Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű mennyire...

Brit rövidszőrű mennyire nyugodt, lakásban mennyire bírja, nagy a mozgásigénye? Aki ilyet tart ki sem engedi az utcára?

Figyelt kérdés
én is ilyet szeretnék, családi házban lakunk. szóval akinek családi házban él a cicája az sosem engedi ki? vagy csak felügyelettel? vagy el lehet engedni nyugodtan?eddigi cicáim nyugodtan járhatták az utjukat, bár értük nem is fizettem ennyit mint egy britért fogok... de megvagyok őrülve értük, oylan gyönyörűek!
2010. nov. 9. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

teljesen jól elvan lakásban.

Ha nem akarod nem engeded ki :D

2010. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Kedves vagy hogy csak akkor aggódsz a cicádért, ha sok pénzbe került... Én egyáltalán nem engedem ki a cicáimat egyedül, hogy aztán elüsse a kocsi, szétkapja egy kutya, meg megmérgezze a szomszéd. Felügyelettel, pórázon ki szoktam vinni az egyiket, a másik nem akar jönni. A macskák remekül elvannak egy nagy házban, pláne ha társaságuk is van. A legtöbb szobamacska akkor se akar kimenni, ha ki tudna...
2010. nov. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem hogy az enyéim ingyen voltak. Menhelyről...Mégis féltem őket.
2010. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul esett amit írtál... Én nem olyan vagyok, mint aminek beállítassz. Jelenleg 2kutyám van és egy oylan amcskám, aki nem is engedi, hogy simogassam, mert felnőtt korában került ide... és nem is hozzám kötődik, hanem a bullmasztiff kutyámhoz... és ez komoly. mivel ő is bennt alszik, mert nagyon öreg és az állatorvos kikötötte, h nem bírná kinnt (nameg amugy is szobakutya :)) És napról napra csak jött beljebb a házba ez a macska mikor nyílt az ajtó..., és bújt a kutyámhoz melegedni... így már bejöhet bármikor, kap enni inni tejet, és amit kér megkap. a kisebbik kutyámmal együtt eszik... és bármennyire imádom a macskákat ő nagyon távolságtartó. volt, hogy meglátta a seprűt, és futott világnak,de mára már ezt is jobban elviseli... sztem vki nagyon megverhette. ritkán engedi hogy simogassam, de így is szeretem, ki tudja mi történt vele. Ő olyan amcska aki nem bírná a bezártságot, mivel ő "kinnti" macska, a vérében van a vadászat. a brit cicánál nemtom hogy működik ez... és igazából én nem szeretnék olyan cicát, akinek alom kell. nálunk ez úgy működik, ha dolga van a cicusnak odaül az ajtó elé és jelzi, hogy ki akar menni. Előző cicáimat mind én fogadtam be. ez a harmadik cicám a jelnlegi, de mind1ik utcán talált, illetve hozzánk szegődő cica volt. Nem csak a pénzért fizetett macskáimat féltem, na de kérdem én, hogyha kifizetek, minimum 30ezret egy ilyen cicára (ami álmaim macskája) akkor miért nem jogos, hogy féltem ???(és nálam 30ezer Ft nem kis összeg, bocs.)
2010. nov. 10. 07:33
 5/21 anonim ***** válasza:
Figyelj, 30 ezer forint egy fajtiszta macskáért több mint gyanús. Jól nézd meg hogy honnan veszed a cicád. Egy normális tenyésztőnél 80 ezer körül van egy fajtiszta cica. 30 ezerért max szaporítótól kapsz, aztán majd leshetsz, hogy a cica beteges, öröklött genetikai problémái vannak, stb, és költheted a kemény 10ezreket állatorvosra. Amúgy meg lehet hogy eddig úgy működött hogy az összes macskád kinti volt (egyébként hova lettek? kiváncsi lennék...), de működhet ez másképp is. Mind1, te dolgod.
2010. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm is 20ért vagy 30ért vett sziámit, aztán hónapokig járhatott vele az állatorvoshoz mert férges volt, rühös, meg giardiás. Inkább nem is mondom mennyire jött ki a végösszeg, olyan 100 körül, de legalább genetikai rendellenessége nincs az a szerencse. A szaporítóknál ugyanis nagy divat a beltenyészet, mivel sajnálják a pénzt a vérfrissítésre.
2010. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mind tudom... De amit néztem, az tenyésztőtől van, és törzskönyves. Igazából sztem már meg sincs neki, mert biztos elvitték máár tőle... Nekem nem muszáj, ha nem fajtatiszta, de legyen olyan gyönyörű hamvas színe...

Azért vannak itt rohadt rossz indulatú emberek... Hova lettek a macskáim? Az első cicumról én is ezeretném tudni...ő is kóbor macsek volt...és eltűnt... nemtudom mi történhetett vele, de hetekig kerssetük körbeplakátoltunk mindent, de sajne nem lett meg... talán jobb is hogy nemtom mi történt szegényemmel. A második macskám. Nos őt imádtam, tényleg szívből... Elköltöztünk egy zsákutcából egy másik kis faluba... amit alapból utáltam. Napoikig nem negedtem ki, h szokja. Minden rendben volt, megszokta és jó érezte magát, nagyobb udvarunk volt, imádta, sztem.. Egyszer jött haza a barátom és mondta hogy menejk ki, mert ott fexik a fűben... elütötte egy autó, a saját házunk előtt feküdt a fűben... Senkinek nem kívánom eztaz érzést... napokig csak sírtam... :(


Most van a harmadik macsekom 10 év alatt, szóval remélem így felfogod, hogy nem csak azért halhat meg egy cica, mert a gazdija felelőtlen...

2010. nov. 10. 15:52
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem Brit-házi keverék cicám van,sötétvörös nőstény.Valóban gyönyörűek,találtuk.Nagy mázli.Amióta nálunk van ,nem volt kiengedve,csak hámon a kertben.És nagyon jól elvan lakásban.Igaz szeret rohangálni,mivel elég sokat dolgozunk párommal,így amikor hazaérek egyből enni és játszani akar.De ez szerintem természetes,kell neki a törődés.Csak ajánlani tudom ezt a fajt,azt is hallottam róluk,hogy az egyik legintelligensebb macskafajta.Én is akarok egyszer egy hamuszürke kandúrt. :)
2010. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Alapból engedni hogy össze-vissza csatangoljon, felelőtlenség...
2010. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ja és 10 év alatt 3 cica az nem semmi teljesítmény, nekem 14 éve van meg az első cicám...
2010. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!