Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kertemben 12 macska él...

A kertemben 12 macska él szabadon és szeretném öket féregteleníteni.Viszont nem engednék meg,h szájon át beadjam a tablettát.Hogy tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés

márc. 10. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
dugd bele a gyógyszert valami kajába vagy jutalom falatba amit nagyon szeretnek, próbáld olyan kajába bele rakni ami nagyon "szagos", nem tudják úgy kiszagolni, és ha beleraktad a kajába a gyógyszert utána moss kezet, utána add oda nekik, mert kiszagolják a kezedről a gyógyszert
márc. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem sikerült beadnia szájon át, érdemes lenne megnézi akár egy youtube tutorial videót, hogy hogyan kell HELYESEN kinyitni a macska száját és beadni neki a tablettát (pl én sokáig abban a hitben éltem, hogy csak az ujjaim végét bedugom a szája szélénél így ugye muszáj kinyitnia a macskának a saját száját és csak belerakom a tablettát, de ez nem igaz. Érdemes megnézni egy videót vagy állatorvos mutassa meg egyik macskáján, és onnantól már könnyű lesz beadnia otthon a többinek is anélkül, hogy a tabletta kiessen a szájukból, megkarmoljon stb)


Másik taktika amit #1 is mondott hogy valami jó erős szagú kedvelt ételükbe rakja bele a gyógyszert, mosson kezet és utána adja oda azt nekik, hiszen így nem érzik a tabletta szagát, bár így is fennáll még az esély, hogy amikor a macska szájában van a tabletta akkor azt kiköpi vagy hasonló, de ha jó ételt választ amibe belerakja akkor ez nem történhet meg.


Legutolsó választási lehetőség az az amit fentebb is írtam, hogy állatorvoshoz elviszi egyik cicáját, állatorvos megmutatja a helyes fogást amivel biztos, hogy be tudja adni a tablettát majd amikor hazaér akkor maga otthon is be tudja majd adni a maradék 11 cicának a tablettát.


Remélem valamit segítettem

márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nyers csirkemellbe szoktam csomagolni a macskának a gyógyszert. Egész kis vékony cafatot vágok és inkább 2-3 felé vágom a gyógyszert is.

Azzal elég jól működik.

márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Spot on is van ami féreghajtós (meg bolha, kullancs, atka stb) de 12 cicának jó drága lenne, ráadásul 5 hetente ismételni kell.
márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Etetéskor résnyire nyisd ki az ajtót, hogy csak egyesével tudjanak bemenni, odaadod valamilyen ételbe csomagolva a tablettát, ha végeztek, utána mehetnek ki újra.
márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha hozzájuk érhetsz, van bőrön át felszívódó spot-on.


De ha mindenképp szájon át beadósat akarsz, és nem bibelődnél a gyógyszerrel, úgy tudom, van pasta formájában is féregtelenítő!

márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet érdemes rákérdezni egy állatvédő szervezetnél hogy a cica kolóniákat hogyan kezelik? Nekik biztos van jó módszerük.

A féreghajtóval az a baj hogy a petét nem pusztítja el, ezért viszonylag hamar újra "fertőződik" a cica. Ráadásul pl a galandféregnek az egér és pocok köztigazdája és ha azt eszik a macsekok akkor havonta mehet nekik a szer.

márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat!
márc. 11. 14:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Spot on féreghajtó
márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!