Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minek a jele, ha a fekete...

Minek a jele, ha a fekete kandúrom bundájában fehér szálak vannak itt-ott?

Figyelt kérdés
Tudnak a macskák is őszülni? Nem foltokról van szó, hanem egy-egy fehér szőrszálról néhány helyen. Tiszta fekete kandúr, és korábban nem voltak fehér szálai, ám most mintha 1-2 éve szaporodnának. Nem fiatal macska már.
2010. dec. 1. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tudnak. A macskák és a kutyák is tudnak őszülni. Ők se lesznek fiatalabbak :)
2010. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor valószínű, őszül. Talán az előtte levők is őszültek, de mivel ő fekete, így jobban lehet látni.


Egyébként emnnyi a macskák átlagéletkora?


Ő négy éve van nálunk. Akkor került ide sérült és kóbor cicaként, és befogadtuk. Sajnos így nem tudom, hány éves:(, de már nem fiatal. Négy éve is felnőtt, idősebb cica volt már.

2010. dec. 1. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem 7 éves fekete cicám van, és neki is lettek itt ott

fehér szőrszálai,sőt sajnos az egyik felső szemfoga is kiesett:( azért még elkapja az egeret:)

aztán még van egy 17 éves és egy 15 éves cicám is.

rajtuk is látszik az idő vasfoga, de azért elvannak.

2010. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésnél már írtam:


Attól függ hogy hogy és hol tartod. Ha kijárós, nincs ivartalanítva, és nem oltatod, akkor kb 4, de lényegében bármelyik percben meghalhat.

Ha bár kijárós, de ivartalanítva és oltatva van, akkor kb 8-10.

Ha benti cica, és ivartalanítva-oltatva van akkor 14-18.

A cicák életkorát úgy számoljuk hogy: egy két éves felnőtt egyed egy 24 éves embernek felel meg, innentől kezdve minden évet négyszer kell venni. Tehát:

Egy 4 éves cica egy 32 éves,

egy 8 éves cica 48 éves,

egy 14 éves cica 72 éves,

egy 18 éves cica pedig egy 88 éves embernek felel meg.

Ebből pedig levonható a következtetés, hogy tisztességes macskakornak kb 14 éves és afeletti életkort mondhatunk.


Növeli az életkort (és persze elsősorban az életminőséget!) a rendszeres (min. évenkénti) állatorvosi felülvizsgálat, megfelelő állatorvosi ellátás, jó minőségű tápok, megfelelő étrend (értsd.: lehetőleg prémiumtáp, de SEMMIKÉPP sem házikoszt)

2010. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy eddig is ott voltak a fehér szálak, csak nem vetted észre. Nekem fiatal fekete cicám van, és neki is van a tarkójánál néhány fehér szőrszál.
2010. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fekete kandúromban másfél évesen kezdtek el kinőni a fehér szőrszálak. Nem hinném, hogy őszülés. Egyszer összeverekedett egy másik cicával (pedig ivartalanított, még mielőtt megtámadna valaki) és kitépett a farkából egy kis csomó szőrt, oda fehérek nőttek vissza. Feltettem már itt ugyanezt a kérdést, nekem annyit válaszoltak, hogy pigment hiány.

De sebaj, így is gyönyörűek és ha elcsavarognak könnyebben megismerjük őket.

2010. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi cicánk júliusban született és már őszül :)
2010. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!