Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megkockáztassam az ivartalanít...

Megkockáztassam az ivartalanítását?

Figyelt kérdés

Az udvarunkra csapódott egy 10 éves kandúr cica. A gazdájának nem kell.


A mi cicánk ivartalan nőstény kinti-benti. Nem bántják egymást az udvaron.


Szeretném a kandúrt ivartalaníttatni, de nagyon félek, hogy utána majd bántani fogja a mi cicánkat.


Sajnos pár hónapja ugyanígy jártunk, az a kandúr az ivartalanítása után annyira durván elkezdte bántani a cicánkat, hogy új helyre kellett költöztetnünk, nem volt maradása.



Mennyire gyakori, hogy az ivartalanítás ilyen negatív irányba változtatja meg egy kandúr viselkedését?

Merjem kockáztatni?


ápr. 27. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem gyakori. Inkább le szoktak utána nyugodni, de nyilván minden macska egyedi, de én ivartalanítatnám, mert sokkal jobb lehet utána az életminősége, meg így nagyon sok betegségnek is ki van téve, ösztön hajtja meg a párharcokból (ami szerintem ivarosan gyakoribb) csúnya sérülései lehetnek.
ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bögyös Dávid ***** válasza:
84%

Egyértelműen kockáztasd meg, de azért utána néztem - ugyanaz a véleményem.

Nem tudom mi lett elrontva az előzővel, de nagyon nem így kellett volna történnie, épp ellenkezőleg, valószínüleg csökken az agresszivitás, lásd, és döntsd el te is:

Macska ivartalanítás utáni viselkedés változás - Catmania.hu

|

[link]

ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Haromas te meg kezeltesd magad...tudod mennyire tulszaporodott a macskapopulacio? Rengeteg macska kerül utcára, ahogy a kérdező is leírta sajnos, mert senkinek nem kell..elhanyagoltak, egymásnak adjak a betegsegeket a szaporodás soran (felv/fív), nem beszélve az agresszív viselkedésükről egymással. Az én macskam szepszisben pusztult el, mert anno nem volt annyi eszem, hogy ivartalanitsam, és összeverekedett egy másikkal...bár változtathatnék rajta. A mi felelőssegünk..ahelyett, hogy itt trolkodsz es rontod a levegőt, ha ennyire nagy szád van, máris mehetsz a menhelyekre segítkezni..hátha tájékozodtabb leszel tőle egy befőttes üvegnél...
ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Az emberek normális esetben kontrollálják magukat és nem gyártanak évi 10-20 gyereket.

Bár néhány embert tényleg nem ártana ivartalanítani.

ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bögyös Dávid ***** válasza:
23%
#3 Nem értem tényleg, mi bajod az első válaszadóval, a macskáknak ez rossz(mármint a szex meg ez az egész...) és ezt csupán azért csinálják, mivel ez az erős ösztönük, az ivartalanítástól megkönnyíted az életüket, ezt senki ne feleltse el ezzel kapcsolatban: "A macskák nem emberek!" Tehát nem teszel nekik rosszat, csak jót, ha helyesen ivartalanítva lettek!
ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítástól nem lesz agresszívebb egy macska, sőt...

Ami miatt ez történhetett, az inkább az, hogy ő úgy vette, befogadtátok és saját territóriumának tekintette az otthonotok és benne titeket, ezt védte a másik cicától. A megoldás az lehet, ha ivartalanítjátok, de nem fogadjátok be, nem etetitek, meghúzzátok a határokat szigorúan.

ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#6 valószínű ez lehetett az oka.


De ez a cica is segítségre szorul, azzal sajnos nem lesz beljebb ha csak ivartalan lesz, mert beteg és nem is etetik rendesen sehol máshol. :(

ápr. 28. 17:58
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Én megkockáztatnám az ivartalanitást, jót teszel vele az állatnak, kevesebb macska születik, és állitólag az tényleg ritka, hogy mütét után agresszivok lesznek.Ha van egy kis időd, még nevelheted is, és lehet, hogy nagyon hálás lesz.
ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen,meg kell próbálni.Nekem két fiú cicához kemény 7 hónap összeszoktatás kellett.Túl kell vészelni ezt az időszakot.
máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva lett, de sajnos nincs maradása így sem, és nem találok neki gazdát mert fiv/felv pozitív. :(
máj. 7. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!