Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknál is olyan fontos...

Macskáknál is olyan fontos hogy fajtiszta (fajtatiszta? ) legyen mint kutyáknál ha azt akarjuk hogy egy értelmes jószág elégedett tulandonosai legyünk? Vagy csak a szin számit a többi meg majd adja magát?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 07:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
Ismerósöm perzsamacskái eléggé butuskák. Régi cirmosom (szimplán szürke házimacska) aranyos, okos, de félénk volt. Mostani bikolorom elég egyszerű fajta és egyszerű lélek, de gyönyörűszép, játékos, hízelkedő. Ha okos állatot akarsz, szerintem vegyél inkább kutyát. Én a túltenyésztett fajtákat semmiféle állatból nem kedvelem.
2010. okt. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
A fajtisztaság az embereknél a legfontosabb. Macskáknál annyira nem lényeges.
2010. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nana!!Te kis Náci!!
2010. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
A macska okos állat. Legalábbis a saját 2 cicámnál ez a tapasztalat, mindkettő házicica, az egyik ismerősnél született, a másik meg csak úgy lett összeszedve az utcán, családfája ismeretlen. Értelmes jószágok elégedett gazdájának mondhatom magam! :D
2010. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kutyáknál azért fontos, hogy lehetőleg jó helyről, tenyésztőtől származzon, mert a sok sutyerák ember a kutyákon próbál meggazdagodni. Szaporítja őket össze-vissza, nem törődve azzal, hogy milyen egészségi állapota lesz a kutyának.

Senkinek nincs baja a keverékekkel, mindig voltak, és mindig is lesznek. Tündér pofák azok is, de ha valaki fajtatiszta kutyát szeretne, olyat amelyik jó genetikai háttérrel rendelkezik, annak nagyon oda kell figyelnie.

A fajtatiszta macskáknál nem tudom...nem vagyok egy nagy macskás, de elég sok ismerősöm tart cicát. Vannak perzsák, félperzsák, main coon, de mindegyik egészséges. Szerintem a cicáknál nem lehet olyan nagyot bukni.

2010. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

De, sajnos macskaszaporítók is léteznek. :(

[link]

2010. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekünk évekig falusi vegyes macskáink voltak, és egytől egyig mind okos macskák voltak. Most két fajtatiszta perzsánk van, de azok is olyanok, hogy csuda, hogy nem olvasnak.


Szerintem pont sokszor a beltenyészet eredményez olyan példányokat, amik azt sem tudják, hogy a szájuk evésre való. De egy almon belül is sok eltérés lehet. A macska jelleme is befolyásolja észbeli képességét.


Amúgy fajtatiszta. Minden kutya és minden macska fajtatiszta.

2010. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A macska az egy faj. A perzsa, az egy fajta. Az abesszin egy másik fajta. Ha egy perzsa macska párosodik egy abesszinnel, akkor az már nem lesz fajtatiszta.
2010. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Harmoka ***** válasza:
100%
Szerintem a legokosabbak a játszótéri keverék macsekok. Sőt egészségesebbek is. Nekem eddig csak ilyenek voltak, a mostani is értelmes. Ismerősnek, kollégának volt a környezetemben különböző fajmacskája, de majdnem mindnek volt valami baja. Az egyiknek a veséjével, a másiknak bőrbetegsége, hasonlók. Túl vannak tenyésztve, sok betegség kijön rajtuk, lehet velük folyton állatorvoshoz járni.
2010. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igazad van utolsó válaszoló:)! A házicicák a legek! Egészségesek, nem kapnak el újfajta betegségeket stb., talán azért mert nem hordjuk őket mindenfajta injekciókra, oltásokra:o! Azért elgondolkodtató ez is.
2010. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!