Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Stresszel a cicám, mit csináljak?

Stresszel a cicám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Költözés van igazából. Elvitték a bútorokat. Minden szanaszét. Nyilván ez a kiváltó oka.

Annyit kell tudni a cicáról hogy lakásban van tartva, soha nem ad hangot csak ha éhes és akkor se nyávog hanem csak ,,berreg,, (prrr) nem tudom hogy hívják ezt a hangot. Lényeg hogy újabban tiszta ideg, jár a farka. Ma hajnal 4 től folyamatosan nyávogott (soha nem szokott tényleg esetleg ha ne adj Isten beteg) és minen áron azt akarta hogy keljek fel és legyek vele. Onnan gondolom hogy amikor felkaptam a fejem rá, odaszaladt hozzám az említett berregő hangal és örült nekem. Egyébként már nappal van és folyamatosan nyávog ha nem vagyok itt. Csak akkor nyugodt ha mellette vagyok.

Enni eszik és iszik is. Nem annyjt mint korábban. Kapkod. Bele eszik a tápba és kapar kettőt mintha vécére ment volna szóval teljesen zavarodottnak tűnik. Mit tudnék vele csinálni hogy jobb legyen?



2023. ápr. 17. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem tudsz sok mindent kezdeni; átmeneti időszak neked is és a macskának is.

Nyilván nem tudod az öledbe kapni és a teljes költözésből kivonni magadat, mert a cica nyávog. Ha elmész mellette, simogasd meg, nyugtasd meg. Majd vége lesz egyszer ennek is.

2023. ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvosok ajánlják a Feliway párologtatót - olyan mesterséges feromonokat párologtat a levegőbe, ami a cicák jelölő feromonjait utánozza.


Illetve van még ez a paszta; még nem próbáltam, de a márka többi pasztájával nagyon meg voltam elégedve, és a cica is imádja:

[link]

2023. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Feliway jó ötlet, te nem érzed, teljesen szagmentes, de a cicának azt közvetíti az illat, hogy "ismerős hely, minden szupi, megnyugodhatsz".

Ha költözés, az új helyen is érdemes bedugni, pár nappal előre, mielőtt ti is mentek, hogy már "jó cicaszagba" érkezzen.

2023. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

És ez még rosszabb lesz ha majd el is költöztök. Lehet rosszul tűri a változást a macska, de hamar alkalmazkodik. Hozzá fog szokni az új helyéhez, ha az nincs háborgatva. Költöztem már macskával.

Ja és úgy hívják a hangot, hogy dorombol.

2023. ápr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 Kétlem hogy dorombolásra gondolt a kérdező :) Van az a rövid "prr" hang, amit a cicák jellemzően figyelemfelkeltésre, kevésbé fontos kommunikációra (amihez nem kell "kiabálni", azaz nyávogni) használnak, enyém is folyamatosan ezzel kommunikál velem :)


Őt amúgy 700 km-ről hoztuk el, kb. 7 órát csücsült a kocsiban, és egy teljesen más helyen szállt ki a böriből.

Mi kiutazás előtt betettünk egy FeliWay párologtatót, gondolom az is segített. A cica egész jól tűrte a környezetváltozást, egyből elindult felfedezni a terepet (persze csak óvatosan, később bátorodott meg)

2023. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáld meg a Feliwayt. Én is használtam, mikor stresszes időszakuk volt a macskáimnak.
2023. ápr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Van az a rövid "prr" hang, amit a cicák jellemzően figyelemfelkeltésre, kevésbé fontos kommunikációra (amihez nem kell "kiabálni", azaz nyávogni) használnak, enyém is folyamatosan ezzel kommunikál velem :)"


Ja igaz most olvasva más mint a dorombolas

2023. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Semmit. Átestek rajta és jobb lesz.
2023. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Vettünk párologtatót. Nem Feliway de ugyan annyiba kerül és ugyan az. Állatboltól van. Igazából ma kerül át az új házba a macsek. Eddig az a tapasztalatom igaz, most is kiabál még az emberek után, (fél egyedül) de kicsit talán jobban van :)

Beszédesebb sokkal egyébként. Többet nyávog. Ha beszélek hozzá vissza szól ami eddig nem volt szokása, plussz nem eszik olyan sokat. De remélem rendben leszünk

2023. ápr. 18. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!