Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cica lenne ebből a két...

Milyen cica lenne ebből a két gyönyörű fajtiszta cicából?

Figyelt kérdés

Nekem van egy gyönyörű Whiskas cicám, törzskönyves, fajta győztes.

Barátnőmnek pedig egy gyönyörű Sziámija. Milyen színű egyedek lehetnének belőle? A tapló emberek ne írjanak ha csak rosszallóakat tudd írni


Az én cicám: [link]

Barátnőm cicája: [link]


2011. jún. 15. 14:24
 1/8 Platypus ***** válasza:
96%
Sima barna cirmosok és feketék. A sziámi színezet és az ezüst szín is recesszív tulajdonságok. Ezek a tulajdonságok csak akkor jelennek meg, ha mindkét szülőtől örökli őket az utód. Jelen esetben ez nem lehet így, ezért az utódok ezeknek a változatoknak a vad fenotípusát fogják mutatni. A barátnőd cicája egyébként nem sziámi, hanem thai macska.
2011. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Zseni vagy első -.-'

Kérdező, gyönyörű macskád van!!! Én nem keresztezném sziámival, a keverék nem lenne szép, de lenne szimpla ilyen meg olyan is.

2011. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

sajnos ezt nem lehet megmondani... mert változó olyan színek is lehetnek amilyenre nem is gondolsz! pl : pár évvel ezelött fekete és fehér cicámnak vörös cicái lettek :) a két cicát elnézve mindkettőben van fekete esetleg vmi ien árnyalatra gondoljatok... de mint mondtam ezt nem lehet így előre megmondani szerintem !

[link] itt még találsz pár érdekességet a színeikről remélem tudtam segíteni :)

2011. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem keresztezném őket, bár fogalmam sincs, milyen kiscicák lennének belőle, de mindkettő így gyönyörű, ahogy van.
2011. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

[link]


De az tényleg sziámi...

2011. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

14:38 - alapvetően teljesen igazad van, de azért ha törzskönyves, fajtatiszta cicákról van szó, amiknek ráadásul látható (megjelenő) recesszív tulajdonságaik vannak, akkor azért közel sem annyira lutri az eredmény, mint egy fekete házicicánál, ahol a domináns fekete gén mellett kb bármi lehet. (Bár a vörös pont kivétel de mindegy :D )

Szóval ebben az esetben azért könnyebb tippelni, hisz a felmenőik is így néztek ki mint ők, tehát nagyobb valószínűséggel ismerjük a "rejtett" géneket.


A lényeget amúgy második leírta, valószínűleg a legáltalánosabb (domináns) tulajdonságok jönnének elő, tehát valószínű lenne köztük cirmos, de nem lenne ezüst, hanem feketés/barnás.

2011. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
94%

[link]

A mai modern sziámi így néz ki. Hosszú fejű, hosszú lábú, denevérfülű macskák. A kerek fejű hivatalos neve thai vagy tradicionális sziámi macska. Két közös eredetű, de külön fajtáról van szó.


Ami a géneket illeti, a barátnő macskája egy fekete alapon sziámi mintázatú egyed, ez 2 recesszív gén. A brit kék alapon klasszikus cirmos. Ezekből egyedül a cirmos minta domináns, így az mindenképpen megjelenik az utódok egy részén. A kék szín tulajdonképpen egy halványító gén hatása alatt álló fekete. Tehát a két szülőben a fekete szín közös, ez is megjelenik a kölykökön. A kék szín és a sziámi mintázat viszont csak az egyik szülő sajátossága, és recesszívek, ezért nem jelenik meg a kölykökön. Ahhoz, hogy valami más tulajdonság is megjelenjen, az kell, hogy mindkét szülő ugyanazt a recesszív gént hordozza rejtve. Ez elég valószínűtlen. Kertaljai keverékeknél gyakoribb, mert ott gyakran rokonok valamilyen szinten a szülők, és eleve nagyobb ezeknek a géneknek a változatossága.

2011. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! ^^ Így olvasva a véleményeteket nem pároztatnám őket. De milyen színű és fajtájú cicából lehetne összehozni valami különlegeset? ami lehetne egyedi, vagy hasonló egy fajcicára, de még is másabb. :)) Vagy már nem lehet próbálkozni a színükkel?
2011. jún. 15. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!