Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megváltozhat még az emberekhez...

Megváltozhat még az emberekhez való hozzáállása vagy ilyen marad?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtam egy 6 hónapos cicát. Említették, hogy fél az emberektől mert rossz helyről származik és hogy időbe fog telni amíg megszokja az új helyet illetve engem, de már egy hónap eltelt és nem enged a közelébe menni. Ha meglát elbújik a házikójába és ott gubbaszt amíg ki nem megyek a szobából, enni se jön oda amíg lát. Játszani néha tudok vele messziről ilyen bottal aminek a végén tollak vannak, de amint egy lépést tennék felé már spurizik is el onnan.

Nem nyaggatom, sőt már kezdem magam betolakodónak érezni a saját lakásomban annyira próbálok odafigyelni hogy ne ijesszem meg semmivel.:D

Az előző cicám nagyon emberszerető volt, egész nap jött utánam, dörgölőzött, rámfeküdt stb..

Ez a cica próbaidőn van nálam, ami azért van hogy ha esetleg nagyon nem sikerül megbarátkoznunk akkor visszaveszik. Már kérdezték az állatmenhelyről hogy mi a helyzet, mert a héten telik le a próbaidő de még nem válaszoltam. Nagyon aranyos cica de nem tudom azt mondani hogy szeretem, mert még csak hozzá sem tudtam érni eddig. Szerintetek van rá esély hogy egy kedves, bújós cica legyen belőle vagy ő már ilyen marad? Nagyon nincs szívem visszaadni nekik, de lehet hogy nem ő az én Igazi cicám. :(


márc. 3. 22:03
 1/7 anonim válasza:
100%

Szerintem megéri küzdeni érte. Szinte biztos vagyok benne, hogy később megbarátkozik az emberekkel, csak még szokatlan neki ez az egész és félős, sok türelem és szeretet kell neki főleg hogy rossz tapasztalat érte korábban. Próbáld magadhoz édesgetni nasival, játsz vele minél többet. Csak gondolj bele, milyen különleges és jó érzés lesz arra gondolni, hogy te voltál az, aki segített neki legyőzni a félelmét és újra megbízni az emberekben.


~egy hasonló cicás gazdi

márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha megéri neked hogy küzdj érte, akkor persze csináld. Nekem sok cicám volt már és át tudom érezni a helyzetet, és meg is tudom érteni azt aki küzd egy ilyen cica szeretetéért, de én személy szerint nem vállalnék már ilyen cicát, hanem inkább olyat választanék amelyik alapból nagyon bújós és emberszerető. Egy ilyen cica bizalmát akár évekig is tarthat elérni, de sajnos benne van a rizikó, hogy sose fog igazán bízni, és ez az oka, hogy ÉN nem vállalnám, de sok sikert mindazoknak akik ennek ellenére bevállalják!
márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónap egy bántalmazott cica esetében semmi.

Bántalmazott cicám van (őt idősebben, 2-3 évesen fogadtuk be), hatodik éve van nálunk. Két évbe telt az, mire ölbe tudtam venni. Manapság már mellettem fetreng az ágyon, és piszkál, hogy dögönyözzem - de párom még most is csak egy ujjal simogathatja, és minden hirtelen mozdulattól megijed, szalad a biztonságba (tőlem is). Lehet, hogy fél perc múlva jön vissza, hogy oké, vaklárma, vakargass tovább, de akkor is.


Hogy megéri-e küzdeni a szeretetéért? Nagyon is.

Hogy rossz ember vagy-e, ha visszaadod? Egyáltalán nem. Bennem nagyon sokszor volt (és van) bizonytalanság, hogy más gazdinál nem-e lett volna jobb helye, nem-e nyílt volna ki jobban. Tök okés, ha nem érzel magadban elég kitartást ehhez a cicához, van ilyen, nem passzoltok. Viszont ha van hozzá türelmed, ha tudod őt szeretni úgy is, hogy esetleg nem lesz belőle ölbecica, akkor különleges köteléket építhetsz ki kettőtök között. :)


Ha úgy döntesz, marad, akkor érdemes belemerülnöd a cicalélektanba, azon kívül, hogy idő és türelem, sokmindent tehetsz érte, hogy biztonságban érezze magát - kezdve a felszerelések átrendezésével, hogy hol, hogyan kap enni, sőt, a kényszersimi sem feltétlen ördögtől való, állatmentők is alkalmazzák.

Nekem az egyik legnagyobb segítség a cicánk megértéséhez Jackson Galaxy Macskamágia c. könyve volt, szívből ajánlom, ha meg tudod szerezni. :)

márc. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy nagyon félős macskám, Vadócnak neveztem el, mert még az előző gazdáját is összemarta, akinél született valószínűleg bántották is, de biztos, hogy nagyon nem foglalkoztak vele, gyakorlatilag etetett kóbormacska volt. 4-5 hónapos volt amikor hozzám került a macska, először rettegett. Nem hagyott a közelébe menni, karmolt, harapott ha véletlen sikerült hozzáérnem, olyan helyekre tudott elbújni, ami veszélyes volt rá. Például első nap a hűtő motorja mellé sikerült bebújnia, ott volt egy kis rés mellette, ahol bebújt. Aztán teltek a hetek, hónapok, nagyon lassan oldódott, mígnem egyszer kint az udvaron fent nem ragadt a fán. Ahogy meglátott keservesen sírt, létrával másztam fel érte és leszedtem. Akkor valami átkapcsolt az agyában, rájött hogy nem bántom és onnantól kezdve ő lett eddigi életem legragaszkodóbb és barátságosabb macskája. Azt hiszem hirtelen megtört a jég és rájött, hogy segítek neki ahelyett, hogy bántanám.

Én azt mondom, hogy megéri energiát fektetni a bizalom építésébe. Ha egyszer rájön hogy nem bántod, akkor nagyon ragaszkodó lesz és hihetetlenül meg tud benned bízni.

márc. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utcai mentett macskám van. Engem az első perctől elfogadott, de a lányomat csak 3 év után kezdte. És még most sem felhőtlen a kapcsolatuk. De azért már hozzá is közelít valamennyire a saját szintjén.Oké, a lányom is tett azért, hogy ne legyen probléma mentes a macskafogadása anno. Még nagyon gyászolta az előző cicánkat, és nem tudott ő sem azonnal teljesen megnyílni felé. A macskosz ezt valószínűleg érezte. De ma már a lányom is imádja,

nekem meg olyan mint a gyerekem. Én küzdenék érte. Rengeteg türelem és kitartás kell, de nálunk határozottan megérte.

márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mentett macska, pláne ha köztudottan bántalmazott is, sajnos ezzel jár. Bocs, hogy így mondom, de ha neked nem okoz örömöt, hogy nálad biztonságban van és láthatóan nem szenved, csak tart még tőled, de játszani már előjön, akkor ez a vonal nem neked való. Itt tényleg azt is fejlődésként kell értékelni sok rehabilitálandó macskánál, ha nem fúj, karmol, támad, “csak” elbújik a közeledben, aztán ha egyedül van, előmerészkedik.


Pár napos korában menhelyre került cicánk van, onnantól egy tündéri ideiglenes befogadónál élt 4 hónapos koráig, amikor hozzánk került. Szóval sok ideig nem lehetett rossz körülmények között és nagyon pici is volt, mégis rettentő félős. Minket gyorsan elfogadott, ha jön a simiért, bármit csinálhatunk vele, gyurmázni lehet, de a hirtelen mozdulatoktól még tőlünk is megijed és elszalad vagy ha pl fekszik a földön és közeledünk felé, akkor is szinte mindig odébbfut. Sose bántottuk, még csak a hangunkat sem emeltük fel, mégis sokszor olyan, mintha félne, hogy megütjük, rálépünk (ilyenre is talán egyszer volt példa, nyilván nem direkt). Idegenek elől meg abszolút elbújik, ha előjön, akkor sem lehet megsimogatni. Én elfogadtam, hogy ő valószínűleg vagy ilyen marad vagy csak nagyon kis változás áll be, de sosem lesz egy virgonc, bárkivel barátkozós cica. Most már 4 éves, a többi macskával egyébként nagyon szociális, de az emberektől retteg.

márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Pont ezért nem kellene menhelyi macska, sajnos az előéletük kihat az egész életükre. Tisztelet a kivételnek, vannak menhelyi kedves bújós cicák. Ha érzel magadban elég indíttatást "küzdhetsz " érte, de ha van lehetőség, márpedig van, én visszavinném. Nekem 3 macskám van. Az első cicámat sajnos 8 hetesen hoztam el egy háztól, ma már tudom h ez korán volt, meg is látszik rajta, sok mindent nem tanult meg az anyjától, így visszagondolva iszonyat pici volt... szóval lényeg, most 6 éves és azért már jobban szeret de soha a büdös életbe nem lesz dorombolós ölbecica. Dorombolni csak én hallottam tisztes távolból... imádom egyébként, pici kora óta él velünk, nem adnám senkinek mert tudom h nem szeretné más, mi elfogadtuk ennyit ad magából, kész. De egy 6 hónapos macskával nem kínlódnék, de te tudod.
márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!