Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol lenne jobb helye a kiscicá...

Hol lenne jobb helye a kiscicámnak?

Figyelt kérdés
Van egy kiscicám (3 hónapos). Mem tudjuk hol lenne jobb helye neki, kinn az udvaron vagy benn a lakásban? Rengeteg betegséget el lehet kapni tőle ( mint ahogy a többi cicától is ), be is kakil a konyhaszekrény, hűtő mögé, összekoszolja a lakást, ebből a szempontból jobb lenne az udvaron. Viszont itt a tél, hideg van és a cica nem biztos hogy túlélné, mivel még picike... Anyukám inkább a kintlétet, de én a bentlétet szeretném. Segítsetek rajtam, mert sok a cirkusz, vitatkozás emiatt és jó lenne erre a témára pontot tenni. VÁLASZAITOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.
2010. nov. 3. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kellene pár dolgot venned:cicawc alommal-akkor abba fog piszkitani és nem máshova.fekhely,kaparófa-ez mindenképp kell ha bent szeretnéd tartani!féreghajtás,injekcio-ezt a dokiddal beszéld le.nekem jópár cicám van bent is kint is.És nincs gond!Ha bent akarod tartani először is fürdesd meg akkor nem fog koszolni.játékot is vegyél neki,mertmég kölyök.Ha kint szeretnétek akkor csinálj neki olat (erre egy doboz is jó)szélvédett helyen.lehet terasz,garázs,sufni pl.ahova el tud bujni.
2010. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaszig legyen benti, utána meg kijárós.

Azt mondják, nagyon hideg lesz idén télen, valószínűleg nem élné túl egyedül a kint alvást (még elég pici).


Amúgy a macskától 3 betegséget lehet elkapni:

1. toxoplazmózis: a legtöbb macska elég hamar átesik rajta, utána védett lesz, olyan, mint nekünk a nátha, csak ők utána már nem kapják el többet. Emberre veszélytelen, egy kivétellel: várandós anyukák.

2. Veszettség: emberre is halálos, megoldás: 2ezer forintos oltás/év

3: Férgesség: megoldás-> ciccnek féreghajtás 3 havonta.


Még a bolháik sem tudnak rajtunk megtelepedni...

A kiscicák könnyen alomra szoktathatók egyébként.

2010. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
jha igen, kijárós alatt azt értem, hogy kinti-benti
2010. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkapja a szükséges oltásokat, féreghajtót és higiénikusan tartjátok akkor a világon semmi betegséget nem fogtok elkapni tőle. Alomra könnyen rászoktatható csak néhányszor kell neki megmutatni hogy tudja hova kell járnia és nem fog becsinálni. Persze ez a ti döntésetek. Ha kint tartjátok inkább akkor is biztosítsatok neki valahol egy vackot ahova behúzódhat ha nagy zimankó lesz.
2010. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A macska nagyon alkalmazkodó állat, kint és bent is jól elvan (csak változtatni nem szabad egy idő után). Mindkét megoldásnak vannak előnyei és hátrányai.


Ha bent tartod a cicát, akkor több gondod lesz vele (alom, macskaszőr stb.) és több foglalkozást, játékot is igényel. Bizonyos dolgokat nem tudsz megtiltani neki. Viszont nem szed össze betegségeket, nem éri baleset és nagyon odaadó társ tud lenni. Aki azt mondja, hogy a macska csak a helyhez ragaszkodik, az valószínűleg sosem tartott még "benti" macskát!


A "kinti" cicával nincs olyan sok gond, ha oltás, egyebek megvannak, elég csak némi kaját meg vizet kitenni neki, esetleg néha megdögönyözi. Önállóbbak és függetlenebbek a kinti cicák, nem ragaszkodnak úgy az emberhez. És általában nem élnek sokáig, statisztikák szerint átlagosan a második születésnapjukig sem. Elüti egy autó, elkapja egy kutya stb.


Szerintem bármelyik megoldás beválhat, a gazdi körülményeitől és temperamentumától függően. A "kinti-benti" megoldás viszont szerintem annyira nem jó (legalábbis, ha túlságosan be van engedve a cica, ágyhoz-asztalhoz pl.), mert mindkét formának a hátrányait egyesíti, az előnyöket viszont nem annyira. Kint járkáló cica nem olyan tiszta, és ha az oltásokat meg is kapta, férge szinte biztosan mindig lesz, ami különösen gyerekekre veszélyes, ha behurcolja a lakásba. Egy csomót kell utána bent takarítani, de ragaszkodni nem fog annyira, és jó eséllyel nem is fog sokáig élni.

2010. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze, megtalálja az almot, de volt rá példa, hogy hazaértem és kaki volt a konyhaszekrény mögött. Akkor volt is egy testvére, aki tegnap hajnalban pusztult el :'-(, így lehet sok kaki került az alomtálcába és már "nem volt kedve beleűríteni"???
2010. nov. 3. 16:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A macskák elég tiszta állatok, az almot naponta kell takarítani, különben nem oda fogják a dolgukat végezni...
2010. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Okosak a macskák napközben rakjátok ki éjszaka legyen csak benn aludni ha már hozzá szokott alvás előtt ki wc-zi magát aztán kibírja reggelig legalábbis a miénk
2010. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a válaszokat! Anyukám erősen meglepődött, hogy a benti cica nem árt. :) Hmm...


Hamarosan kiderül, hogy mi lesz a kiscica. Benti cica vagy kinti, ill. kinti benti...

2010. nov. 3. 21:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért gondolják egyesek azt hogy a macskák betegségeket terjesztenek...Ez nevettséges. Először is. A macskák álltal terjesztett komolyabb betegségek NEM terjednek át emberre. Egyébként meg létezik ellenük oltás, amit minden felelős gazdi beadat! Ez nálatok épp esedékes lenne, ugyanis 12 hetesen kell beadni a kombinált oltás első felét. Ha ezt elmulasztod, majd a cicádat kiengeded csavarogni, akkor könnyen összeszedhet egy olyan betegséget, amivel aztán már az állatorvos se tud mit csinálni.

A veszettségre is ott a védőoltás, a férgességre a féreghajtó (férges is csak kijárós cica lehet, hacsak mondjuk nem lépesz az utcán kutyasz*rba,ami mondjuk pont férges kutyától van, aztán hagyod ott a sz*ros cipődet úgy hogy a macska hozzáférjen, tehát elég kacifántosan kerülhet csak féreg benti cicába)

Bolhák ellen ott vannak a spot on készítmények. A bolha nem költözik át emberre.

A toxoplazmózis túl bonyolult, a lényeg hogy a magzatokat és az AIDS-eseket leszámítva senkire nem jelent veszélyt, és NAGGYON nehéz elkapni a macskától. Nyers húsból, fertőzött földben nevelt növénytől már könnyebb. Aki egyszer elkapta, az immunis rá, jelenleg az emberek 80%-a ebbe a csoportba tartozik, anélkül hogy tudna róla, mivel a toxoplazmózis maximum enyhe megfázáshoz hasonló tünetekkel jár, de leginkább még azzal se...Természetesen toxoplazmózissal is csak kijárós cicák fertőződhetnek (na nem mintha akkora probléma lenne belőle)


Jó lenne ha használnák a józan eszüket azok, akik azt szajkózzák hogy milyen veszélyes, betegségeket terjesztő szörnyeteg a macska. Semmivel se terjeszt több betegséget mint pl a kutya.

Az emberre a legveszélyesebb, legtöbb betegséget (rengeteg halálosat is!!!) terjesztő lény nem más, mint egy másik ember. Nagyobb rizikó a buszon megfogni a kapaszkodót, vagy pl egy pláza nyilvános wc-jét használni, mint egy kóbor macskát megsimogatni. Ez tény.

Én speciel kiskorom óta macskák között élek, kiskoromban egy tányérból ettem a cicámmal, a kóbor macskákat tutujgattam, puszilgattam, amióta az eszemet tudom egy ágyban alszok a macskákkal. Jelenleg két cica gazdája vagyok (egyébként menhelyről, nem túl jó körülmények közül hoztuk őket, hasmenésesen, fülatkásan, bolhásan). A cicák a párommal és velem egy ágyban alszanak gyakran, amióta hozzán kerültek. A lényeg: sem én sem a párom SOHA SEMMIT nem kaptunk el macskától. Hozzáteszem, a torokgyulladásokat rendszeresen benyelem...emberektől...

2010. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!