Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg szabad fürdetni évente...

Meg szabad fürdetni évente 1-2* egy benti, de áprilistól szeptemberig pórázon kijárós cicát?

Figyelt kérdés
márc. 25. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Elvileg igen, de biztos, hogy szükség van erre?
márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Dehogyis, eszedbe ne jusson! Tiszták ők.

Kutyákat érdemes, de őket is csak 3-4 havonta.

márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, de minek? Van, aki hetente megfürdeti a szerencsétlen macskáját. Nekem volt benti cicám, talán egyszer fürdettem meg, de akkor is csak azért mert valamivel összekente magát.
márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Kibírni kibírja, de felesleges.

A fürdetést akkorra érdemes "tartogatni", amikor muszáj: pl ha olyan szennyeződés kerül a szőrre, ami veszélyes lenne, ha lenyalná magáról. Ha kicsit sáros, koszos, akkor nedves ronggyal lehet törölni a szőrét a szőrzet átáztatása nélkül.

Én a kertbe kijárós cicáimnak a lábait szoktam megmosni sáros időben, ha muszáj, ha esetleg belefeküdtek a porba (nem sáros időben, hanem mondjuk nyáron), akkor csak letörlöm a bundájukat egy enyhén nedves ronggyal és annyi. A többit maguknak elintézik.

márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
A macska az egyik (ha nem az egyetlen) legtisztább állat a világon. Csak akkor fürdesd meg, ha tényleg indokolt.
márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Ne fürdesd, ha nem muszáj. Amit le tud magáról tisztítani, ÚGY hogy az egészsége ép marad, akkor ne fürdesd. Ha például olyan anyag kerül rá, ami ártalmas lehet az egészségére, akkor viszont azonnal fürdesd meg!
márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tavasszal azért szoktam, mert segíti a bundaváltást, ősszel pedig, miután már nem mennek ki többet.

Balzsamot is használok utána.

Nem utálják.

Kicsi korukban 2* meg kellett fürdetni őket, mert az utcáról tök bolhásan hoztam be őket.

Aztán kölyök korukban néhányszor bizonyos területeken, mert össze maszatolták az alommal(kakival) vagy pl belemászott a tejfölös dobozba.

Aztán úgy szépen megszokták, hogy időnként van fürdés és nem akarnak megenni miatta.

De amúgy évi 2 nél nem többször szoktam.

Egy vagy két alkalommal.

márc. 26. 16:29
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Baja nem lesz, ha nem mosod túl gyakran, és alaposan megszárítod utána. Gondolom cicáknak való szereket használsz.

Viszont nem szükséges.


Az én cicám nagyon vedlik (pedig rövidszőrű, és nem is az a superdús bunda) én rendszeres fésüléssel segítek neki. Ha összekoszolja magát séta közben, akkor meg nedves ronggyal csutakolom le, szépen leviszi.

márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Itt senki nem arról beszél, kérdező, hogy utálják-e a macskák vagy sem, hanem hogy nem tesz jót nekik.

Mégpedig azért nem, mert a macskák bőre hiperérzékeny, a fürdetés (és minden olyan, ami átáztatja a bundáját: telibe kapott zuhogó eső, természetes vízbe pottyanás, stb) lemossa a macska bőrén lévő természetes védőréteget, aminek hatására a bőr szárazzá válik, és könnyen megtelepszenek rajta a baktériumok és a gombák, így egy csomó nehezen kezelhető betegségnek táptalajt ad a száraz bőr.

EZÉRT nem fürdetünk macskát. Nem azért, mert utálják. Szóval az évi egy-két alkalom is értelmetlen rizikófaktor a macskánál!

márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!