Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szállíthatom a macskámat...

Szállíthatom a macskámat hámmal a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy cicám, aki amúgy egész jól elvan a szállítódobozában (továbbiakban böri :D) - otthon néha abban szundikál, és ha az utcán viszem, akkor csendesen veknizik benne.


De ha felszállok a buszra/villamosra, akkor üvölt. Teli torokból. 50-50, hogy sikerül-e lecsillapítanom.

Ilyenkor főleg őt sajnálom, de a többi utast sem akarom zavarni.


Kocsiban ugyanezt csinálja, és amikor kivettem, akkor nyugodtan elvolt.


Szóval arra gondoltam, hogy adnék rá hámot, és amikor felszállunk a villamosra, akkor kivenném az ölembe.


Más utast így nem zavarna, és nem tudna elmászkálni sem.


Úgy látom, hogy a BKK szabályzata nem tér ki a macskákra, viszont a kicsi kutyákról ezt írják:


"Kistermetű kutyát kézipoggyász méretű, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóboxban, ketrecben vagy táskában lehet szállítani, melyből az állat az utazás alatt nem tud kiszabadulni, illetve nem tudja beszennyezni a többi utas ruháját, poggyászát vagy a járművet. Minden egyéb esetben – az állat életkorától, fajtájától és méretétől függetlenül – csak úgy szállítható kutya, ha póráz és felcsatolt szájkosár/pofaszorító van rajta.


Az utazás során mindig legyen nálad kedvenced oltási könyve, valamint figyelned kell arra, hogy a jármű ajtaja nehogy becsípje az állat valamely végtagját vagy farkát. "


Póráz+hám pipa, szájkosár gondolom nem szükséges

(pff... [link]


Feltételezem, hogy rendben van, de szeretném kikérni a nálam okosabbak véleményét ♥


márc. 19. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Macskára is vonatkozik. Nem viheted fel a járművekre csak boxban, és menet közben nem veheted az öledbe.

Semmi nem garatálja, hogy - akár egy hirtelen fékezésnél - ne ugorjon ki az öledből és karmoljon bele az egyik utasba. És nem hiányzik neked az, hogy elkísérd az utastársadat tetanuszoltásra, meg a macskádat hatósági állatorvos vizsgálgassa esetleges veszettség okán. (Nyilván nem az, de karmolásnál/harapásnál ez a protokoll)

márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Veszettség ellen rendszeresen oltva van, így azzal nincs gond, de a karmolás lehet probléma.


Már akartam írni, hogy az a terv, hogy végig az ölemben fogom, a hám csak amolyan B-terv - de aztán eszembe jutott, hogy pont a napokban fogtam az ölemben, amikor leszakadt otthon az elektromos redőny, természetesen jó nagyot csattanva. Szegény cica (jogosan, nem hibáztatom) bepánikolt, és ahogy menekülni próbált, ruhán keresztül végigszántotta a hasamat.


Szóval igazad van, inkább kibírjuk valahogy azt a 10 percet a vilin a böriben.

márc. 19. 09:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem viheted így fel, macskaszállítóban kell. Takard le a szállítót, amíg utaztok, akkor nyugodtabb lesz a cica.
márc. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, biztosan tudom, két hete voltunk oltáson, megkérdeztem. Én cicám nagyon fél a szállítóban is, szerintem ha kivenném, még jobban megrémülne. Én úgy szoktam tenni a szállítót, hogy lásson engem a cicám, így hamar megnyugszik. Odateszem a kezem a rácshoz, kis fejét odateszi, és így nem is sír.
márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hidd el, egy órának érződik, ha közben konkrétan sikít a poggyászod, te meg kézzel-lábbal próbálod nyugtatni, de nem mindig működik.


Közben a fél utazóközönség téged néz. Lehet, hogy azt gondolja a többség, hogy "jéé, egy cica! :)" de gondolom van egy pár "hallgattasd már el azt az állatot, már cseng a fülem", és teljesen jogos.

márc. 19. 11:03
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Hidd el vittem macskát hordozóba nem volt csendben. Tudod mit csináltam? Simiztem meg beszéltem hozzá ennyi.

Utasok nagy része hidd el leszarja mert mindenkinek be van dugva a füle.


Ja és úgy voltam vele ha valaki mégis ugatna, hogy kussoltassam el a macskám majd megkérdezem, hogy mert ha egy kisbaba sír mennyivel jobb?

márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor a cica, önmagam, és a többi utas érdekében inkább nem veszem ki az 5 kilós minipárducot, mert tényleg képes rá és menekülő útvonalnak néz valakit, ha valami megijeszti.
márc. 19. 11:10
 8/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok, ne vedd ki semmiképpen!
márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Abba is gondolj bele, hogy NEKI baja eshet, ha pl hirtelen fékezik a busz. Leesik, megüti magát, valamelyik utás agresszívan lép fel, bántja, stb.


Az utasok és a macska biztonsága érdekében is jobb ha benn marad.


Más egy vonat, ahol én élek ország, itt van kimondottan olyan kocsi (távolsági vonatonként egy), ahol kiengedheted - két ülés foglalsz, és hámon kijöhet a hordozóból, de ez pl Magyarországon mindenképp tilos.

márc. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért szoktam inkább taxival vinni. Előre jelzem a rendelésnél, hogy macskát viszek hordozóban. A taxi költséggel meg kalkulálok az állatorvosi költségeknél.
márc. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!