Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a nagyobb stressz a macskák...

Mi a nagyobb stressz a macskák számára? Új hely régi gazdikkal, vagy új gazdik a régi helyen

Figyelt kérdés
Külföldre költözés miatt adódik a kérdés. Mi viselné meg jobban a macskáimat? Ha velem jönnének vagy ha a jelenlegi lakásomban maradnának új gazdikkal (szüleim).

márc. 24. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az új gazdi viselné meg őket
márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az új helyet régi gazdikkal könnyebben megszoknák.
márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szoros köztetek a kapcsolat, akkor az, hogy téged elveszítenek, jobban megviseli őket.

Ha csak eteted őket (pl ha kinti macskák), akkor nem fognak téged hiányolni.

Az, hogy a környezetváltozást hogy élik meg, macskánként változó még ettől függetlenül is. 3 macskám van, költöztem már velük, az egyik hónapokig kivolt borulva tőle, a másik kettő elég gyorsan alkalmazkodott. Egyikük az első pillanattól kezdve otthon érezte magát az új helyen is, a másik kicsit félt eleinte, de hamar megszokta.

Annyit ajánlok külföldre költözésnél, hogy bizonytalanba ne vidd őket. Ha ilyen "szerencsét próbálok" helyzet, és nem tudod, hová sodor majd az élet, akkor addig maradjanak a macskák, ahol most is vannak. Ha viszont egy fix állásra mész ki, stabilan képzeled el a jövődet ott, akkor nyugodtan viheted őket is.

Mondjuk szerintem a szerető, felelős gazdi eleve úgy szervezni az életét, hogy oda megy, ahová biztonsággal viheti a macskáit is.

(Én is külföldön élek, mikor anno hotelmunkákkal kezdve kijöttem, eleve úgy kerestem helyet, ahol szívesen fogadtak állattal együtt is. Gyakorlatilag a 10. hely lett csak megfelelő, ahová jelentkeztem, szóval gazdiként nagyobb előrelátás kell.)

márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az új gazdi viselné meg őket, ha nem ismerték előtte eléggé egymást.

Szüleid esetén előfordulhat talán, hogy nem akkora gond, mivel ismerheti őket valamelyest.


...viszont maga az út is stresszes lehet, ebben nincs tapasztalatom.


Gondolom, a külföldre költözés huzamosabb időre szól, így utána kellene járni, mivel jár az út macskák számára, egyáltalán mennyi idő.


Kérdés a viszony is köztetek.

Szokták mondani, hogy a cicák számára a hely fontosabb, de jó kapcsolat esetén nekik is a gazdi a fontosabb, és ők is hiányolnak és nem tudják, miért hagytad ott őket.

(...és egyébként meglepően régi dolgokra is vissza tudnak emlékezni, részükről az akár néhány hét utáni "nem megismerés" inkább pár napos dac.)


Magyarul vannak érzelmeik, nem csak a kaja-helyszín között cikáznak a gondolataik.


...szóval nem egyszerű.

márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskafüggő. Az enyém egy olyan áldott jólélek, hogy az alkalmazkodóképessége határtalan. Sajnos úgy alakult az életem, hogy nagyon sokszor voltam kénytelen költözni, és a cicám mindegyiket zokszó nélül tűrte, pedig nem mindig macskának való körülmények között laktunk. Neki egy dolog fontos; hogy én ott legyek vele.
márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok.

#5-ös hozzászólásról jut eszembe, hogy van olyan ismerősöm, akinek az egyik cicája szobacicaként kezdte lakásban, majd gazdival költözött házba, ahol az udvarra is kijárt, majd visszaköltöztek lakásba, majd végül egy másik házba, ahol szintén kijárhat.

Egy-egy költözés között eltelt 1-2 év, most olyan 11-12 körül van (utóbbi néhány évben egy helyen).


Mindig a gazdihoz jött haza, nem a házhoz...

márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is 12 éves, 1 éves korában fogadtam be. Nem úgy terveztem, hogy állandó költözködésben leszünk, csak így sikerült. :( Egyik ilyen alkalomnál pár napig "cicaszitternél" kellett hagynom, szegénykém egy ketrecben volt. Amikor meglátogattam, úgy kapaszkodott belém, hogy nem akart elengedni. Nem csak én sírtam el magam, hanem mindhárman, akik ott voltunk...
márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Eszem ágában nem lenne új gazdikra hagyni a macskámat. Ezt nem is értem, hogy juthat eszébe valakinek.


És ha az új gazdi úgy helyből továbbadja, leszrja, elviszi menhelyre, mert neki nem kell?

Nem vigyáz rá, utcára löki, stb.stb.


A macska-kutya, épp mint egy gyerek 10-12-18 évnyi felelősség legalább, akkor is ha költözöl, ha leégett a házad és sorolhatnám.

márc. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire kötődik a gazdihoz. Egyszer befogadtunk egy cicát állatvédőkön keresztül, kinti macska volt, ő pl. folyton visszajárt, szökdösött, amíg rá nem jött, hogy már nem eteti senki a régi helyen.

A saját cicám, aki nagyon ragaszkodik hozzánk, minden gond nélkül fogadta a költözést, még úgy is, hogy kijárósból benti cica lett és nem is fiatal, már 13 éves.

márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Macskája válogatja. A mi macskank inkább helyfüggő volt. Ezt nektek kell tudni.
márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!