Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák közti "vérfertőzés"...

Macskák közti "vérfertőzés" előfordulhat?

Figyelt kérdés
A macskámnak 2 alma volt a nyáron. Egy cica kivételével, mindegyiknek találtam gazdit. Egy kisfiú maradt. Nagyon megszerettük, de felmerül a kérdés, hogy számít-e majd jövő tavasszal, hogy a tüzelő nőstény az anyja. Még egy almot szeretnék, utána ivartalaníttatnám az anya macskát. A kandúrt nem szeretném ivartalaníttatni.
2010. okt. 29. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a túrónak????? Ha kismacskázni akarsz, pár órán belül tudok szállítani neked több alomnyi kismacskát anyástúl.....


Egyébként meg igen, nagyon is előfordulhat....

2010. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogyne fordulhatna elő, mindenféle gond nélkül. Kivéve persze, ha eléggé szabadon járnak-kelnek, mert akkor egy nagyobb és erősebb kandúr elveszi a macs kedvét anyucitól :)


De ha össze vannak sokat zárva, előfordulhat.

2010. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Állatoknál szerintem nem ritka az, hogy testvérek, vagy szülők-utódok párosodnak, nagy gond ezekből nem szokott lenni.
2010. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Családi házban lakunk. A kandúr elég nagy területet bejár, de minden nap hazajön.

Azért ettől a nősténytől szeretnék cicát, mert jó anya, jó vérvonal, bár ő már nem fajtatiszta, a nagymamája fajtatiszta perzsa volt. Nagytestű, dús szőrű, szép macska.

2010. okt. 29. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem akarom elvenni a kedved ( vagyis de , pont ez a célom) elég kóbor , és gazdátlan kismacska van. Amúgy meg igen , előfordulhat, ha együt vannak biztos megtörténik a baj.
2010. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nimphadora válasza:
0%
Most kommentelek először az oldalon és amellett, hogy hasznosnak találom ezt a honlapot, mindig undorral olvasom, hogy egyesek nem a kérdésre válaszolnak, hanem beszólnak a kérdezőnek. Igenis el lehet passzolni a macskákat, amúgy meg annyira halandóak, hogy nem csoda, hogy kilencesévvel-ötösével szaporodnak, aminek a zöme fiú, a lány pedig könnyen méhgyulladást kap az első pár szülésnél, ergo nem szül egész életében. Mi is nagyon akartunk saját almot, mert a saját az más, ők a mi cicáinktól vannak, az ő genetikájukat hozzák és az ő természetüket öröklik. 2 macskám van (most plussz 4 csecsemő), az állatorvos állandóan kínzott minket két éven keresztül, hogy ivartalanítsuk a macskákat, volt, hogy direkt elaltatta előttem a macskát, hátha mégis belemegyek a helyzetben, hogy levágja a macska heréit (egy fejsebbel vittem oda). Agresszív orvosok, emberek és nincs joguk ahhoz, hogy beleszóljanak az emberek magánéletébe, az emberek döntéseit tisztelni KELL, mert csak mi tudjuk, hogy miért döntöttünk úgy ahogy (pl. nekem ők pótolják az eddig sikertelen gyerekvállalást. Megszült a lánycicus, rögtön kivették a méhét, mert méhgyulladása volt, ez az egyetlen szülése, négy macskával, amiből kettő beteg és még a legközelebbi barátok is kötelességüknek érzik, hogy beszóljanak. SENKINEK SEMMI KÖZE HOZZÁ. Engem is érdekel a vérfertőzés kérdése, mert a kislányt mi is meg szeretnénk tartani és a problémamentes felnőtt kandúrt nem akarjuk heréléssel értelmetlenül büntetni. Nagyon megköszönném, ha ERRE a kérdésre tudnátok válaszolni. Köszönöm!
2011. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!