Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutya, vagy a macska fogja...

A kutya, vagy a macska fogja a patkányt?

Figyelt kérdés
7 éves nőstény ivartalan cocker spánielem van, és egy kijárós 2 éves ivartalan kandúr. Egyiket sem láttam még vadászni, de 1-2 hetente előkerül egy-egy döglött patkány az ajtóban, olyan is volt, egyszerre kettő. Ezek többnyire fiatal egyedek, alig nagyobbak mint egy egér. Általában a tarkójukon volt két apró harapás, és nem is volt véres, de olyan is előforult, hogy csúnyán megcsonkítva, szétmarcangolva került az ajtó elé.

ápr. 2. 05:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a macskára gyanakszom. Attól, hogy egy macska ivartalanított, még ugyanúgy benne marad a vadászati ösztön!
ápr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján szerintem is a macska. A kutya összenyálazza az egészet, és a fogának a nyoma nem annyira látható, mert tompa a foga, csak a nagy sebek láthatóak.

Pedig a spániel is vadászkutya eredetileg, akár ő is foghatná. Lehet, hogy a marcangolás az ő műve.

ápr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem pont a marcangolós lesz a macska. És igen, a spániel ugrik a patkányra, főleg, ha unatkozik. Nála talán már csak a tacskó hatékonyabb patkányvadász a kutyák közül.
ápr. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a foxikeverékem fogott már pár egeret és patkányt, ezek mindig úgy néztek ki, mintha a mosógépből lettek volna előszedve, öblítés nélkül. De sebeket nem láttam rajtuk.
ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak macskám van és ő megfogja a patkányt, sértetlen állapotban. Plusz a macska szokása az, hogy viszi a gazdinak bemutatni a zsákmányt.
ápr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Kutya is hozza. Sőt, a vadászkutya ösztönből kb. sértetlenül visszahozza, a macskának a szokása éppen az, hogy játszik a félholt zsákmánnyal is, meg többet eszik meg, mint amennyit megmutat. A kutya éppen akkor egy semmirevaló korcs, ha nem hozza vissza. Láttál már labradort, aki a frissen lőtt vadkacsát nem visszavitte óvatosan, hanem helyben felzabálta? :D A vadász következő lövése a kutya lett volna ilyen esetben.
ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fognyomokból és marcangolásból kiindulva szerintem is inkább a macska volt az elkövető. A kutyák inkább halálra szokták rázni, esetleg megfolytani a patkányt.
ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!