Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Laktóz mentes tejet adhatok...

Laktóz mentes tejet adhatok macskának vagy az se tesz jót nekik?

Figyelt kérdés
Két fiú cica, most lettek kiivartalanítva. Vettem nekik két féle streil tápot de az alutasakos elfogyott és a másik száraz. Kicsit el vannak kényeztetve, a száraz tápot eszik meg (300 grammos kis adagot vettem, hátha mégis megeszik). Összekevertem a sima konzervvel, így nagy szenvedés árán megették, de hosszú távon szerintem ott fogják hagyni. Arra gondoltam, hogy beáztatom a szárazat laktóz mentes tejbe, megvárom míg "megszottyosodik" és úgy adom nekik.

márc. 31. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem lesz baja
márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Mezei 1,5% osat kicsit felhigitom vizzel, azt is komázza hidegen nyáron .
márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Minek? Pont hogy jo, ha a szarazat eszik inkabb, legalabb nem rohadnak ki a fogaik a sok nedvestol.
márc. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
81%

Pont hogy szar ha sok szárazat eszik. Nem természetes és folyamatos folyadékhiányhoz vezet. A veséknek sem tesz jót. Olvass utána.


A húsnak is nagy része víz, nem árt meg mégsem.

márc. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos itthon még mindig csak ott tartunk, hogy annyit tudunk hogy csak a száraz a jó és legyen magas hústartalma. A kutyás kategóriában is mindig lepontozzák azt, aki szól, hogy ne csak a hústartalmat nézzék, és hogy egyáltalán nem ajánlatos csak szárazon tartani.... 🤦🏻‍♀️

Más országokban sokkal jobban odafigyelnek az ilyesmire, tanulmányok, kutatások alapján rakják össze a macskák étrendjét. És bármilyen meglepő egyáltalán nem bonyolult és nem drága. Kis odafigyelést igényel.

márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Irdatlan Infláció ***** válasza:
100%
Macskáknak tejet alapvetően a laktóz miatt nem szabad adni, tehát a laktózmentes tejet kaphatják. Egyébként kókusztejet is, az enyémek imádják. Csak olyan drága hogy ritka nasi. Arra figyelj, hogy teljesen natúr lenyen, ne cukrozott, édesített, ízesített.
márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

Köztudott hogy a laktózmentes cuccok tartalmaznak nagyon kevés laktózt, a koffeinmentes cuccok nagyon kevés koffeint, az alkoholmentes cuccok nagyon kevés alkoholt.

Nem, nem adhatsz neki.

márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

5#

Melyik más országban? Én még sehol nem találkoztam ilyennel a világ semelyik táján

márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#3 Nem eszik meg a szárazat. Egész nap ott volt előttük, nem kaptak mást és nem ették meg. Beleszagoltak, az egyik beleharapott egyet aztán otthagyták.


#7 Akkor laktózmentes valami, ha 0,1% alatt van a laktóztartalma. A macskáknak gyártott "macskatej" laktóztartalma kb 0,2%. Ezt eddig is tudtam, a kérdés "lényege" az lett volna, hogy más is gondot okoz -e a cicáknak, csak így rövidebb volt megfogalmazni :D


Köszönöm a válaszokat, ha kinyitnak a boltok veszek laktózmentes tejet :D Egyébként az egyik cica már most nem akarja megenni konzervesen se, kiválogatta amit tudott a többit meg otthagyta...

márc. 31. 22:18
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Ha a sima tejtől nincs hasmenése, akkor simát is adhatsz neki.

Az enyémek azt kapnak, mert csak kipisilik, nem hajtja meg őket.

Reggelente a táp mellé 1-1 dl-t.

Esténként meg 10-10 deka konzervet a táp mellé.

Ne csak szárazropit rágcsáljanak, eldugul a belük.

ápr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!