Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik nem is küzdenek itthon megteremteni maguknak a jó életet, inkább kimennek külföldre és ott várják a csodát?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 21:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
Követendő példának tartom.
2019. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

Miért kűzdjön ha kint kűzdelem nélkül is eléri ugyanazt, sőt sokszor többet.

Senki sem megy csodát várni külföldre ott is dolgozni kell.

2019. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Várják a csodát? Arra gondolsz, hogy az csoda, hogy dolgoznak és rendes bért kapnak érte? Jó hülyék, tényleg. :D
2019. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%
Ők csinálják jól.
2019. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
A kivándorláspárti fidesz mindent meg tesz, hogy értelmes ember ne dolgozzon Magyarországon!
2019. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
68%

Ideális esetben természetesen mindenki ott próbálna tenni saját maga és közössége jobb sorsáért, ahová született, de ez életszerűtlen és az emberek a könnyebb utat választják.


A rosszabb eset, amikor az itthoni körülmények gátolják a küzdelmet...

2019. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

Aki várja a csodát az kb. kint is annyira sikeres mint itthon (semennyire).

Azok az ismerőseim akik itthon nem voltak képesek dolgozni kint se lettek ügyesebbek. Aki meg itthon megállja a helyét és ne adj isten még egy kicsit tud valamilyen idegen nyelven az kint is tud boldogulni.


Tőlem mehetnek, sőt azt kívánom az összes előttem hozzászólónak akik úgy látják, hogy csak külföldön érdemes dolgozni, hogy menjenek ki, próbálják ki magukat addig se lesznek itthon.


Ugyanakkor szerintem annak is megvan a létjogosultsága, hogy pár évre kimenjen az ember és ott anyagilag összeszedje magát, mert ha így nézzük mégis a mi helyzetünk a szerencsésebb, mert ha nem akarsz 15-20 évet gürizni egy házért akkor mi kimehetünk de egy német hova menjen ki ahol 2-3-szor többet tud félre rakni?

2019. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
36%

Ettől árnyaltabb a kép.

Az én ismeretségi körömben többen hazajöttek végleg 2-3-5 év után és saját vállalkozásba kezdtek.

Van olyan ismerősöm aki már 10 éve az egyházon keresztül, minden évben 3 hónapot dolgozik Svájcban a többit itthon tölti a 3 havi keresetéből és amit (ha van kedve) hozzákeres.

De olyan ismerőseim is vannak, akiknek eszébe sem jut kimenni... És vannak a kamionosok..,.

2019. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%
Vannak akik a saját lábukon állnak itthon is. Van akinek itthon is házhoz jön a csoda. A többiek meg kimennek...
2019. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

"Ugyanakkor szerintem annak is megvan a létjogosultsága, hogy pár évre kimenjen az ember és ott anyagilag összeszedje magát, mert ha így nézzük mégis a mi helyzetünk a szerencsésebb, mert ha nem akarsz 15-20 évet gürizni egy házért akkor mi kimehetünk de egy német hova menjen ki ahol 2-3-szor többet tud félre rakni?"


Lényegesebben ebbe nem gondoltam bele, egész jópofa elgondolás.

2019. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!