Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 éves,fényes fekete szőrű...

5 éves,fényes fekete szőrű nőstény házi cicámnak ivartalanítás szükséges. A szőre azonban 2 hete foltokban hiányos. Vakarja a lábait, az oldalát stb.10 hete szült. Már kicsik nélkül van, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

#Cica fején szőrhiány
máj. 26. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Á

l

l

a

t

o

r

v

o

s

máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A doki megmondja, viszont a következőkre lehet gyanakodni: allergia, bolha, fülatka, satöbbi.
máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megijeszteni, de sajnos rühesség tünete is lehet, ami emberre veszélyes! Állatorvos, azonnal!!

Volt dolgom egyszer egy ilyen macskával, hiába próbáltam megmenteni, túl későn került orvoshoz a cica így belepusztult, annyira vakarta már magát. Ha nagyon sok szőre kihullott tényleg nagy a baj, de lehet más okozza, bolha, féreg, atka, ezért kell a paraziták ellen védekezni mindig.

máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Most el fogom vinni az állatorvoshoz, hátha rüh az oka na de vajon, ha meggyógyítja az én cicámat, azután egy hét múlva elkaphatja újra ezt a betegséget? Ugyanis kijár a házból, kertből így a környék macskáitól kaphatta el ezt a nyavalyát.Sok kandúr is szédeleg már megint a házunk körül, és a mi macskánk nyilván örül ennek.Ez akkor új kockázat a rüh egy ördögi kör lesz? Ha ivartalanítható,( mert erre készültünk két hete még nem volt semmi jel, semmi szőr hiány ) akkor ugyan kis cicák nem lesznek, de rüh az viszont....igen !? Ugye nem ez a várható valóság ? Mert akkor másik macskánk sem lehet, / pedig az egérfogás miatt is kellene.4 és fél évig vadászta is Molli cica./ De más cica is így járhat, tehát itt újabb cicánk sem lehet. ( bár erre nem is gondolok...)Mollival értjük is egymást Ő a cicánk. Csak ne lenne ilyesminek kitéve... Szóval hátha Ti tudtok valamit, miben érdemes bízni.Az orvos majd megmondja, tudom.De azt is megmondja e, hogy a jövőben mi lesz? Havonta visszük majd a cicát rühteleníteni? Még jó ha Mi nem kapjuk meg? Azért nem mindegyik megy át emberre, azt olvastam, állatorvosoktól, itt a NET-en.

Kérdés, hogy az állatorvos biztonsággal meg tudja ezt állapítani minden esetben? És ehhez milyen pénztárca kell?

máj. 28. 23:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem kell pánikolni, vannak szerek, amelyek levédik az állatot rüh, bolha, kullancs ellen.
máj. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ma szerda van és pénteken kell telefonon időpontot kérni a dokitól, és akkor jövő héten megnézi a macskát. Csakhogy addig még mennyi seb lesz majd rajta. Írhatna valaki, akinek ebből (pl. rüh ) meggyógyult a kis állata, és hogyan?Az eddigi hozzászólásokat is megköszönöm,merítek egy kis erőt,talán.Nem kellene ennyire izgulni, sajnos nem nagyon tudom megállni meg hirtelen jött az egész.Az ivartalanítás is épp elég lett volna.
máj. 29. 17:26
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze úgy írok, mintha valóban rüh lenne a viszketések oka?!Még nem vizsgálta meg orvos, csak a jelekből gondolom, de nagyon annak tűnik.A kis feltépett sebek, amik már vannak..még el is fertőződhetnek, amíg orvos elé kerül a kis cica.
máj. 29. 17:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kereshetsz meg egy másik állatorvost?
máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6 hármas vagyok. A rühesség nagyon nehezen gyógyítható, hónapokba is eltelhet, ha tudnál csatolni egy képet könnyebb lenne segíteni Neked.

Reméljük nem ez a baja, mert a későn felismert stádiumban már nagyon nehéz véglegesen kiírtani az állatról. Egyébként a rühességet a környezettől, más állatoktól kapja el. Érdemes odafigyelni, hogy mennyire tiszta a fekvőhelye, vagy a környezet ahol van. Tudom a macskák útja követhetetlen, de meg kell próbálni nem beleengedni a legnagyobb dzsuvába. Péntekig már kibírja, de részletesen mindent mondj el az állatorvosnak, lehet teljesen más baja van. Nézz képeket milyen tünetei vannak a szőrön a rühnek, de csatolj már kérlek egy képet és segítünk amit tudunk. Egyébként a házi cicák elkaphatják patkánytól, egértől, vagy azok búvóhelyeiről, mert ott is megtelepszik.

máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, ha az állatorvos is erre gyanakszik akkor fertőtleníteni kell mindent. Ha anyagilag meg tudod magadnak engedni, cseréld le inkább a dolgait, ha van egy kis doboz amiben alszik vagy ágya, lábtörlő ha azon alszik, ilyesmi. Az atkák ebben telepszenek meg.
máj. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!