Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha betegen születik a cica...

Ha betegen születik a cica tényleg sokkal rosszabbak az esélyei mintha utána kapná el a vírust?

Figyelt kérdés
Fél éves cicám felv/fiv fertőzötten született.két hét alatt meghalt,miután jöttek a tünetek,de nem volt olyan rossz állapotba,mint az anyukája aki így is egy hónapig húzta miután kiderült.Olvastam,hogy ezek a cicák hamar elpusztulnak,de lelkifurdalasom van,hogy rossz orvoshoz vittem aki csak telenyomta minden sz rral,és ezért gyengült le olyan hirtelen és pusztult el.Van valakinek ilyen betegséggel született cicaja?

#Felv/fiv
márc. 4. 20:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a betegségek ilyenek, hogy egy darabig nincs tünet, vagy csak nagyon kevés, aztán váratlanul egyik pillanatról a másikra bekövetkezik az állapotromlás.
márc. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Azoknak a macskáknak, akik felnőttként kapják el még lehet pár szép évük, viszont rengeteg odafigyelést és elővigyázatosságot igényelnek, hiszen a legapróbb baktérium vagy vírus is végzetes lehet....

Ezért is nagyon fontos az ivartalanítás, főleg kijárós macskáknál, hogy ne terjedjen tovább."



Aki kiengedi a diagnosztizált felv/FIVes macskát, szerintem örökre el kellene tiltani bármilyen állat tartásától, mert veszélyezteti nem csak a saját, de az összes környékbeli állatot is.

Meg egy olyan bírságot a nyakába dobni, hogy az emberek inkább vegyenek egy catiot.



Egészséges macskát kiengedni csak úgy felelõtlenség. Ez viszont meg már mások állatait is veszélyezteti.

márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 Alapnak gondoltam, hogy fertőzött macska csakis benti lehet. Gyakorlatilag halálos ítélet kiengedni, ráadásul tovább is adhatja a fertőzést. Eszméletlen nagy felelőtlenség kiengedni. Bár unblock inkább a benti tartást támogatom macskáknál. Szinte lehetetlen 100%-ig macskabiztos kerítést csinálni.
márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!