cica, de ha a kanapén szunyókál, tényleg biztonságban érzi magát.

Amikor én fogadtam örökbe a cicámat, szerintem három napig elő sem jött az ágyam alól, csak ha nem voltam bent vagy nem mozogtam és nem látott. Kellett neki pár hét, hogy közeledni merjen hozzám is.

márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Tegnap járt állatorvosnál, és utána költözött be a lakásba.


Gyógyszereket írtak fel neki, ezeket kéne kapnia.


Csak ketten vagyunk, ha odamegyek hozzá bármikor, akkor dorombol, meg nyújtózkodik, mintha jól érezné magát.

De aggasztó, hogy nem eszik, mert amúgy szokott, úgyhogy én ezt a stressznek tudom be.


Elhoztam a korábbi kuckóit is, amiben a régi helyén feküdt, de itt nem akar bennük aludni.


Sajnálom őt, mert sokszor jön utánam, meg néz az ajtóra, mintha könyörögne, hogy engedjem ki, de nincs hova, sajnos.

márc. 2. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

...Tehát tegnap óta szoktatjátok? És tegnap óta nem eszik? Ez semmi, ezzel így még kezdeni sincs értelme semmit, ez értelmetlenül kevés idő.

Járjatok el aszerint, amit írtunk.

márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem lesz itt semmi baj ha már a második nap elterül a kanapén. Én is azt hittem, hogy már hetek óta ott lakik és alig eszik valamit. Még alaposan talán a helyet sem volt ideje megvizsgálni nem csoda, hogy fél még a kinti zajoktól. Egyenlőre nincs miért aggódnod. Ha irányodba teljes a bizalma akkor a helyet hamar megszokja. A kinti szabadság hiányát viszont egy darabig biztosan hiányolni fogja ez macskákként változó időtartalmú de előbb utóbb mindegyik megszokja ha nem túl ingerszegény az új környezete, és azért mozgástere is van ahol szabadon mozoghat. Az ivartalanítás fontos lenne de feltételezem ez már megtörtént. Ma már biztosan többet fog enni és napról napra a helyet is belakja majd.
márc. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen ivartalan.

Nem látom hogy hiányozna neki a régi szabadsága.


Már eszik jobban és egész nap fetreng és dorombol.

márc. 3. 15:28
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Úgy tűnik akkor minden rendben lesz. Minden jót nektek.
márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!