Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni ilyen...

Mit lehetne tenni ilyen esetben? Nagyon zavaró szokásuk van. A kérdés kifejtve lenn. Minél hamarabbi válaszokat várok.

Figyelt kérdés
Több cicánk is van. kinn a szabadba tartjuk őket. Eddig nem volt a kakilással gondjuk. Nagy kertünk van, és mindig találtak rá alkalmas helyet. Azonban mostanában a bejárati ajtó elé végzik a dolgukat, illetve a teraszra, lépcsőre...stb. Sőt ha a házba egy percre is bejutnak akkor rögtön a folyosóra is. Hogy lehetne őket leszoktatni? Vagy miért szoktak rá? Nagyon idegölő. Kérlek segítsetek.
2010. nov. 23. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az nem tudom miért szoktak rá de azt igen, hogy lehet kapni macskariasztró sprét és akkor nem megy oda!
2010. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy csak az az oka, hogy a hideg és esős idő miatt többet tanyáznak a teraszon, lépcsőn stb. És hát ha már ott vannak, lehet, hogy nem mennek le az esőbe csak azért, mert wc-zni kell. Szerintem is próbáld ki ezt a spray-t, illetve jelölj ki Te nekik egy alomhelyet (ne hagyd rájuk), a végterméket mindig vidd oda, amíg meg nem szokják.
2010. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.

próbáltam a sprét, de szabadtérben nemigazán van hatása.:(

2010. nov. 23. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:
a spray-t én is próbáltam de nemjött be de ajánlom azt h a teraszon egy fedett helyre rakj ki egy nagy alomtálcát és szedj össze sok kakit h érezzék h oda kell menniük de azt is megteheted h megmutatod nekik h mi az és akkor előbb utóbb megszokják.
2010. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alomtálca a legjobb megoldás, tényleg! Gondolj bele, Te se szívesen kakilnál a szakadó esőben. De ha felnőtt cicákról van szó, akkor azonnal nem kell megmutatni nekik, azonnal tudni fogják, hogy mire való :-)
2010. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!