Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartók, ti mit csináltok,...

Cicatartók, ti mit csináltok, hogy a macskátok ne szedje szét a bútorokat és ne tépje le mindenhonnan a tapétát?

Figyelt kérdés

Folyton fölágaskodik mindenre és kaparászik. Még régebben hoztam be neki a lakásba egy fatörzset, hogy azon kiélhesse magát, de rá sem bagózik.

Akkor mit tehetek, hogy amíg macskám van ne legyen egy romhalmaz a lakásom?


2010. nov. 4. 11:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
A macskáknak lehet kapni a Fressnapf-ban speciális kaparókat. Szerintem érdemes elmenned. Kérdezd meg az eladókat, ők tudni fogják, hogy mit keresel. A múltkor láttam és szerintem ez megoldást jelenthet. Máshogy szerintem ezt nem tudod megakadályozni, mert kaparni mindig fog valamit, ez benne van a macskatartásban.
2010. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Van macska távoltartó spray, állatkereskedésben lehet kapni és állítólag hatásos.
2010. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Hát én eleve nem engedem be a házba, mert akár milyen tisztán van tartva büdös, ha te nem is érzed mert már hozzászoktál...

De hát nekik is a génjükből adódik ez az egész van lustább és mozgós. a te cicádnak inkább kinnt lenen a helye az udvaron és ott biztos kiélné magát és mire elfáradna már nem lenen kedve bent laparászni :)

2010. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem az volt a kérdés, hogy te beengednéd, vagy nem cicát, nem a véleményedet kérdezték.


Lehet kapni cicáknak készült kaparófát, a lakásban több helyre tegyél, mutasd meg neki, rakd oda a lábát, és csinálj úgy, mintha kaparna, meg vegyél macskamentát, olaj formájában is lehet kapni, pár csepp a kaparófára, a cicák nagyon szeretik az illatát.

2010. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


- Kint sajnos nem tudom tartani, ezért muszáj bent lennie.


- Járok Fressnapfba, láttam is ilyen kaparót. Olyan is volt, amit falra, sarokra lehet szerelni. De egy ilyen is 4-5eFt körül van, ha jól emlékszem. Egy nem is lenne elég. De ha a fatuskót nem kaparássza, attól félek hogy csak pénzkidobás lenne, mert nem foglalkozna vele.


- Ez a távoltartó spré nem tudom mennyire lenne hatékony, mert szinte az összes falat, fotelt, széklábat, bejárati ajtót, stb. végig kéne fújnom vele.


Na, majd valamit kitalálok...

2010. nov. 4. 15:41
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja, az a mentát még nem próbáltam.
2010. nov. 4. 15:44
 7/16 Cheyene válasza:

Na igen, nem az volt a kérdés hogy kint vagy bent. Egyébként 2 cicát tartunk a lakásban és biztos lehetsz benne hogy nincs büdös. Annak van büdös a lakásában aki nem takaritja a helyüket. Mert maga a cica nem büdös. Az ember büdösebb munkából hazafele menet mint bármelyik cica bármikor....az is butaség, hogy nem érzem mert hozzászoktam. Ha házon kivül töltesz egy idöt aztán visszamész, rögtön érzel minden szagot...bár lehet hogy az nem, aki ezt állitotta. Ez max a dohányra és a dohányosra vonatkozhat, aki kint is bent is szivja a trágyát a tüdejébe. Az persze hogy nem érzi a lakásban sem...


macska távoltartó spray-t mi próbáltuk, semmit sem hatott, persze sokféle spray és sokféle cica van. :):)


Nagyon jó ötlet, ha veszel vagy készitesz neki fából "mászókát", a mi cicáink imádják és azóta nem kaparnak sehol máshol. Meg sem kellett mutatni nekik, egyböl rászoktak. Mégjobb ha aludni is tudnak rajta. A mieink kaparnak ahogy felébrednek rajta.


Az is jó ötlet viszont, ha beszerzel egy másik cicát, mert akkor van kivel játszania, lefoglalja. Viszont ha ellenkezö nemüek, elöfordulhat hogy a kandur - ur összepisili a lakást, amiröl nem tudod leszoktatni....hisz jelöli a területét a nöstény miatt. Na annak van szaga! Attól valóban büdös lesz a lakás.


Sok sikert!

2010. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Cheyene válasza:
100%
Ja! A farönkre reagálva: talán azért nem foglalkozik vele a cica, mert nem tud vele mit kezdeni. Ezért jó egy olyan mászóka, amire fel tud mászni, le tud feküdni rajta, mert abban lát fantáziát, szórakoztatja. Csak figyelj rá, hogy mennyire stabil, mert ha nem az, az is ok lehet arra, hogy ne használja. Akassz rá madzagot, kis szivacslabdával vagy csak egy szalagot. A mieink is azt szeretik és az is odavonzza.
2010. nov. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Vettem ilyen távoltartó sprét. Az van ráírva, hogy narancsolaj van benne. Szerintem inkább petrezselyem szaga van.

Mindenesetre a macska rá sem bagózik. Nem is zavartatja magát.

A tapéta minden sarokban fecnikben lóg a falakról. A vadonat új bejárati ajtónkat, ami még ki sincs fizetve mert részletre vettük és alig egy hónapja rakták be, szintén teljesen szétkarmolászta. :(

2010. nov. 21. 09:15
 10/16 anonim válasza:
Szerintem hasznos amit Cheyene írt próbáld ki valamelyik ötletét. ;)
2010. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!