Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van két cicám, az egyik 2, a másik pedig 3 éves.

Az idősebbik cica valamiért minden nap 3-4 alkalommal nekiáll hangosan nyávogni kb 5-10 percig. Nem tudom mi okból csinálja.

Kiskorában került hozzánk a cica, azóta csinálja már.

A fiatalabbik cica is kiskorában került hozzánk, neki nincs ilyen gondja. Eleinte felfigyelt az idősebb cica nyávogására, de már hozzászokott hogy ezt csinálja, már nem is reagál rá. Benti cica egyébként mindegyik.


Szerintetek az miért lehet?



márc. 23. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Az enyém akkor csinálja, mielőtt megy kakálni.

Biztos bejelenti 😂

Megszűnt a kajája, váltottunk, akkor ez elmúlt. Könnyebben is wc-zett. Lehet szorult attól a kajától.

márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Sok oka lehet.

Az én macskám szokta ezt csinálni, pl.:

-ha vár valakit haza,

-jelzi, ha üres a tálja,

- megszokott időben várja a jutalomfalatot, de kések,

-fogalalkozzak vele, simizzem


Szeretik a rutint, lehet hogy valamit akkor szoktatok csinálni ami nem történik meg.

márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Én azt szoktam mondani, hogy ilyenkor kapják meg a jelet az anyaűrhajóról, mivel a macskák köztudomásúlag földönkívüliek. Viccen kívül: vannak fura dolgaik, én nem tulajdonítanék neki jelentőséget, ő ilyen és kész.
márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Hármas írta le a tutit, én ilyenkor oda szoktam menni és megnézni hol nyávog és utána mit csinál, abból próbálom megfejteni mit szeretne. A nagyobbik macskánk úgy nyávogott, hogy az már ordításnak is beillett, na az azért volt, hogy menjek simogassam, de az se mindegy, hogy pontosan hol, melyik szobában, melyik bútordarabon. Akkor is nyekereg, ha a folyamatosan kirakott kétfajta szárazból elfogy a finomabbik (a másik gyógytáp, nincs benne ízfokozó meg ilyen szarok, szóval kevésbé finom). A másik a fürdőszobában szokott nyervákolni, aztán amikor elmegyek megnézni kisprintel. Még nem jöttem rá mit szeretne, oda szokta dugni a szajrét amit összeszed, illetve a bejárati ajtó is ott van, szóval szerintem vagy játszani szeretne vagy kimenni. Én nem hagynám rá, a cica szeretne valamit és kommunikál is, szerintem érdemes rájönni, hogy mit akar. Az más kérdés, hogy ha olyan akkor nem biztos, hogy megkaphatja de azt meg te tudod jelezni neki, aztán annyi.
márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az idősebb cicám a játékának szokott kiabálni, volt, hogy erre ébredtem éjszaka, először nagyon megijedtem, nem tudtam, mi baja, hogy ilyen keservesen mondja a magáét :)) azóta éjszakára elteszem a játékot.
márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

A miénk is tipikusan almozás előtt csinálja ("figyelmezzen ide minden földi halandó, itten most kulázás kövezkezik!"), meg utána ("alkottam, szolga, vedd szemügyre, és takarítsd elfele!"). Ezt sok macska csinálja, néha testmozgással párosítják, becses neve eme cselekedetnek a szarrodeó. :D


Más, mentett macskák? Felnőttként lett ivartalanítva? Nekünk a kandúr cicánk ilyen, idősebb macsek, felnőttként fogadtuk be, és gyanítom, a kései ivartalanítás miatt a berögzött viselkedésformák egy része megmarad - tavaszonta veszem észre ugyanis, hogy a szarrodeón túl is naponta minden unalmas percében miákol, ajtót nézi, láb alatt kimenne. Ha kiengedem, körbenéz és visszafordul (majd rinyál tovább -.-), szóval nem arról van szó, hogy szegény benti macskát kínzom :D, de szerintem ez a régi hormonok emléke így tavasszal, kandúrének és kóborvágy.

márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk is két cica van, és az egyik - ha nem látja a fejemet -, keservesen bömböl. Olyankor még az ablaküvegek is beleremegnek :-D

De ő mentett cica; nagyon aprócska volt, amikor elszakadhatott az anyjától. Én ennek tudom be.

Ilyenkor kap egy kis simit, és megy az élet tovább.

Már nyolc éves, és még mindig sír, ha nem talál.

Van, ami sose változik :)

márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6 # :) :)

Az enyém ugyanezt csinálja, előtte nyafog meg járkál, utána meg ordít és rohangál egy-két kört. Éjszaka ettől nem szoktam túl boldog lenni.. :(

márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!