Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr kiscicát mikor a...

Kandúr kiscicát mikor a legcélszerűbb ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy ha ivarérett lesz és elkezd jelölgetni akkor utána már a műtét sem biztos hogy megszünteti ezt mert berögzülhet a rossz szokás. Szeretném ezt elkerülni, szerintetek mikor vigyem el? Most lesz 3 hónapos, benti cica.
2010. nov. 17. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
6-7 hónaposan viheted, az állatorvossal kell előtte beszélni, időpontot kérni. Így nem fog spricckálni később.
2010. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is kb. 6-7 hónapos korában ivartalanítottam a cicámat, mert már akkor "nem bírt magával". Az ivartalanítás után lenyugodott, de ugyanolyan játékos maradt. Az enyém is szobacica.
2010. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszi.:)
2010. nov. 17. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Ma már minden kiskutyát,kiscicát 4 hónapos kortól lehet ivartalanítatni vinni.

Minnél előbb annál jobb :D


Itt egy tájékozató:


[link]

2010. nov. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is 6 hónaposan vittük, bár már 5 hónaposan ivarérett volt, hát azt az 1 hónapot nem kívánom senkinek, de a cica érdekében kibírtuk. Szerencsére nem jelölgetett a lakásban, csak ha levittem sétálni, az viszont a mai napig megmaradt (csak maga a mozdulat, vizelet sose jött ki belőle).
2010. nov. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapos korában ivartalaníttattam a Mancsoknál. Nagyon jó doki. Sok helyen nem végzik el a műtétet 6-7 hónapos kora előtt. Igy kerültem én is a Mancsokba, de nem bántam meg. A doki szenzációs és igaza volt abban, hogy minél előbb van a műtét annál kisebb trauma a cicának.
2010. nov. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!