Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy lassan 3 éves lány...

Van egy lassan 3 éves lány hullámos papagájom akit most kezdek el tanítgatni. Kézhez akarom szoktatni, de nem engedi hogy közeledjek felé mert riadtan elkezd menekülni. Mi lehet a megoldás. Nézzétek a kiegészítést is, fontos. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Ha egy fürtös köles van a kezemben és annak a szárával kezdem el simogatni akkor hagyja, viszont ha kézzel közeledek egyből elkezd félni. Mi lehet erre a megoldás?

#hullámos papagáj #kézhez szoktatás.
2018. márc. 11. 16:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy a mi lehet a megoldás mondatot kettőször irtam,kérlek nézzétek el nekem :/.
2018. márc. 11. 16:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyedül van? Egyedül nagyon félénk lehet. Boldogabb, és bátrabb is, ha van legalább egy társa. Ha nincs, akkor először ezen változtatnék.

A viselkedéséről nem írtál sokat (ki mer-e jönni a kalitkából, mennyire kíváncsi, magabiztos, stb). Ha magabiztosan mozog a kalitkán kívül, megpróbálhatsz kicsit távolabb állni valamilyen izgalmas finomsággal, amivel tele van a tenyered. Az enyémek megőrülnek a friss zöld dolgokért, ezért saláta levelet javasolok, de bizonyos fák levele is biztonságos számukra. Ha először a kezed nagy részét eltakarja, majd egyre kisebbet, könnyebben hozzád szoknak. Közben próbálj lassan mozogni és beszélj hozzájuk halkan. Ha már közel mert menni a tenyeredhez, húzd egy kicsit távolabb, hogy követnie kelljen. Nekem ezzel a módszerrel sikerült kézhez szoktatni a madaraimat, de lehet, hogy mások más csemegét találnak elég izgalmasnak.

2018. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szelídség nem elsődleges. A fajtárs viszont az NEKI.


Ne simogasd a kajával hanem etesd kézből, próbáld kézre csalogatni és ilyenek. És idő,türelem.

2018. márc. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!Sajnos még kalitkából nem mer kijönni.
2018. márc. 14. 00:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van párja az jó. Madarat sose tarts egyedül, nem bírja.

Viszont ha egyedül van, fiatalon könnyebben kézhez szokik. Szerintem 3 évesen már túl öreg ehhez. Nekünk fiókákat sikerült kézhez szoktatni.

Amíg kicsik sokszor kivettük és kézből etettük őket mielőtt megtanultak repülni.

A szülők soha nem jöttek kézre.

1x sikerült a kalitkában az egyik hímet kézből etetnem, az apát. Késtem a kajával, éhes volt.

Felmenekült a kalit tetejére, kitartottam a kezem, hogy lássa kaja van benne. Rászállt, evett, utána vissza. A többit a tálkájába tettem. Utána soha többet nem jött kézre. Kalit aljára menekülve meg nem látják mi van a tenyeredben.

Akárhogy is, de lassan mozogj, légy türelmes. Nagyon picit éheztesd ki őket. 1-2 órával a szokásos ételfeltöltés után. Azon felül szadizmus.


Nyisd ki az ajtót. Tedd be a kezed, tárd ki, várj. 1-2-5-10 percet, ha nem mozdul a kalit aljáról, hagyjad. Tedd be a kaját és hagyd békén.

Néha tedd a tenyered a kalit falához, hogy láss nem kell félnie. De mindig figyeld reakcióját.

2021. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!