Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés
6 honapos a macskám, 2 hónapja van nàlunk. Az elmúlt két hétben elkezdte hogy körülöleli a kezemet , karomat és elkezdi harapni, de néha elég erősen és nem engedi el, muszáj vagyok lelökni magamról és rakiabalni. Nagyon bánt ez engem nem tudom mit rontottam el, miért kezdte el ezt a viselkedést? Mit tehetek ez ellen? Még ivartalanítva nem volt, jövőhónapban lesz.
dec. 6. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap körüli és 3 év körüli macskám is ezt csinálja.
dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez normális? Az, hogy fájdalmat okoz nem éppen kellemes és nagyon zokon esik
dec. 6. 18:14
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

"És ez normális? Az, hogy fájdalmat okoz nem éppen kellemes és nagyon zokon esik"


Sajnos normális, a legtöbb macska természetéből következik, hogy nem zavarja, ha fájdalmat okoz neked. Tudja, hogy fáj, amit csinál, de ez nem fogja visszatartani. Ahogy alkalmazkodni sem fog igazán hozzád, még úgy sem, hogy tudja, hogy ki van szolgáltatva neked, és mindent neked köszönhet.

Kérdező, sajnálom, ilyenek többnyire, rossz természetűek sajnos.

Lehet lepontozni!

dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikus macskaszokás.
dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, pedig olyan jó természetű cica volt, most meg már lassan mondhatni félek tőle.
dec. 6. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen a természetük 🤷 Egyszer valaki elmagyarázhatná, hogy ebben mi az aranyos, őszintén érdekelne. A kutyákat elaltatják, ha így viselkednek, a macskaknal meg ez a viselkedés elég tipikus 🤷
dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Fontos, hogy sokat játssz vele, hogy levezesse az energiáit, de soha ne a kezeddel, lábaddal, mindig csak macskapálcával, macskaostorral, hogy ne nézze játéknak a végtagjaidat. Ne lézerrel játsz vele, mert azt nem tudja elkapni, nagyon fontos, hogy bármivel is játszottál vele azt a játék végén elkaphassa, megharaphassa, hiszen náluk a játék a vadászat gyakorlásáról szól. Utána adj neki enni, hogy teljes legyen a "vadászat" (becserkészte, megölte, megeszi).

Ha a kezedet támadja, azonnal vedd el, és próbáld meg elvonni egy játékkal a figyelmét, átvezetni másra az energiáját. Amíg azt nem látod, hogy újra teljesen nyugodt addig ne is próbáld újra simogatni.

Ha ez a harapás a hasa simogatásakor történik, akkor ne simogasd a hasát, hiába mutatja, sok macska nem szereti ha megérintik neki, és csak a bizalmuk jeleként mutatják.

dec. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
55%
Az enyém is csinálja, de mondjuk nekem nem fáj, mert a karma mindig vágva van és sose harap akkorát, hogy fájjon, inkább csak játékosan csinálja. Szerintem aranyos és hiába van sokat játszva vele, ezt szereti a legjobban.
dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy a nyakán megfogod a bőrt és kicsit megrázod, erőteljesen rászólva, hogy nem szabad, majd rakd le. A (rászóláson kívül) az anyamacska is úgy neveli a rendetlenkedő kölykét.
dec. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az elmúlt két hónapban még nem bízott meg benned annyira, hogy ezt csinálja. De ilyen a kölyökmacska. Az egyik macskánk konkrétan a paplan alatt kilógó bokákra támadt, csak már egyéves volt, és fájt is. Nyilván leráztam a lábamról, meg is tanulta egy idő után, hogy nem szeretjük, meg hát szerencsére fel is nőtt. Értelemszerűen ha nem szeretnéd, rázd le a kezedről.


Az elég vicces, hogy emiatt félsz tőle, nyugi, nem fog felnőttkorában lesből rádugrani és megölni :DDD, csak még kölyök.


De persze, felnőttként is képesek ilyenek lenni, csak akkor már ki lehet szűrni. Pl. van, hogy a macskám ugyan a hátán hengereg és mutogatja a hasát, de teljesen egyértelmű, hogy megtámad, ha hozzányúlok. Ha mégis megteszem, mert vicces :D, akkor van, hogy belémcsimpaszkodik. Ha amúgy csak játszani akar, akkor nem harap erősen, ha tényleg azt akarja, hogy hagyjam békén, akkor igen, de ez nem fájdalmas.


Hozzáteszem, volt olyan macskám, akit sosem hergeltem volna így, az a macska ijesztő tudott lenni :D, ha épp nem volt cuki. Akkor szimplán békénhagytam.

dec. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!