Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 éves kinti benti macskát...

5 éves kinti benti macskát hogy lehet kutyához szoktatni? Vagy mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok, külön élek a szüleimtől. Sajnos nagymamám elég beteg lett és már sokadjára van hosszabb időre kórházban. Úgy döntöttünk, hogy mostmár nem a szomszédra bízzuk a macskáját, hanem magunkhoz vesszük. Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy örökre:(


Ez a macska a mindene, kb 5 évvel ezelőtt találtam és vittem neki haza, amikpr még élt nagyaoám. Szóval nagyon a család szívéhez nőtt.


A gond az elhelyezés körül lenne most. Nagyon kicsi a családunk, mamám, anyukám az ócsém és én. A távolabbi rokonok már öregek és eléggé falusi felfogással kezelik a macskákat, nem nagyon gondoskodnának róla és nem is bíznám rájuk. Az öcsém mèg anyukámmal él és vagy ők vagy én fogadom be a macskát. Jobb lenne, ha hozzám kerülne, mert anyáéknál már egy komplett állatkert van, 2 másik macska, 2 tengerimalac. Lenne még pénz egy másik macskára, de kérdés hogy hogy férnének el. Egyébként mind 3 macska ismeri egymást és ha nem is imádják, de megférnek egymás mellett.


Nekem jelenleg nincs állatom, de le van foglalva tenyésztőnél egy kölyökkutya, akit május vége körül fogok hazahozni.


Mamám macskája nem szereti a kutyákat.


Szerintetek érdemes lenne összeszokatni őket? Hogy kéne csinálnom? Vagy inkább kerüljön anyumékhoz?


ápr. 8. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
A macska témát engedd el, a kölyökkutya elég nagy meló lesz ígyis.
ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha jól megvan a másik két cicával, akkor inkább ott lenne jobb helye talán.

Amúgy milyen fajta kölyökkutya?

Kölyökhöz még esélyes, hogy hozzá tudod szoktatni.

ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a másik kettő cica mellé vinném, ha ők jól kijönnek egymással. A cicának is jobb úgy, ha alapvetően nem szereti a kutyákat elég stresszes lenne neki kutya közelébe vinni, pláne egy játékos/ kölyökkutyának. Ha pénzügyileg nem lenne megterhelő oda egy harmadik cica ( ahogy írtad is) én mindenképpen azt választanám, az ő érdekeit nézve is a többi cicával lesz a legjobb neki. Ennek ellenére ha magadhoz vinnéd szerintem az sem lehetetlen, de biztos, hogy sok nehéz helyzettel kell majd megbírkóznod. Ahogy előttem is írták mar csak a kölyök kutyus miatt is ( aki önmagában is nagy feladat) illetve az osszeszoktatas sem lesz egyszerű.
ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk az elmúlt évtizedekben minden volt. Kölyök macska és kölyök kutya,felnőtt macska és kölyök kutya, utcáról befogadott vad felnőtt macska és kölyök kutya, felnőtt kutya és idegen felnőtt macska. Mindegyik összeszokott,sosem volt gond.
ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bögyös Dávid ***** válasza:
Most komolyan azért aggódsz, hogy két kis állatka nem jön ki egymással, amikor még nem is volt reakció, nem találkoztak egymással se? Mi van, ha egyből megszeretik egymást? Amúgy utánna járok a témának, hátha találok valamit, ha igen, és megtudom, hogyan kell egymáshoz szoktatni őket, akkor segítek majd még.
ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bögyös Dávid ***** válasza:

Ajánlom ezt az oldalt pl.:

[link]

ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!