Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor vigyem vissza az állator...

Mikor vigyem vissza az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt este fogtam be egy nőstény cicát anyukám munkahelyénél, akit vélhetően kidobtak. Az egyik ismerősünk önkéntes állatvédő és másnapra le is szervezett nekünk időpontot ivartalanításra. Kapott bolhaírtó cseppet, csináltattam neki FELV/FIV tetszet és minden negatív lett. Viszont nagyon fel volt puffadva a hasa ( mi először azt hittük vemhes), de az állatorvos azt mondta, hogy ezt sok minden okozhatja a kinti cicáknál. De amióta itt van nem piszkított és keveset eszik. Ma reggel annyira nem akar az eledelhez nyúlni, hogy az antibiotikumot sem tudom beadni neki. Picit bágyadtabb is, de persze az lehet a műtéttől. Mennyi idő után vigyem vissza az állatorvoshoz, ha továbbra is ilyen lesz? (Elnézést, hogy hosszú lett, de köszönöm aki így is végig olvasta!)

márc. 9. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Műtét után teljesen normális, ha bágyadt és nem akar enni. Ha jól értem tegnap műtötték. Holnapra szerintem jobban lesz, de az is lehet, hogy már estére megjön az étvágya.
márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bélférges is, de az éhezés is okozhat haspuffadást. Ha féregirtót nem kapott, azt is kérj legközelebb. Mikor műtötték? Pár napig az új környezet és a műtét is okozhatja ezt. A mi cicánk 3 napig nem vécézett mikor először lakásba hoztuk. Ivartalaníts után csak ivott, majd hányt. Pár nap kell neki hogy rendbe jöjjön.
márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen kaptunk felhajtó tablettát, de az orvost azt mondta azt csak 2-3 nap múlva adjuk be neki.
márc. 9. 10:38
 4/12 anonim ***** válasza:
9%

Minek egy esetlegesen BETEG macskát ivartalaníttatni??? (Ami ugye egy előre tervezhető műtét, egészséges, megfelelően fejlett állaton kell elvégezni. EZ NEM állatvédelem!!!)

Vidd vissza, amint kinyit a doki. Ha hétvégén egyáltalán nem nyit ki, vidd el máshova! Abszolút nem normális, hogy a műtét másnapján bármi baja legyen! Nyilván már eleve beteg volt, és először kezelni kellett volna, nem rögtön nekiállni kaszabolni!

márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért vittük el mert az utcán élt és nem akartunk szaporulatot. A terv pedig az volt, hogy vigyázok rá amíg gazdát találunk neki. Úgy gondolom az meg az állatorvos feladata, hogy megítélje melyik állatot lehet ivartalanítani. Hozzá teszem előtte este semmi baja nem volt.
márc. 9. 11:37
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk én sem az ivartalanítással kezdtem volna, előbb szokja meg az új helyet, kapja meg a szükséges kezeléseket (pláne, ha bélférges). Ráért volna egy hónap múlva is, ha amúgy bent tartjátok. De ez most már mindegy, megtörtént. Jobbulást kívánok a cicának, vigyázzatok rá, ha nem javul a hétvégén, vigyétek vissza az orvoshoz.
márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
"Hozzá teszem előtte este semmi baja nem volt." vs "Viszont nagyon fel volt puffadva a hasa" - akkor most melyik??? Amúgy nem írtam, hogy a te hibád, nyilván az állatorvosnak nem kellett volna elvállalnia így a műtétet.
márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit puffadt volt de azon kívül teljesen energikus volt és élénk. Én sem rögtön ezzel kezdtem volna, hanem egy menhelyre szerettem volna bevinni, viszont az említett ismerősöm szerint ivartalanítva nagyobb eséllyel fogadják. Sajnos én nem tudom megtartani mert van két szoba cicám (ráadásul az egyik FELV pozitív)és hárman már sokan lennének. A garázsunkban alakítottunk ki neki egy ideiglenes helyet és addig mostmár nem is szeretném elvinni máshova amíg gazdit találunk neki.

De ha valakinek van hasonló tapasztalata ivartalanítás után, továbbra is szívesen veszem ha megosztja

márc. 9. 12:23
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, a nőstény cicákat - a hasi műtét miatt - az ivartalantás jobban megviseli, mint a kandúrokat. Az enyém sem evett rendesen egy pár napig. Biztosítsd neki a nyugalmat, annál többet most nem igazán tudsz tenni.

Ha van nyitva a környéketeken állateledel bolt, próbálj neki macskalevest venni. Az rágnia sem kell, és szokták a cicák szeretni. Tele van sűrű, tápláló étellel és megakadályozza a kiszáradást. A bélmozgáson is segít.

A többit pedig majd megoldja az idő. És a türelem.

márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Az én nőstény cicám a műtét után egy nappal is alig akart enni pedig a kedvenc alutasakosát adtam neki és még a kis darabokat is szétnyomkodtam, hogy csak nyalnia kelljen. Normális ha még alig eszik, és ha valami olyan beje lenne azt szerintem észrevette volna a doki.
márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!