Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha betegen születik a cica...

Ha betegen születik a cica tényleg sokkal rosszabbak az esélyei mintha utána kapná el a vírust?

Figyelt kérdés
Fél éves cicám felv/fiv fertőzötten született.két hét alatt meghalt,miután jöttek a tünetek,de nem volt olyan rossz állapotba,mint az anyukája aki így is egy hónapig húzta miután kiderült.Olvastam,hogy ezek a cicák hamar elpusztulnak,de lelkifurdalasom van,hogy rossz orvoshoz vittem aki csak telenyomta minden sz rral,és ezért gyengült le olyan hirtelen és pusztult el.Van valakinek ilyen betegséggel született cicaja?

#Felv/fiv
márc. 4. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos. :(

És vannak olyan macskák, akiknek meg meg se kottyan, simán legyűri az immunrendszerük.

A miénk is beteg, ő is így született, akkor még nem ismertem a betegséget.

Érthetetlen, miért nincs a mai napig ellenszere.

A miénk még él, de egyre rosszabb állapotban van, mindenféle kezelés ellenére. :(

márc. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És mennyi idős ?
márc. 4. 20:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hisz nem alakult ki benne immunvédettség (immunitás)
márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
4 éves, egy rendelőben már a csodájára járnak, hogy eddig bírja.
márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az tényleg csoda basszus,ahhoz képest amiket írnak.remélem még veletek lesz minél tovább
márc. 4. 21:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Érthetetlen, miért nincs a mai napig ellenszere.


A miénk még él, de egyre rosszabb állapotban van, mindenféle kezelés ellenére. :("



Ez a HIV/AIDS macska válozata. Még embernél sincs rá végleges gyógymód, csak kezelés.



És igen, egy beteg kiscica bem úgy fejlődik mint egy egészséges. Ugyanez elmondható a humán csecsemő elégtelenségek esetén is, ebben a korban bizony nem mindegy, hogy van-e krónikus betegsége.

márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen én is ugyanerre gondoltam amit az utolsó előtti válaszoló és akkor ehhez képest mindkét dokinő azt mondta,hogy jók az esélyei,mert fiatal …,hat ezek szerint pont az ellenkezője.Mondjuk aki azt is Googleban nézi meg miután mondtam neki,hogy szerintem betegen született,hogy “jaa igen,most olvasom,hogy mar az anyaméhben is elkaphatja…..na ezek után felvetődik bennem a kérdés,hogy ez mi a sz rt tanult évekig ez vicc vagyis inkább durva.Lehet én vagyok szigorú,de szerintem egy állatorvosnak ezt tudni kéne,hiszen én egy mezei ember is tájékozódtam ő meg nincs tisztában ilyen dolgokkal??
márc. 4. 21:29
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat így azért kezd elmúlni a lelkifurdalasom,hogy máshol is ez lett volna a helyzet,csakhát tényleg nem látszott betegnek egyáltalán.jó etvagya volt,gyönyörű szore es szépen gyarapodott aztán egyszer csak bumm…
márc. 4. 21:32
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik így születik, kb 3 évet jósolnak nekik. :(

Legalábbis ennyikről írnak, meg mondtak sok rendelőben.

Sajnos én is végigzongoráztam az összes megoldást erre, első macskánk, nagyon nehéz elengedni. :(

Főleg hogy látok ilyen 25 év körüli macskákat face-n, hogy ugrabugrálnak, meg játszanak.

Fene se gondolná, hogy a 9 életes cicákat így elviszi egy nyomorult vírus. :(

Nagyon dühítő. :(

márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azoknak a macskáknak, akik felnőttként kapják el még lehet pár szép évük, viszont rengeteg odafigyelést és elővigyázatosságot igényelnek, hiszen a legapróbb baktérium vagy vírus is végzetes lehet. Embernél is ugyanígy működik sajnos, nincs teljes gyógymód, csak tüneti kezelés, de azért sokkal jobbak az esélyek mint pár évtizeddel ezelőtt.

Viszont a kölyökcicák alapból sokkal érzékenyebbek mindenre, nincs kialakult immunrendszerük. Biztos nem az orvos vétett, ez sajnos egy szemét betegség. Ezért is nagyon fontos az ivartalanítás, főleg kijárós macskáknál, hogy ne terjedjen tovább. Bár kinti (főleg nőstény) macskáknál így is előfordulhat, hogy elkapják, de sokkal kisebb eséllyel, illetve így nem születhetnek beteg utódok.

márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!