Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Novemberi/decemberi születésű...

Novemberi/decemberi születésű cicát lehet ivartalanítani már?

Figyelt kérdés

Nőstény cicáról van szó, újévkor találta a menhely ahonnan befogadtam. Azt mondták akkor lehetett 1-2 hónap körüli.

Még nem látom jelét a tüzelésnek, viszont szeretném az első alkalom előtt ivartalaníttatni mert olvastam hogy nagyon megviseli őket. Ennyi idősen már szabad?


márc. 31. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Érdemes megvárni az első tüzelést, ha nem várod meg, nem fogod tudni, mikor jött el az ideje. 6 hónap alatt elég kicsi még, ami növeli a műtéti kockázatot. Szerintem felelős állatorvos nem végzi el 6 hónap alatt.
márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Enyémek 4-5 hónaposan lettek ivartalanítva, mert hallottam olyanról, aki fél évesen vitte és már vemhes volt.

Na az viseli meg igazán szegény cicát, ha már 5 hónaposan teherbe esik, az nagyon kivesz belőle.

A te cicád most lehet 3-4 hónapos, a helyedben még egy hónapot várnék, de többet nem.

Amúgy milyen súlyban van? Elvileg 2 kg alatt nem műtenek, de az enyém a kislány másfél kiló volt 5 hónaposan, a kandúr 4 hónaposan 3kg volt.

márc. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell megvárni az első tüzelést, vagy a 6 hónapos kort. A decemberi kölyök áprilisban lesz 5 hónapos, lassan ideje lesz már időpontot kérni.
márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Mamám macskáját novemberben szedtük össze a város széléről nagyon picike korában, sajnos tavasszal vemhes is lett :(
márc. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell megvárni azt, hogy tüzeljen. De még pici, én várnék 1-2 hónapot. Ha lakásban tartott cica, akkor esélytelen, hogy megvemhesüljön. Egy kicsit függ attól is, hogy szép, erős macska-e, vagy van-e picike visszamaradása amiatt, mert korán szakadt el az anyjától.
márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak benti cica, úgyhogy vemhes nem lesz.

Az állatvédő csajszi azt mondta hogy kisnövésű a cica, én nem tudom mekkorának kéne lennie mert ő az első cicám, de akkor valószínű hogy van visszamaradása.:)

márc. 31. 09:22
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Max egy hónap múlva lehet már ivartalanítani, kérhetsz lassan időpontot, vagy előre is kérhetsz április végére.
márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Ezt leginkább az állatorvosotokkal kellene megbeszélni. mert persze, lehet ivartalanítani, de az orvos mégis inkább meg tudja mondani, milyen életkorban ajánlja, mi a legjobb a fejlődése tekintetében úgy, hogy biztosan nem tud vemhesülni.
márc. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túl korai időpont ivartalanításra. Ez egy totális mítosz, hogy meg kell várni az első tüzelést, semmi reális oka nincs. (Főleg, hogy onnantól, hogy tüzel és nem vemhesül, a tüzelések üteme egyedenként változhat. Van, hogy egyik tüzelés a másikat követi, nem telik el szinte idő köztük, és akkor meg aztán szivathatod magad is, a macskát is meg az állatorvost is azzal, hogy kérsz egy időpontot ivartalanításra, aztán mondhatod le, mert addig megint tüzelni kezd, és tüzelés alatt a méh vérbőségéből adódóan nem ajánlott ivartalanítani.)

Nagyon pici cicánál a kis testméret műtése és az altató adagolása nehézkes, ezért nem szoktak nagyon kicsi cicát ivartalanítani (ez főleg nőstényre áll, mert ugye hasi műtét), viszont 4 hónapos kortól már lazán lehet ivartalanítani. Szóval lassan érdemes kérni az időpontot, főleg, ha olyan dokihoz mennél, ahová sokan járnak és előre kell gondolkozni.

márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jövő héten felhívom a dokit és megkérdezem ő hogy látja jónak.:)
márc. 31. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!